1. Otelleri.net
 2. Eskişehir Otelleri
 3. .....
 4. Eskişehir Otelleri
Arama Yapınız

Eskişehir Otelleri

Eskişehir Bölgesinde 42 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
3
9
23
1
2
4
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
41
2
Otel Tipi
2
1
6
40
Otel Teması
5
2
3
10
3
Alt Bölgeler
16
Otel Zinciri
1
1
1
1
1
1
1

Eskişehir Otelleri

Eskişehir Bölgesinde 42 otel bulunmaktadır.

Eskişehir Polis Evi
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
Uygun
Çocuk Dostu
Aile
İNCELE
Park Dedeman Eskişehir
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Spa
Lüks
İNCELE
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Balayı
5 Yıldızlı
Lüks
Spa
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
İNCELE
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Balayı
Yılbaşı
3 YIldızlı
Toplantı
İNCELE
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Uygun
3 YIldızlı
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Toplantı
İNCELE
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
Balayı
4 yıldızlı
Aile
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Toplantı
İNCELE
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
3 YIldızlı
Aile
Toplantı
İNCELE
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
4 yıldızlı
Yılbaşı
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Toplantı
İNCELE
Termal
Eskişehir
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Balayı
Lüks
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Havuzlu
İNCELE
Şehir
Eskişehir
Oda Kahvaltı
Spa
Aile
İNCELE

Eskişehir Tatili

Eskişehir’de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Eskişehir OtelleriPlajlar ve Koylar: Eskişehir denize kıyısı olmayan şehirlerimizden birisi olsa da ülkemizdeki tek yapay plaja sahip şehri olmayı başarmıştır. Porsuk Çayı’nın yanında bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hemen karşısında yer alan Kent Park içerisinde yer alan plaj şehir sakinlerini misafir ediyor. Yaz aylarında açık olan plaj 10 ile 18 saatlerinde 15 TL giriş ücreti ile hizmet vermektedir. 

Antik Kentler: Eskişehir tarihi milattan önce 14. Yüzyıla kadar uzanmaktadır. Hititler ile başlayan kentleşmeler, Frigler ile devam etmiştir. Osmanlı, Selçuklu döneminde gelişmeye devam eden şehirde günümüze kadar uzanan antik kentler bulunmaktadır. Antik kentler arasında Midas Antik Kenti ve Pessinus Örenyeri görülmelidir. İki noktada ücretsiz olarak tüm yıl boyunca ziyaret edilebilmektedir. 

Mağaralar: Mağara turizmi açısından ülkemizde en çok seçeneği Eskişehir’de bulabilirsiniz.. Kireç taşının bu bölgede çok olmasının da etkisiyle mağaralar misafirlerine görsel şölenler sunmaktadır. Görülmesi gereken mağaralardan birkaçı Sarıkaya, Yelinüstü ve Yelini mağaralarıdır. 

Müzeler: Eskişehir’de müze ziyareti yapmayı sevenler için çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Bu müzelerin her birinin farklı özellikleri bulunmakta ve şehir içerisinde kolayca ziyaret edilebilmektedir. ETİ Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Çağdaş Sanatlar Müzesi, Lületaşı Müzesi, Eğitim Karikatürleri Müzesi, Esogü Zooloji Müzesi, İnönü Karargah Binası ve Savaş Müzesi, Cam Atölye Müzesi, Kent Belleği Müzesi, Demiryolları Müzesi, Yunus Emre Müzesi ve Balmumu Heykeller Müzesi yer almaktadır. 

Tarihi Yapılar: Eskişehir bölgesinde varlıklarını sürdürmüş olan medeniyetlerden günümüze kalmış tarihi yapılar bölgede hala varlığını sürdürmektedir. Bunların bazıları şehir merkezinde yer alırken bazıları da ilçelerde bulunmaktadır. Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Alaaddin Camii, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Haller Gençlik Merkezi, Ermeni Kilisesi, Ulu Camii ve Osmanlı Evi bölgede görülmesi gereken tarihi yapılardan bazıları olarak görülmektedir. 

Çevredeki Doğal Güzellikler: Şehir merkezinden Porsuk Çayı’nın uzandığı şehrin doğusundan Sakarya Nehri geçmektedir. Bu sayede birçok doğal güzellik Eskişehir’i çevrelemektedir. Kalabak Şelalesi, Şoförler Çeşmesi, Karataş Ormanı, Masaözü Barajı, Porsuk Çayı, Adalar, ETİ Sualtı Dünyası, Kentpark ve Şelale Park bölgede ziyaret edilmesi gereken doğal güzelliklerden bazılarıdır. 

