Ankara Gece Hayatı

TBMM, Anıtkabir ve tarihi camiler gibi Türk tarihi bakımından önemli noktalara sahip olan Ankara, tarihi yapılarının yanı sıra pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Gezilmesi gereken güzelliklerine ek olarak gece hayatı bakımından da oldukça geniş seçenekleri bünyesinde barındırmaktadır.

Meyhanelerinden barlarına kadar çeşitli seçenekleri ile söz konusu eğlence olduğunda her zevke uygun mekanı şehirde bulmak mümkündür. 

Canlı müzik eşliğinde eğlenmek isteyenler için barlar, rakı balık ortamında sakin hava sunan meyhaneler ile Ankara gece hayatı oldukça renklidir.

Ankara'da gece hayatını doyasıya yaşamanız için en yakın otelleri Ankara otelleri sayfamızda inceleyebilirsiniz.


IF Performance Hall

IF Performance Hall, 2004 yılında kurulan bir kapalı konser mekanıdır. Konserlerin yanı sıra partilere de ev sahipliği yapan mekan, Türkiye'nin en popüler eğlence noktalarından biri haline gelmiştir. 

Hafta içi her akşam canlı müzik etkinlikleri düzenlenen mekanda Çarşamba akşamları kareoke gecesidir. Canlı müziğin düzenlendiği zamanlarda Rock müzik mekana hakimdir. 

Hafta sonları ise Club tarzı ile hizmet vererek tamamen dans ederek eğlenme odaklı bir mekana dönüşmektedir. Belirli zamanlarda ünlü sanatçıların konserleri düzenlenmektedir.

Geniş menü yelpazesine sahip mekanda Lynchburg Lemonade ve votka en sık tercih edilen seçeneklerdir. Menü fiyatları ise oldukça pahalıdır. 

Mekana giriş için 25 – 30 TL gibi bir ücret ödenmesi gerekmektedir.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Tunus Caddesi, 14/A, 06410 Çankaya/Ankara


Nefes Bar

Çankaya’nın ünlü parklarından Kurtuluş’a yürüme mesafesinde bulunan Nefes Bar, yaklaşık 200 kişilik kapasitesi ile en geniş barlar arasında yer almaktadır. Daha çok bar konseptine sahip olsa da, meyhane konusunda da ün yapmıştır. 

Rakı balık sofrasının en çok tercih edildiği yerlerin başında gelmekte ve hemen her akşam canlı müziği ile müşterilerine hizmet vermektedir. Loş ortam altında içki içip müzik eşliğinde eğlenmek isteyenlerin uğrak noktaları arasındadır.

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra orta yaş grubundan insanları tercih ettiği Nefes Bar’da en çok rakı balık menüsü tercih edilmektedir. Makul fiyatları ile kaliteli bir hizmet anlayışları vardır.

Adres: Çankaya Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, 25/A, Çankaya/Ankara

Ankara'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Ankara'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


June Pub

New York’un caz mekanlarını anımsatan dekoru ile dikkat çekmektedir. Küçük ve samimi bir yer olmasına karşın rahatsız edici hiçbir durum bulunmamakta ve dekorunda kullanılan en ufak ayrıntılar bile ne kadar özenle tasarlandığını gözler önüne sermektedir.

Çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları canlı müzik etkinlikleri düzenlenmekte olup, caz üzerinde yoğunlaşan bir tarza sahiptir. İsterseniz grup halinde gidip eğlenilebilir, isterseniz de çift olarak giderek romantik dakikalar   yaşayabilirsiniz.  

Çok geniş menü yelpazesine sahip mekanda en sık tercih edilen içecekler şarap çeşitleri, bira ve kokteylleridir. Fiyatları ise Çankaya geneline göre biraz pahalıdır. 

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Azerbaycan Caddesi, No:115, 06490 Çankaya/Ankara

Ankara’ya doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için Ankara gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Beste Meyhane

Tunalı bölgesindeki en iyi meyhaneler arasında değerlendirilen Beste Meyhane, duvarlarında Yeşilçam sanatçılarının fotoğrafları ile dekor edilmiş, Türk sanat müziklerinin arka planda çaldığı oldukça sıcak bir ortama sahiptir. Sakin atmosferi olmasından kaynaklı aileler için de uygundur.

Günün hemen her anında kalabalık olan meyhaneye rezervasyon yapılarak gidilmesi tavsiye edilmektedir. Mezeleri bol ve fiyat bakımından diğer meyhanelere göre orta düzeydedir. En çok tercih edilen rakı balık menüsünden sonra jumbo boy karides ve pastırmalı humus mutlaka denenmesi önerilen lezzetleridir.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Bestekar Caddesi, 34/A, Çankaya/Ankara


The Soul Pub

Çankaya sınırları içerisinde bulunan The Soul Pub, diğer mekanlara göre daha küçük bir alana sahiptir. Masalar birbirine çok yakın olmasına karşın, içerideki pub havası bunu telafi etmektedir. Çalınan müzikler daha çok Blues tarzındadır. 

Sıklıkla genç yaş grubuna ev sahipliği yapan The Soul Pub, alkollü alkolsüz ürünlerinin yanı sıra hamburger sandviç gibi aperatif lezzetleriyle de ün kazanmıştır. İki katlı olan mekanın alt kısmında müzikler bir hayli yüksekken, üst katında daha sakin bir ortam vardır.

En çok tercih edilen içecek Lynchburg Lemonade iken yemek konusunda etli pizza ilk sıralarda gelmektedir. Fiyatı bakımından diğer barlara göre daha uygundur.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Olgunlar Caddesi, No:18, Çankaya/Ankara

Ankara'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Ankara pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Kavala Meyhanesi

Konsepti ile misafirlerine Ankara’da değil de, Ege Bölgesi’nde bir meyhanede vakit geçiriyormuş hissiyatı veren bir dekorasyona sahiptir. 

Mekan içerisinde sürekli Yunan müzikleri çalmaktadır. Ayrıca belirli zamanlarda fasıl geceleri düzenleyerek ziyaretçilerin eğlenerek vakit geçirmesine olanak sunmaktadır.

Mekan, grup olarak eğlenmek isteyenler için de aileler için de oldukça idealdir. 

Mezelerinden Köpeoğlu patlıcan ve atom, ara sıcaklardan tereyağlı karides tava, ana yemeklerden istavrit, yaprak ciğer ve levrek en sık tercih edilen seçeneklerdir. Fiyatları ise Ankara geneline göre oldukça yüksektir. 

Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2864. Cadde, 38/6, 06810 Çankaya/Ankara


Louise Brasserie & Lounge

Ankara’nın merkezi noktasında yer alan Louise Brasserie & Lounge, bar ve restoran olarak hizmet vermektedir. 3 katlı bir binası olan barın Avrupai tarzda yapılmış iç dekorasyonu vardır. Çalınan müzikler daha çok sakin olmakla birlikte günün hemen her anında kalabalık olmaktadır.

Oldukça geniş bir alana sahip olduğu için çocuklu ailelerin yanı sıra iş adamları, öğrenciler ve daha birçok gruptan insan eğlenmek ve dinlenmek için buraya gelmektedir. Şaraplar, kokteyller ve yemekler müşterilerden oldukça fazla güvenoyu almıştır.

En çok tercih edilenlerden kokteylde Rosella ve yemekte ise dana kaburgadır. Fiyat bakımından Ankara’nın geneline göre kısmen biraz daha pahalıdır.

Adres: Filistin Caddesi No:37, 06700 Çankaya /Ankara


Zula Bar

Çankaya’nın en işlek caddelerinden birisi olan Kızılırmak Caddesi’nde bulunan Zula Bar, mistik dekorasyonu ile ön plana çıkmaktadır. Duvarlarda farklı dinlere ait figürler bulunmakta ve kısmen Retro dekorlar ile kaplıdır.

Arka tarafında bahçesi de bulunan barın, iç tarafı biraz daha sıkışık masalardan oluşmakla birlikte sıcak ve otantik bir atmosferlere sahiptir. Daha çok üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bar, grup ile gitmek için de uygundur.

Pop, Rock ve Jazz müziklerinin çalındığı barda en popüler içecek fıçı biradır. Ayrıca fiyatı bakımından da oldukça uygundur.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Caddesi, No:15, Çankaya/Ankara


Farabi Komşu

Rum meyhanesi konsepti ile dikkat çeken bir mekandır. Akşamın ilk saatlerinde Yunan müzikleri ile açılış yapılarak ilerleyen saatlerde Ankara oyun havasına geçiş yapılmaktadır.

Grup halinde eğlenmek isteyenler için ideal bir mekandır. Ayrıca aile ile de gidilebilecek bir ortam sunmaktadır. Küçük bir yer olduğu ve daima kalabalık olduğu için, gidilmeden önce rezervasyon yaptırılması tavsiye edilmektedir. 

Fiks menüye sahip olup bu menü yeterli ve doyurucudur. Limitsiz yerli içki almak isteyenlerin 160  - 180 TL gibi sabit bir ücret ödemesi gerekmktedir.

Adres: Çankaya Mahallesi, Güvenevler Mahallesi, Farabi Sokak, 32/B, 06500 Ankara

Doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Ankara termal oteller sayfasında yer almaktadır.


Çalıkuşu

Yenimahalle’nin en eski meyhanelerinden birisi olan Çalıkuşu, sade dekorasyonu ile ön plana çıkmaktadır. İlçenin en çok tercih edilen meyhanesi olarak bir zamanlar Barlar Sokağı olarak bilinen Taşkın Sokağı’nda yer almaktadır. Köklü geçmişi sayesinde ün kazanmıştır.

Çalınan müzikler daha çok sakin tonlarda Türk müzikleridir. Ortamı aileler içinde uygundur. En çok tercih edilen menülerin başında rakı balık ve ardından hamsi kuşu gelmektedir.

Fiyat bakımında oldukça uygun ve menü yanında getirilen mezeler çeşit bakımından oldukça fazladır. 

Adres: Ragıp Tüzün Mahallesi, Taşkın Sokak, 29/B, Yenimahalle/Ankara