1. Otelleri.net
 2. Bartın Otelleri
 3. Amasra Otelleri
 4. .....
 5. Amasra Otelleri
Arama Yapınız

Amasra Otelleri

Amasra Bölgesinde 13 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
1
5
3
4
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
10
3
Otel Tipi
1
1
3
1
1
5
8
Otel Teması
1
3
4
Alt Bölgeler
1

Amasra Otelleri

Amasra Bölgesinde 13 otel bulunmaktadır.

Amasra Öğretmenevi
Şehir
Amasra
Sadece Oda
Uygun
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Toplantı
İNCELE
Diamond Hotel Amasra
Tatil
Amasra
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Çocuk Dostu
3 YIldızlı
Yılbaşı
Toplantı
Kongre
Havuzlu
İNCELE
Şehir
Amasra
Oda Kahvaltı
Uygun
Aile
Toplantı
İNCELE
Küçük
Amasra
Sadece Oda
1 Çocuk Ücretsiz
Denize Sıfır
Uygun
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Denizi Sığ
İNCELE
Tatil
Bartın
Oda Kahvaltı
Denize Sıfır
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Aile
Havuzlu
Toplantı
İNCELE
Apart
Amasra
Oda Kahvaltı
Aile
3 YIldızlı
Doğa
İNCELE
Tatil
Amasra
Oda Kahvaltı
3 YIldızlı
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
Havuzlu
Denizi Sığ
İNCELE
Tatil
Amasra
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Doğa
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Spa
Kongre
İNCELE
Şehir
Amasra
Oda Kahvaltı
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
Toplantı
İNCELE
Tatil
Amasra
Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
4 yıldızlı
Denize Sıfır
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
İNCELE

Amasra Tatili

Amasra’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Amasra OtelleriPlajları ve Koyları: Batı Karadeniz’in denize kıyısı olan ilçeleri arasında yer alan Amasra, temiz denizi ve uzun kıyıları ile yaz turizminin tercih edilen bölgelerinden biridir. İlçe plajlarının haricinde, el değmemiş koyları da yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu, doğa tatillerine olanak sunan yerlerdir. Amasra’da yer alan plaj ve koylar, Küçük Liman Plajı, Büyük Liman Plajı, Çakraz Plajı, Bozköy Plajı, Akkonak Çötlük Plajı, Karaman Koyu ve Tarlaağzı Plajı’dır.

Tarihi Yapılar: Karadeniz’in antik kentlerinden biri olan Amasra’nın tarihi M.Ö XII. yüzyıla kadar uzanır. Bu nedenle ilçenin tarihi eserleri çeşitlilik sunar. Bu tarihi yapıların başlıcaları, Güzelcehisar Kalesi, Direkli Kaya, Kemerdere Köprüsü, Kuş Kayası Yol Anıtı, Cenova Şatosu, Amasra Kalesi, Edhem Ağa Konağı ve Amasra Feneri’dir.

Müzeler: İlçenin ilk ve tek müzesi olan Amasra Müzesi, ilçe merkezinde yer almaktadır. İlçenin 3000 yıl öncesine dayanan tarihini ziyaretçileri ile buluşturan müzede arkeolojik ve etnografik eserlere yer verilmektedir. 

Çevredeki Doğal Güzellikler: Batı Karadeniz’in sahil ilçelerinden biri olan Amasra, yeşil alanlarının yanı sıra masmavi denizi, plajı, mesire yerleri ve doğal su kaynakları ile özellikle yaz ve bahar aylarında Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlamaktadır.  Çevrede yer alan doğal güzelliklerin başlıcaları, Ağlayan Ağaç, Gürcüoluk Mağarası, Güzelcehisar Koyu, Göldere Şelalesi, Tavşan Adası, Delikli Şili, Boztepe ve Güzelcehisar Lav Sütunları’dır. 

