Sincan Otelleri

Sincan Bölgesinde 2 adet otel bulunmaktadır.

Boss Otel Ankara

Boss Otel

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
  • Aile
  • Toplantı
İNCELE
The Corner Hotel Sincan Ankara

The Corner Hotel Sincan

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
  • 3 YIldızlı
  • Aile
  • Bebek Dostu
  • Çocuk Dostu
  • Toplantı
İNCELE

Sincan Tatili

Sincan Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sincan OtelleriSincan OtelleriTarihi Yerler: Ankara’nın sanayi bölgelerinden birisi olan Sincan’da gezilecek birkaç tarihi yer vardır. Ali Yakut Köyü Cami ve Eski Bucuk Köyü Cami, Sincan’da gezilmesi gereken tarihi yerlerdir. 

Doğal Güzellikler: Sincan’da gezilecek doğal güzellikler, Evcil Hayvan Parkı, Masal Adası ve Avrupa’nın en büyük parklarından birisi olan Harikalar Diyarı’dır. 

Sincan’da Yapılacak Aktiviteler

  • Sincan tatiliniz sırasında ilçe merkezini gezebilir, mağaza ve alışveriş merkezlerinde keyifli saatler geçirebilirsiniz. 
  • Harikalar Diyarı Parkı’nı ziyaret ederek, masal kahramanlarıyla iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Piknik alanları, sergi salonları, sinema ve tiyatro salonları, yeşil alanları ve spor sahaları ile bu park tüm gününüzü geçirebileceğiniz kadar zengin olanaklara sahiptir. 
  • Sincan gezinizi tamamladıktan sonra dilerseniz 27 km mesafede yer alan Ankara şehir merkezine gidebilir, Anıtkabir’i ziyaret edebilir, Kuğulu Park’ta eşsiz doğanın tadını çıkartabilir ve Tunalı Hilmi Caddesi’nde şehrin kalabalığına karışabilirsiniz. Tüm bu aktivitelerin yanı sıra Ankara’nın köklü tarihine tanıklık edeceğiniz kapsamlı bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. 

Sincan’da Neler Yenilir?

Sincan tatiliniz sırasında Ankara mutfağından yöresel lezzetler tadabilirsiniz. Tatiliniz sırasında mutlaka tatmanız önerilen lezzetler arasında Ankara Tava, Öllüğün körü, Ankara simidi, İnceğiz çorbası, Kuru köfte, Entekke böreği, Tamtak tiridi, Ankara döneri ve bazlama kebabı yer almaktadır. 

Sincan’a Nasıl Gidilir?

Sincan ulaşım problemi olmayan merkezi bir ilçedir. Şehrin merkezinden toplu taşıma seçenekleri ile rahatlıkla ilçeye ulaşım sağlanmaktadır. Farklı şehirlerden Sincan’a ulaşım sağlayacak yolcular içinse en pratik ulaşım seçenekleri arasında havayolu ve karayolu yer almaktadır. Havayolu ile ulaşımda iniş noktası Ankara Esenboğa Havalimanı olup, Sincan ilçe merkezine yaklaşık olarak 30 dakika uzaklıktadır. Şehirlerarası otobüslerle ulaşımı tercih eden yolcular içinse Ankara Otogarı ortalama 24 km mesafededir. Özel aracı ile Sincan’a ulaşım sağlayacak yolcular için İstanbul Sincan arası yolculuk ortalama 5 saat, İzmir – Sincan arası yolculuk ortalama 6 saat 30 dakika sürmektedir.