1. Otelleri.net
  2. Çanakkale Otelleri
  3. .....
  4. Çanakkale Otelleri
Arama Yapınız

Çanakkale Otelleri

Çanakkale Bölgesinde 112 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
2
22
51
8
29
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
8
84
4
2
17
Otel Tipi
6
1
3
37
8
3
7
20
63
Otel Teması
25
6
2
22
9
1
9
32
7
Alt Bölgeler
29
22
4
16
2
4
4
2
3
2
2
2
Otel Zinciri
1

Çanakkale Otelleri

Çanakkale Bölgesinde 112 otel bulunmaktadır.

Assos Dove Hotel Resort & Spa
Tatil
Assos
Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
Erken Rezervasyon
Balayı
Denize Sıfır
4 yıldızlı
Çocuk Dostu
Hayvan Kabul Eden
İNCELE
Manici Kasrı
Tatil Köyleri
Çanakkale
Oda Kahvaltı
Aile
3 YIldızlı
Toplantı
İNCELE
Şehir
Çanakkale
Oda Kahvaltı
5 Yıldızlı
Denize Sıfır
Balayı
Havuzlu
Spa
Çocuk Dostu
İNCELE
Termal
Çanakkale
Oda Kahvaltı
Kış
3 YIldızlı
Spa
Havuzlu
Toplantı
Kongre
İNCELE
Termal
Çanakkale
Oda Kahvaltı
Orman
Doğa
Havuzlu
Aile
Spa
3 YIldızlı
İNCELE
Tatil Köyleri
Bozcaada
Oda Kahvaltı
Balayı
Aquapark
Denize Sıfır
Havuzlu
3 YIldızlı
Aile
İNCELE
Termal
Çanakkale
Sadece Oda
Doğa
Aile
Orman
İNCELE
Şehir
Çanakkale
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Spa
Havuzlu
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
İNCELE
Tatil
Çanakkale
Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
Balayı
3 YIldızlı
Aile
Doğa
İNCELE
Butik
Assos
Oda Kahvaltı
Yetişkin
Balayı
Denize Sıfır
3 YIldızlı
Aile
Genç
İNCELE

Çanakkale Tatili

Çanakkale Gezilecek ve Görülecek Yerler

Çanakkale OtelleriPlajlar: Çanakkale, sahip olduğu tertemiz sahil şeridi ile her yıl turistlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. En beğenilen ve en popüler plajları ve koyları arasında Dardanos Plajı, Güzelyalı Plajı, Uğurlu Gizli Liman Koyu, Assos Sokakağzı Plajı, Ayazma Plajı, Akvaryum Koyu ve Assos İskele yer almaktadır. 

Tarihi Yapılar: Geçmişi MÖ 3000’li yıllara dayanan Çanakkale, büyüleyici tarihi yapılara ve tarihimizin şanlı topraklarına ev sahipliği yapmaktadır. Çanakkale Truva Heykeli, Çanakkale Şehitler Anıtı, Aynalı Çarşı, Fatih Camii, Assos Antik Kenti, Hadımoğlu Konağı, Bigadiç Kalesi, Bozcaada Kalesi, Conkbayırı, Yedi Taşlar, Gelibolu Yarımadası ve Rum Köyleri, Çanakkale’nin gezilip görülmesi gereken başlıca tarihi yapılarıdır. 

Doğal Güzellikler: Kültürel açıdan renkli bir il olan Çanakkale, göz kamaştırıcı doğal güzellikleri ile bilinmektedir. Ziyaret edilmesi gereken başlıca doğal güzellikler arasında Kumkale Köyü, Güzelyalı Plajı, Kaz Dağları, Kadırga Koyu, Ayazma Tabiat Parkı, Kırkgeçit Termal Tesisleri, Akvaryum Koyu, Kabatepe Orman Kampı, Mavra Adası, Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Gökçeada Tuz Gölü ve Bebek Kayalıkları bulunmaktadır. 

