Beypazarı Otelleri

Beypazarı Bölgesinde 4 otel bulunmaktadır.

Akropol Termal Şehir Ankara

Akropol Termal Şehir

TermalAnkaraOda Kahvaltı
 • İslami
 • Havuzlu
 • Spa
 • Çocuk Dostu
 • Bebek Dostu
 • Aile
İNCELE
Paşa Konağı Pansiyon Beypazarı Ankara

Paşa Konağı Pansiyon Beypazarı

PansiyonAnkaraOda Kahvaltı
 • Aile
İNCELE
Ankara Üniversitesi Uygulama Oteli Ankara

Ankara Üniversitesi Uygulama Oteli

UygulamaAnkaraOda Kahvaltı
 • Uygun
 • Aile
İNCELE
Bey Konak Pansiyon Ankara

Bey Konak Pansiyon

PansiyonAnkaraSadece Oda
 • Aile
İNCELE

Beypazarı Otelleri Sıkça Sorulan Sorular

Beypazarı’nın gözde termal otellerinden biri Akropol Termal Şehir’dir. Daha fazlası için Beypazarı Termal Oteller sayfasına tıklamanız yeterlidir.

Beypazarı’nda konfor bulacağınız pansiyon seçenekleri arasında Paşa Konağı Pansiyon Beypazarı ve Bey Konak Pansiyon yer almaktadır. İlçedeki tüm seçenekleri Beypazarı pansiyon sayfasında görebilirsiniz.

Beypazarı’nın en çok tercih edilen İslami termal otellerinden biri Akropol Termal Şehir’dir. Farklı seçenekleri Beypazarı İslami termal oteller sayfasından görebilirsiniz.

İlçede kapalı havuz olanağına sahip öne çıkan otellerden biri Akropol Termal Şehir’dir. Tüm seçenekler için Beypazarı kapalı havuzlu oteller sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na rahat ulaşım olanaklarına sahip Beypazarı otelleri mevcuttur. Bu konumda tüm tesisler için Beypazarı havalimanına yakın oteller sayfası hizmet vermektedir.

Beypazarı Tatili

Beypazarı’nda Gezilecek ve Görülecek Yerler

Beypazarı OtelleriBeypazarı OtelleriMüzeler: Beypazarı’ndan Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar gelmeyi başaran eserlerin sergilendiği müzeler yer almaktadır. Yaşayan Müze, Beypazarı Kent Tarihi Müzesi ve Türk Hamam Müzesi, Beypazarı’nda ziyaret edilebilecek müzelerdir. 

Diğer Tarihi Yapılar: Yerleşik hayata ne zaman geçildiğine dair kesin bilgi olmasa da, Beypazarı’nın ziyaret edilebilecek çok çeşitli tarihi yapıları yer almaktadır. Gezilip görülmesi gereken tarihi yapılar, Alaaddin Cami, Akşemsettin Cami, Hocakiriş Mescidi, Hacılar Köprüsü Mescidi, Selçuk Türbesi, Yediler Türbesi, Gazi Gündüzalp Türbesi, Karacaahmet Türbesi, Kaygusuz Abdal Türbesi, Tarihi Suluhan Nasuh Paşa Hanı, Beypazarı Tarih ve Kültür Evi ve İmaret Meydanı’dır. 

Doğal Güzellikleri: Ankara’nın vadileri ve parkları ile kaplı Beypazarı ilçesinde birbirinden güzel doğa harikaları vardır. İnözü Vadisi, Eğriova Tabiat Parkı, Kirmir Çayı ve Gönen Vadisi, Ankara Beypazarı Tekke Dağı Tabiat Parkı ve Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı, Beypazarı’nın başlıca doğal güzellikleridir. 

