1. Otelleri.net
 2. İstanbul Otelleri
 3. .....
 4. İstanbul Otelleri
Arama Yapınız

İstanbul Otelleri

İstanbul Bölgesinde 648 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
150
243
189
16
3
47
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
571
81
17
Otel Tipi
1
5
9
94
15
6
4
530
2
65
Otel Teması
86
1
145
1
240
14
2
23
13
Alt Bölgeler
62
45
15
32
9
70
61
12
7
8
18
15
16
29
99
9
10
6
27
9
14
3
5
4
1
8
5
6
6
3
4
10
13
1
1
1
1
1
2
Otel Zinciri
2
1
4
7
18
4
5
1
1
2
1
5
4
1
2
3
1
1
1
4
3
2
3
5
2
1
1
6
1
1
2
1
11
2
2
4
2
1
1
2

İstanbul Otelleri

İstanbul Bölgesinde 648 otel bulunmaktadır.

Hilton İstanbul Bomonti Hotel
Şehir
Şişli
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Toplantı
Kongre
Kapalı Havuz
Havuzlu
İNCELE
Fuat Paşa Yalısı
Şehir
Sarıyer
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
4 yıldızlı
Şömineli
Toplantı
İNCELE
Şehir
Pendik
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Balayı
5 Yıldızlı
Lüks
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
İNCELE
Şehir
Kadıköy
Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Hayvan Kabul Eden
Lüks
Aile
Jakuzili
Toplantı
İNCELE
Şehir
Kadıköy
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Balayı
Havuzlu
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
İNCELE
Şehir
Beyoğlu
Oda Kahvaltı
5 Yıldızlı
Lüks
Spa
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
İNCELE
Şehir
Beşiktaş
Oda Kahvaltı
Havuzlu
Lüks
Jakuzili
Spa
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
İNCELE
Şehir
Şişli
Sadece Oda
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Aile
Hayvan Kabul Eden
Spa
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
İNCELE
Şehir
İstanbul
Oda Kahvaltı
5 Yıldızlı
Aile
Havuzlu
Toplantı
İNCELE
Bungalov
Ağva
Oda Kahvaltı
Balayı
Yetişkin
Havuzlu
Doğa
Jakuzili
Jakuzili
İNCELE

İstanbul Tatili

İstanbul’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

İstanbul OtelleriTopkapı Sarayı: 15. yüzyılda inşa edilen Topkapı Sarayı, uzun yıllar boyunca Osmanlı döneminde çok önemli bir yere sahipti. Daha sonraları tarihi önemini yitirmiş olsa da sergilenen eserleri ile yoluna müze olarak devam etmektedir ve İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Yerebatan Sarnıcı: İstanbul’un tarihi ve simgesel yapılarından biri olan Yerebatan Sarnıcı’nın tarihi Bizans Dönemine kadar gitmektedir. Eski bir su deposu olan Yerebatan Sarnıcı’na gittiğinizde, Medusa’nın Kafası’nı da mutlaka görmelisiniz.

Kapalıçarşı: İstanbul’da alışveriş denince akla ilk gelen rotalardan biridir. Çok sayıda kapısından giriş yapabileceğiniz Kapalıçarşı’nın içerisinde, neredeyse aradığınız her şeyi bulmanız mümkündür. Dünyanın en büyük kapalı pazarlarından biri olan Kapalıçarşı, yerli halkın arasına karışmak için de iyi bir adrestir.

Mısır Çarşısı: İstanbul’un en ünlü çarşılarından bir diğeridir. Baharat kokuları eşliğinde, İstanbul’un yerlileri ve şehri ziyarete gelen yabancı turistlerin arasına karışarak alışveriş yapabileceğiniz keyifli yerlerden biridir.

Dolmabahçe Sarayı: Tarihi oldukça eskilere giden Dolmabahçe Sarayı; hem dış görünüşü hem de içinde bulunan odaları ile kendinizi tarihe yolculuk yapıyormuş gibi hissedebileceğiniz bir yerdir.

Yıldız Sarayı: Boğaz’ın en güzel saraylarından biridir. Tarihi 1800’lü yıllara uzanan bu saray, aynı zamanda halkın ziyaretine de açıktır.

Galata Kulesi: Tarihi 500’lü yıllara kadar giden çok eski bir kuledir. Yukarıya çıktığınızda, şehrin en panoramik manzaralarından birine şahitlik edebilir ve şehirdeki pek çok tarihi ve turistik yapıyı tepeden görebilirsiniz.

Galata Köprüsü: Şehrin simgelerinden biri olan Galata Köprüsü, hem pek çok tarihi ve turistik yere yakın konumu hem de sunduğu muhteşem deniz manzarası ile İstanbul gezisinde görülmesi gereken yerler arasındadır.