Eskişehir’de Yapılacak Aktiviteler

 • Eskişehir ziyaretiniz sırasında yapmanız gerekenler arasında sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin devam ettiği barlar sokağını ziyaret etmek olacaktır. Her insan için farklı türde eğlencelerin bulunduğu bölgede arkadaşlarınızla sohbet edebilir, güzel yemekler yiyebilir, güzel müzikler dinleyerek istediğiniz gibi gönlünüzce eğlenebilirsiniz.
 • Porsuk Çayı üzerinde hizmet veren gondol hizmetinden yararlanarak Eskişehir’i nehir boyunca gezme şansına sahipsiniz. Yaz aylarında başlayan bu hizmet sayesinde farklı bir deneyim sahibi olabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde hiç yorulmadan Porsuk Çayı’nı tamamen gezebilir, bunun devamında da adalar bölgesini ziyaret edebilirsiniz. 
 • Ülkemizin bir tarihine damgasını vurmuş olan Devrim arabalarını TÜLOMSAŞ’a giderek cam alanda sergilenen bir örneğini görebilirsiniz. 
 • Ülkemizde tek, dünyanın sayılı Balmumu Müzeleri’nden birisi olan bu müze alanını Eskişehir’de bulabilirsiniz. Yılmaz Büyükerşen tarafından hayata geçirilen bir projeye olan ilginin artması ile ülkemizden ve dünyanın bildiği insanlardan oluşan çok sayıda kişinin heykeli burada yer almaktadır. Müzeye giriş tam bilet 14 TL, indirimli bilet 7 TL olarak yapılabilmektedir. 
 • Eskişehir ziyaretiniz esnasında mutlaka lezzetli yemeklerini denemelisiniz. Lezzet konusunda damağınızda farklı bir tat bırakacak çok sayıda yemek bulunmaktadır. Çok farklı yapılış çeşitleri olan Balaban Köfte bu sıralamada ilk basamakta yer almaktadır. Yufkalı Büryan, Çibörek, Kıygaşa, Kavurma Börek, Göceli Tarhana, Haşhaşlı Gözleme ve Met Helvası denenmesi gereken lezzetlerdir. 
 • Eskişehir’de bulunan hayvanat bahçesini ve sualtı dünyasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sokaklar içerisinde binlerce insanla birlikte eğlenceli vakit geçirebilir ve yeni hayvanları canlı olarak görebilirsiniz. 
 • Eskişehir’e gittiğinizde Eskişehirspor ev sahipliğinde bir maç varsa mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ateşli taraftarları bir an olsun susmadan takımlarını desteklerken aynı zamanda Eskişehir Bandosu’da bu güzel görüntülere eğlence katmaktadır. 
 • Eskişehir ziyaretinizde alışveriş yapmak için çok farklı noktaları tercih edebilirsiniz. Taşbaşı ve Hamamyolu Caddeleri, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kurşunlu Külliyesi gibi noktalar alışveriş için uygun yerlerdir. Buradan hediyelik eşyalar ve istediğiniz herhangi bir ihtiyacınızı rahatlıkla alabilirsiniz. 

Eskişehir’de Ne Yenir?

Eskişehir misafirlerine farklı lezzetli yemekler sunan şehirlerimizden birisidir. En özel ve bilinen yemeği Balaban Köftesi’dir. Yapım tarzı ve sunum tarzıyla ülkemizde ki en güzel köftelerden birisidir. Bunun yanında şehirde denenmesi gereken çibörek, yufkalı büryan, met helvası, haşhaşlı gözleme gibi lezzetler bulunmaktadır. Bu lezzetleri şehirde klasikleşmiş herhangi bir noktada rahatça deneyebilirsiniz. 

Eskişehir’de Yapılan Festivaller

Eskişehir il merkezinde ve ilçelerinde yıl boyunca çok sayıda festival düzenlenmektedir. Bu sayede bölgenin tanıtılması amaçlanırken aynı zamanda bölge halkının eğlenmesine de fırsat verilmektedir. Eski Fest, Rotary Tiyatro Festivali, Lületaşı Festivali, Cam Festivali, Old Town Festivali, Ahşap Heykel Festivali, Uluslararası Eskişehir Film Festivali ve Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali yıl boyunda düzenlenmektedir. 

Eskişehir’den Ne Alınır?

Eskişehir’de alışveriş için bulunan AVM’lerin yanı sıra eski sokaklarda alışveriş yapılacak noktalar bulunmaktadır. Bu alanlarda hediyelik eşyalar ve el sanatları ürünleri satın alabilirsiniz. En meşhur tatlısı olan met helvası tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bölgede çıkan ve el sanatları ile işlenen lüle taşı ürünleri de hediyelik eşyalar olarak satılmaktadır. Camdan yapılan ürünleri ve farklı eşyaları hediyelik olarak alabilirsiniz. 

Eskişehir Gece Hayatı

Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir’de doyasıya eğlenerek vakit geçirebileceğiniz mekanlar oldukça fazladır. Her yaştan insana hitap eden eğlence olanakları ile Eskişehir, birçok farklı alternatifi misafirlerine sunmaktadır. Eskişehir’in en popüler barları arasında Peyote, Travelers’ Cafe Bar, All Freed, Drunken Duck ve Hangover Sky yer almaktadır. Club tarzı eğlence mekanlarından hoşlananlar ise 222, Gate 26 ve Mood Club gibi mekanları tercih edebilirler. Meyhane konseptindeki mekanlarda rakı balık yapmak isteyenlerin Neyzen Meyhanesi, Eskişehir Meyhanesi, Zamane Meyhanesi ve Nevizade gibi noktaları tercih etmesi tavsiye edilir. 

Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Eskişehir merkezi bir coğrafyada bulunmasından dolayı tüm illerimizden dire otogara bilet bulunabilecek kolayca ulaşabilen şehirlerimizden bir tanesidir. Havayolu imkanı bulunsa da İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerin yakınında olmasından dolayı çok fazla tercih edilmemektedir. 

Ankara Eskişehir arası 3 saat, İzmir-Eskişehir arası 5 saat, İstanbul – Eskişehir arası 4 saatlik bir mesafede yer almaktadır. Eskişehir’de yüksek hızlı tren hizmeti de bulunmaktadır. Bu da ulaşım açısından alternatif bir seçenek olarak sunulmaktadır.