Amasra’da Yapılacak Aktiviteler

 • İlçede deniz turizmi gelişmiştir. Çakraz, Bozköyaltı, Delikli Şile bölgelerinde bulunan plajların temiz denizi ve ilçe merkezindeki Küçük Liman ve Büyük Liman plajlarında kendinizi serin sular bırakabilirsiniz. 
 • Yayla turizmi açısından gelişmiş durumda olan ilçede, özellikle Mayıs ayının son haftasından itibaren, yaylalara çıkış başlar. Hem bölgeyi ziyarete gelen turistler hem de yöre halkı tarafından tercih edilen alanlar ise Gökçeağaç ve Gürcüoluk Dağlarının içinde yer alan yaylalardır. Günübirlik geziler yapabilir, dilerseniz de konaklayabilirsiniz. 
 • Çakraz bölgesi, karbonatlı kayaçlar açısından zengin bir bölgedir. Bu jeolojik yapı, mağaraların oluşmasını sağlamıştır. 53 doğal odadan meydana gelen Gürcüoluk Mağarası’nda yer altı dünyasını keşfe çıkabilirsiniz.
 • Amasra’da kampçılık ve karavan ile konaklamaya elverişli birçok alan bulunmaktadır. Çakraz mevkii, Delikli Şile ve Bozköyaltı kampçılık için en çok tercih edilen bölgeler arasındadır. Doğa ile iç içe stresten arınılmış bir tatil yapabilirsiniz.
 • Amasra’nın Çakraz mevkii, av ve yaban hayatına sahip bölgelerden biridir. Bıldırcın, çulluk, tavşan ve çok miktarda yaban domuzu bulunan bölgede, gerekli izinler dahilinde mevsimine göre av organizasyonlarına katılabilirsiniz.
 • Çakraz Plajı’nın 1.5 mil açıkları ve Karacakaya önleri sualtı dalış aktivitelerine elverişli bölgeler arasında yer almaktadır. Su altı dünyasını keşfe çıkarak farklı deneyimler elde edebilirsiniz.
 • Amasra’da yamaç paraşütü için uygun olan bölgeler Bozköy Tepesi ile Delikli Şile yakınındaki Köyüstü Tepesi’dir. Çakraz mevkiinde yer alan bu bölgelerde atlayış yaparak muhteşem manzaraya şahit olabilirsiniz.
 • Sunduğu çeşitli aktivite imkanları ile dikkat çeken bölgeler arasında yer alan ve rüzgar sörfü için de uygun alanlara sahip Bozköyaltı, Çakraz ve Delikli Şile’de rüzgar sörfü yapabilirsiniz.
 • Amasra ilçesinde otellerin yoğun olduğu Çakraz mevkii ile Delikli Şile’den başlayarak dağlara kadar uzanan bölümlerde trekking yapabilir, doğayı keşfe çıkabilirsiniz.
 • Amasra’nın koylarına düzenlenen tekne turları ile masmavi bir yolculuğa çıkıp tüm gününüzü denizde geçirebilir, güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Amasra’da Ne Yenir?

Amasra, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı farklı kültürlerin izlerinin birleşimi olan bir yemek kültürüne sahiptir. Kıyı ilçeleri arasında yer almasından dolayı öne çıkan balık yemeklerinin yanı sıra, ilçeye özel lezzetler arasında pide çeşitleri, salatalar, tatlı çeşitleri ve organik ürünler yer alır. İlçeye özel yöresel lezzetlerin başlıcaları, balık çeşitleri, Amasra Salatası, Çöven Ekmeği, Amasra Pidesi ve ballı yoğurttur. 

Amasra’da Yapılan Festivaller

Amasra, özellikle bahar ve yaz aylarında birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu etkinliklerin içerisinde en çok tercih edilen ise her yıl Temmuz ayında düzenlenen Amasra Yağlı Direk Şenlikleri’dir. 

Amasra’dan Ne Alınır?

Ev yapımı reçel, marmelat, pekmez çeşitlerinin yanı sıra, geleneksel ahşap işçiliğinin örneklerinden oluşan ev eşyaları ve kişisel eşyalar, ilçenin satın alınabilecek turistik ürünleri arasında yer alır. Amasra’da yöreye has ürünlerin satın alınabileceği yerler Çekiciler Çarşısı ve Galle Pazarı’dır. 

Amasra Eğlence Yerleri

Amasra, gece hayatı ile ön plana çıkan bir ilçe olmamakla birlikte, yaz aylarında sahil bölgesinde yer alan işletmeleri ile geceleri hareketli geçen Karadeniz ilçeleri arasında yer almaktadır. Amasra ilçe merkezi, gece hayatının tercih edilen bölgeleri arasında ilk sıradadır. Genellikle sakin tatil sevenlerin ortamını yansıtmaktadır. Bu seçeneğin haricinde, ilçe sınırları içerisinde yer alan otellerde de çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir. 

Amasra’ya Nasıl Gidilir?

Amasra’ya direkt ulaşım karayolu ile gerçekleşmektedir. Kara yolu ile ulaşım seçenekleri arasında özel araçla ulaşım ve şehirlerarası otobüs ile ulaşım seçenekleri yer almaktadır. 

Bu ulaşım seçeneklerinin yanı sıra, havayolu, demiryolu ve deniz yolu ile ulaşım imkanı bulunmakla birlikte, bu ulaşım seçenekleri Bartın şehir merkezi ya da çevre illerden gerçekleşmektedir. Amasra İstanbul arası ortalama 7 saat, Amasra Ankara arası ortalama 4.30 saat, Amasra Bursa arası ortalama 7 saat ve Amasra Bartın arası ortalama yarım saat mesafededir.