Kadıköy Balıkçılar Çarşısı: Kadıköy’ün merkezinde yer alan Balıkçılar Çarşısı, İstanbul’un en büyük ve en çok tercih edilen balık, meyve, sebze çarşısıdır. Tezgaha dizilen taptaze balıklar, rengarenk meyve ve sebzeler, baharatlar, kahvaltılıklar ve daha pek çok ürünün tazesini bulabileceğiniz, oldukça renkli ve keyifli bir çarşıdır.

Gülhane Parkı: İstanbul’un tarihi parklarından biri olan Gülhane Parkı, özellikle Lale Festivali döneminde görülmeye değerdir.

İstiklal Caddesi: İstanbul’un simgesel yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi hem gecesi hem de gündüzü ile şehrin en hareketli ve en kalabalık bölgelerinden biridir. Alışveriş, yeme- içme, eğlence ve İstanbul halkının arasına karışmak için tercih edebilirsiniz.

Arasta Çarşısı: Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı’ndan sonra şehrin en turistik çarşılarından biridir. Eski Bizans kalıntıları üzerine kurulu olan bu çarşıda da hediyelik eşya ve daha pek çok ürün alışverişi yapabilirsiniz.

Yıldız Parkı: Şehrin en nostaljik ve en keyifli parklarından biridir. Beşiktaş ilçesinde yer alan bu park, genellikle bir dinlenme ve piknik alanı olarak tercih edilmektedir.

Sultanahmet Meydanı: İstanbul’un en popüler turizm bölgelerinden biri olan Sultanahmet Meydanı’nın tarihi Bizans İmparatorluğu’na kadar gitmektedir. Sultanahmet Meydanı, aynı zamanda şehrin pek çok simgesel ve tarihi yapısına da oldukça yakın bir konumda yer almaktadır.

Süleymaniye Cami: İstanbul’un sembolik yapılarından biri olan Süleymaniye Cami, şehirdeki Mimar Sinan eserlerinden biridir. Büyüleyici dış mimarisi ve iç mekanı ile görülmeye değer bir camidir.

Ayasofya Müzesi: Şehrin tarihinin önemli bir parçası olan Ayasofya Müzesi, eski bir Bizans kilisesidir. Daha sonra Cami olarak yoluna devam eden Ayasofya, günümüzde şehrin önemli müzelerinden biridir.

Pera Müzesi: İstanbul’un en popüler müzelerinden biridir. 2005 yılından bu yana hizmet veren müzede çok sayıda resim sergilenmektedir. Müze, eski bir otel binasında yer almaktadır.

Kariye Müzesi: Tarihte bir kilise olarak hizmet veren bir binada yer alan Kariye Müzesi, İstanbul’un en turistik yerlerinden biridir. Hem mimarisi hem de sergilenen eserleri ile görülmeye değer bir müzedir.

İstanbul Arkeoloji Müzesi: İstanbul’da görülmesi gereken müzelerden biri olan İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin tarihi 1800’lü yıllara kadar gitmektedir. Müzede, çok sayıda arkeolojik eser sergilenmektedir.

Saray Koleksiyonları Müzesi: Osmanlı döneminde saray hayatında kullanılan çok sayıda eşyanın sergilendiği ve saray hayatını biraz daha yakından tanımak için ziyaret edebileceğiniz Saray Koleksiyonları Müzesi, İstanbul’daki çok sayıda müze arasından öne çıkanlardan biridir.

İstanbul’da Ne Yapılır?

 • Ayasofya Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz.
 • Sultanahmet Cami’yi görmelisiniz.
 • Kariye Müzesi ve Pera Müzesi’ni keşfetmelisiniz.
 • Sahilde balık ekmek yemelisiniz.
 • İstanbul sokak lezzetlerini deneyimlemelisiniz.
 • İstiklal Caddesi’nde yürümeli ve sokak sanatçılarını dinlemelisiniz.
 • Asya ve Avrupa kıtaları arasında vapur ile seyahat etmelisiniz.
 • Eminönü’nde yürümelisiniz.
 • Nostaljik tramvay ile seyahat etmelisiniz.
 • Kadıköy’de Balıkçılar Çarşısı’nda gezmelisiniz.
 • Ortaköy’de kumpir yemelisiniz.
 • Ortaköy Cami’yi görmeli ve muhteşem manzaraya şahitlik etmelisiniz.
 • Topkapı Sarayı’nı gezmelisiniz.
 • Galata Kulesi’ne çıkarak şehrin en panoramik manzaralarından birini görmelisiniz.
 • Sultanahmet Meydanı’nı gezmelisiniz.
 • Salacak Sahili’ndeki banklardan birine oturup Kız Kulesi’ni izlemeli, Kız Kulesi’ne gidip denizin ortasında yemek yemelisiniz.
 • Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı’da alışveriş yapmalısınız.
 • Adalar’a giderek günübirlik tatil yapmalısınız.
 • Meşhur Hürrem Hamamı’na giderek kese ve masaj yaptırmalısınız.