Beypazarı’nda Yapılacaklar

 • Beypazarı’nın el yapımı ürünleri çok popülerdir. Siz de sevdikleriniz ve kendiniz için burada yapılan el sanatı ürünlerinden alabilirsiniz. 
 • İnözü Vadisi’nde doğa yürüyüşüne çıkın. Doğal sit alanı olarak koruma altına alınan İnözü Vadisi, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de yer edinmiştir.
 • Tüm ilçeyi kuşbakışı izleyebileceğiniz Hıdırlık Tepesi’ne çıkın. Tepe üzerindeki çay bahçesinde içeceğinizi yudumlayarak da vakit geçirebilirsiniz. 
 • Beypazarı’nın popüler tarihi evleri arasında gezintiye çıkmadan dönmeyin. Ahşap detaylar ile dikkat çeken bu evlerin önünde resim çekinerek anı ölümsüzleştirebilirsiniz. 
 • Eğriova Yaylası’nda bulunan kamp alanında çadır ve karavan ile kamp yapın. Bir bölümü sarıçam ormanları ile kaplı yaylada göl de yer almaktadır. 
 • Kimbir Çayı ve Gönen Vadisi, piknik yapmak isteyenlerin popüler destinasyonudur. Sevdikleriniz ile birlikte doğa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz, mutlaka bu bölgede bir gününüzü geçirin. 
 • İsmini, sahip olduğu çeşitli kelebeklerden alan Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’nda kelebek gözlemciliği yapın. Harika detaylara sahip bu kelebeklere hayran kalacaksınız. 

Beypazarı Festivalleri

Beypazarı’nda yöresel halkın kültürel özelliklerini tanıtmak amaçlı festivaller düzenlenmektedir. Haziran ayının başında düzenlenen Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali’ne ve Şubat ayında gerçekleştirilen Beypazarı Kızak Şenliği’ne katılım sağlayabilirsiniz.   

Beypazarı’nda Neler Yenilir?

Yöresel yemekleriyle de bilinen ilçede yiyecekler taş fırınlarda ve güveçte pişirilir. Başlıca yöresel lezzetleri tarhana, yalkı, bici, perçem, Beypazarı güveci, yarımca, göce ve bazlama ekmeğidir. Ayrıca verimli topraklara sahip ilçede meyve sebze yetiştiriciliği de çok fazladır ve yetiştirilen bu organik gıdalar kurutularak kış aylarında da yenilir. 

Beypazarı’ndan Ne Alınır?

Daha çok Osmanlı kültürünü yansıtan eserlerin bulunduğu Beypazarı’nda, hediyelik eşyalar olarak gıdalar ilk sıralarda gelmektedir. Yöreye özgü alabileceğiniz gıda ürünleri Beypazarı kurusu, havuç suyu, havuç döneri, havuç lokumu, Beypazarı cevizli dut pestili ve incirli cezeryedir.  Yöreye özgü organik ürünler halk pazarında satılmaktadır. Ayrıca ilçe merkezinde bulunan hediyelik eşya dükkanlarından telkari, el yapımı ahşap ürünler, bakır eşyalar ve birbirinden güzel takılar satın alınabilir. 

Beypazarı Gece Hayatı

Gece hayatı bakımından oldukça sakin bir atmosfere ev sahipliği yapan Beypazarı, daha çok restoranları ile ön plana çıkar. Vakit geçirebileceğiniz bu restoranlar arasında Tarihi Taş Mektep, Bağ Evi Anadolu Mutfağı, Has Değirmencioğlu Lokantası, Tarihi Güveç Fırını ve Fatma Teyzenin Yeri Gözleme yer almaktadır. Kafeler ise gençler baz alınarak oluşturulmuş dekorasyonlar ile donatılmıştır. İçeceklerini yudumlayarak sakin atmosferde vakit geçirmek isteyenlerse, Kahvezen Bistro & Cafe, Sedir Cafe, Tarihi Vitamin Cafe ve Cafe De Rio Bistro gibi mekanları tercih edebilirler.  

Beypazarı’na nasıl gidilir?

Ankara il merkezine ortalama 102 kilometre uzaklığı bulunan Beypazarı, ulaşım konusunda çok fazla seçeneğe sahip değildir. Özel araçlar ile gitmek yerine otobüs ile gitmeyi tercih edenler sadece aktarmalı otobüs seferleri ile ulaşım sağlar. AŞTİ’den ve Akköprü Migros üzerinden kalkan otobüsler ile yaklaşık 1 buçuk saatin ardından Beypazarı’na ulaşılır. Şehir içi trafik ağı yılın hemen her zamanı oldukça sakindir. Özel araçları ile ulaşım sağlamak isteyenler ise İstanbul’dan 339 kilometre, Antalya’dan 502 kilometre ve İzmir’den 662 kilometre yolculuk yapmalıdır.