Çanakkale’de Yapılacak Aktiviteler

  • Konumu gereği çoğu zaman rüzgârlı olan Çanakkale’de tercih edilen en popüler aktivitelerden birisi rüzgar sörfüdür. Türkiye’nin sınırlı noktalarında gerçekleştirilen bu aktiviteyi bir da Çanakkale’de deneyebilirsiniz. 
  • Çanakkale Yat Limanı ve Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada üzerinden çeşitli güzergahlara tekne ve yat turları düzenlenmektedir. Bu turlar sayesinde Çanakkale’nin gizli kalmış doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. 
  • Başta Çanakkale’nin ilçesi Bozcaada olmak üzere, diğer birçok noktasında da şarap üreticiliği yapılmaktadır. Çanakkale’nin meşhur üzüm bağlarından üretilen bu şaraplar dünya çapında büyük bir popülariteye sahiptir. Ziyaretiniz esnasında mutlaka Çanakkale’nin meşhur şaraplarından tadın. 
  • Çanakkale’de en çok tercih edilen bir diğer aktivite seçeneği dalıştır. Fakat Çanakkale’de dalışı farklı kılan şey ise bir yandan deniz canlılarının yaşamını gözlemlerken, diğer yandan 1. Dünya Savaşı esnasında batan gemilere ve savaş malzemelerine tanık olabilirsiniz. 

Çanakkale Festivalleri 

Çanakkale, sahip olduğu farklı etnik grupların geleneksel yönlerini ortaya koyan festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça renkli görüntülere ev sahipliği yapan festivallerin başında Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali gelir. Festival kapsamında ülke gelişimine katkı sağlayabilmek için kısa filmler sergilenmektedir. Çanakkale’nin bir diğer popüler festivali ise Tedenos Tiyatro Festivali’dir. Ödülü tiyatro oyunlarının sergilendiği festivalde söyleyişler, mini konserler ve çocuk oyunları da misafirleri ile buluşmaktadır. Ayrıca Çanakkale’de katılım sağlayabileceğiniz Kayısı Festivali, Gelibolu 1915 Motosiklet Festivali, Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali, Uluslar arası Troya Halk Dansları Festivali ve Kepez Belediyesi Deve Güreşleri Festivali gibi her zevke uygun seçenekler de sunulmaktadır. 

Çanakkale’den Ne Alınır?

Çanakkale’de yer alan Aynalı Çarşı, tekstil ürünleriyle olduğu gibi, yöreye has süs eşyalarıyla da dikkat çekmektedir. Yöreye özgü seramikten yapılan saksı, vazo ve fincan gibi ev eşyalarından alabilirsiniz. Ayrıca Çanakkale’nin el yapımı Ayvacık ve Bayramiç halıları da çok beğenilmektedir. Bunların yanı sıra Çannakale Zaferi temalı ürünler, köy reçelleri ve şarap gibi ürünler açısından da oldukça zengin bir ildir. 

Çanakkale Gece Hayatı

Çanakkale’de eğlence anlamında oldukça geniş seçenekleri bulmak mümkündür. Gece hayatının en yoğun yaşandığı bölgeler arasında Barlar Sokağı, Saat Kulesi çevresi ve Kordon Boyu yer almaktadır. Yalı Hanı, Hayal Kahvesi, Benzin, Fener ve Depo, Bozcaada Salhane ve Pembe Kaval Bar, Çanakkale’de eğlenerek vakit geçirebileceğiniz gece hayatı mekanlarından birkaçıdır. 

Çanakkale’ye Nasıl Gidilir?

Çanakkale’ye ulaşım için karayolu ve havayolu olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır. Karayolu ile ulaşım sağlamak isteyenlerin Ankara’dan 663 kilometre, İstanbul’dan 281 kilometre, Antalya’dan 728 kilometre ve İzmir’den ise 318 kilometre yolculuk yapması gerekir.  Havayolu ile ulaşım sağlamak isteyenler ise Çanakkale il merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer alan Çanakkale Havalimanı’nı tercih edebilirler.