İstanbul’da Yapılan Festivaller

Türkiye’nin kültür başkenti İstanbul’da, yılın farklı dönemlerinde çok sayıda festival düzenlenmektedir.  İstanbul’a yılın hangi ayında gelirseniz gelin, farklı ilçelerinde katılabileceğiniz festival seçenekleri bulabilirsiniz.

Kukla Festivali, Caz Festivali, Fanta Gençlik Festivali, Doğaçlama Festivali, Roc’n Coke, Suç ve Ceza Film Festivali, İstanbul Müzik Festivali, Sahaf Festivali ve Shopping Fest, İstanbul’da gerçekleştirilen en popüler festivaller arasında yer almaktadır.

İstanbul’dan Ne Alınır?

Avrupa ve Asya'nın kesişme noktasında yer alan İstanbul, eski zamanlardan beri önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Dünyanın dört bir yanından gelen kültürel etkilerin hepsini bünyesinde barındıran İstanbul’da dünyaca ünlü el sanatları geleneği etkin bir rol oynamaktadır. İstanbul’u ziyaret edenlerin alışveriş için ilk durağı Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’dır. Bu her iki çarşının geçmişi yaklaşık olarak 1600’lü yılara dayanmaktadır. Zengin renkleri ve özenli tasarımlarıyla tanınan seramikler, el dokuma halılar ve kilimler, göz alıcı mücevherler, otantik Türk kahvesi fincanları ve İstanbul işlemeli kumaşlar, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’ndan alınabilecek hediyelik eşyalardan yalnızca birkaçıdır. Bunların yanı sıra İstanbul’da dünyaca ünlü markaların mağazalarının yer aldığı Forum İstanbul, Palladium AVM, Historia AVM, Mall of İstanbul ve Emaar Square Mall gibi çok fazla AVM seçeneği sunulmaktadır. 

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul tarihi ve kültürel yapısı ile ünlü olduğu kadar yemekleriyle de bir o kadar dikkat çekmektedir. Mutfak kültürünün büyük bir kısmını Bizans ve Osmanlı dönemlerinden almıştır. İstanbul’a geldiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler arasında Vefa Bozası, Kanlıca Yoğurdu, Sultanahmet köftesi, Sarıyer Böreği, badem ezmesi, akide şekeri, ıslak hamburger, Ortaköy kumpiri, kokoreç ve İstanbul simidi yer almaktadır. Ayrıca boğaza nazır restoranlarda mutlaka ekmek arası balık yemelisiniz.

İstanbul Gece Hayatı

İstanbul, 15 milyondan fazla nüfusu ve yılda yaklaşık olarak 10 milyon turisti ile Türkiye’nin en kalabalık ilidir. Eğlence hayatı açısından tam donanımlı olan İstanbul’un gece hayatı çok çeşitlilik göstermektedir. U2 İstanbul Irish Pup, Moretenders’ Cocktail Crib, Balkon Restaurant & Bar, Peyote İstanbul, Irish Pub The James Joyce ve Porter Bar. B.Q. & Craft Cocktails gibi barlarda içeceğinizi yudumlayarak sevdikleriniz ile birlikte hoş sohbet eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. Club tarzı mekanlardan hoşlananlar ise Masquerade Club, Nardis Jazz Club ve RUBY gibi dans ederek vakit geçirebilecekleri clubları tercih edebilirler. Ayrıca rakı balık yapabileceğiniz Hanzade Terrace Restaurant, İnciraltı Meyhanesi, Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi ve Nadide Meyhanesi gibi meyhane konseptleri de bulunmaktadır. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin her yerinden ulaşım olanağı bulunan İstanbul’a karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile ulaşım sağlamak isteyenler için hemen hemen bütün otobüs firmalarının İstanbul’a direkt seferleri mevcuttur. Özel aracıyla gelmeyi planlayan İstanbul ziyaretçilerinin Ankara’dan 448 kilometre, İzmir’den 478 kilometre ve Antalya’dan 463 kilometre yolculuk yapması gereklidir. Trenle gelmeyi planlayanlar Ankara, Konya ve Eskişehir’den hareket eden Yüksek Hızlı Tren seferlerini tercih ederek hızlı bir şekilde İstanbul’a varış sağlamaktadır. İstanbul’a bir diğer ulaşım seçeneği denizyoludur. Bursa, Balıkesir ve Yalova illerinden hareket eden vapurlar aracılığıyla kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkündür. Son olarak İstanbul’a ulaşım için tercih edilen bir diğer seçenek ise havayoludur. Dilerseniz Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı’nı kullanabilir, dilerseniz de Anadolu Yakası üzerinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz.