Etimesgut Otelleri

Etimesgut Bölgesinde 2 adet otel bulunmaktadır.

Ankara Atlantik Otel Ankara

Ankara Atlantik Otel

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE
Laçin Park Hotel Ankara

Laçin Park Hotel

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
  • Aile
  • 3 YIldızlı
  • Toplantı
İNCELE

Etimesgut Tatili

Etimesgut Gezilecek ve Görülmesi Gereken Yerler

Etimesgut OtelleriEtimesgut OtelleriDoğal Güzellikler: Ankara’nın kozmopolit ilçelerinden birisi olan Etimesgut’ta Göksu Parkı, Alparslan Türkeş Parkı ve Kemal Sonunur Parkı, gezilecek doğal güzelliklerdir. 

Tarihi Yapılar: Merkezi bir konumda yer almaması ve tarihi açıdan önem arz eden bir ilçe olmamasından dolayı çok sınırlı sayıda tarihi yere sahiptir. Hava Kuvvetleri Müzesi, Ahi Evran Camii ve Türbesi, Etimesgut’ta ziyaret edilebilecek tarihi yerlerdir. 

Etimesgut’a Yapılacak Aktiviteler

  • Yapay bir gölete sahip olan Göksu Parkı, piknik ve mangal için Etimesgut’ta yer alan en ideal noktalardan birisidir. Yemyeşil ağaçlar ile çevrili bu parkta aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte gün boyu eğlenerek vaki geçirebilirsiniz. 
  • Optimum AVM ve Metromall AVM’de dünyaca ünlü markaların mağazalarına bakıp sizi en mutlu edecek ürünlerden satın alabilirsiniz. 

Etimesgut Festivalleri

Turizm konusunda sınırlı sayıda noktaya ev sahipliği yapan Etimesgut, aynı zamanda festival benzeri etkinliklerde de sınırlı seçeneğe sahiptir. İlçede yılda bir kez düzenlenen Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali vardır. Türklere özgü geleneksel oyunlarla unutulmuş tarihi tekrar hatırlatmak amaçlanmıştır. 

Etimesgut’ta Neler Yenilir?

Geniş yüzölçümüne ev sahipliği yapan Etimesgut, kozmopolit bir yapıya sahip olduğu için yemek konusunda Anadolu’nun çeşitli lezzetlerini bünyesinde barındırır. Restoranlarda daha çok et ve et ürünleri tercih edilmektedir. Tadabileceğiniz bu lezzetleri ise Ankara tavası, Ankara simidi, aş çorbası, dutmaç, çılbır, bici aşı, orman kebabı ve efelek dolmasıdır. 

Etimesgut Gece Hayatı

Etimesgut, her ne kadar geniş bir gece hayatı yelpazesi sunmasa da ziyaretçilerine ve yerli halka yeterli olabilecek kadar mekana sahiptir. Eğlenerek vakit geçirebileceğiniz bu mekanları Patika & Bistro, David People, Botanik Cafe, Mazi Kahvesi ve Fıstık Cafe Bar Meyhane’dir. 

Etimesgut’a Nasıl Gidilir?

Ankara il merkezine ortalama 22 kilometre uzaklıkta bulunan Etimesgut, tam anlamıyla bir turizm şehri değildir. Bunun yerine yapılaşma ve iskan yeri olarak ön plana çıkar. Ulaşım alanında merkeze yakın olduğu için şanslıdır ve farklı ulaşım seçeneklerine sahiptir. Havayolu ulaşımında HAVAŞ servisleri ile doğrudan ulaşmak mümkünken, il merkezinden metro, EGO otobüsleri ve dolmuşlarla ulaşmak da mümkündür.