1. Otelleri.net
  2. Ankara Otelleri
  3. .....
  4. Ankara Otelleri
Arama Yapınız

Ankara Otelleri

Ankara Bölgesinde 154 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
33
77
31
4
2
7
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
135
12
10
Otel Tipi
15
4
8
2
138
1
Otel Teması
19
15
32
77
5
1
1
1
Alt Bölgeler
7
4
15
95
4
14
1
2
1
8
Otel Zinciri
1
1
1
1
1
2
2
1
1
1
1
2
1
1
1
1
2
1
2
1
1
1

Ankara Otelleri

Ankara Bölgesinde 154 otel bulunmaktadır.

Başkent Öğretmenevi
Şehir
Ankara
Sadece Oda
Uygun
Aile
Kongre
İNCELE
Çam Hotel Thermal Resort & Spa Convention Center
Termal
Kızılcahamam
Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Balayı
Yılbaşı
Spa
Aile
Çocuk Dostu
İNCELE
Şehir
Ankara
Oda Kahvaltı
5 Yıldızlı
Jakuzili
Lüks
Hayvan Kabul Eden
Havuzlu
Toplantı
İNCELE
Şehir
Ankara
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Spa
Toplantı
Kongre
Havuzlu
İNCELE
Şehir
Ankara
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Balayı
5 Yıldızlı
Lüks
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
İNCELE
Şehir
Ankara
Oda Kahvaltı
5 Yıldızlı
Havuzlu
Kongre
Kapalı Havuz
İNCELE
Şehir
Ankara
Oda Kahvaltı
5 Yıldızlı
Aile
Toplantı
İNCELE
Şehir
Ankara
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Balayı
Havalimanı
Spa
Aile
Bebek Dostu
İNCELE
Şehir
Ankara
Sadece Oda
5 Yıldızlı
Aile
Havuzlu
Toplantı
Kapalı Havuz
İNCELE
Şehir
Ankara
Oda Kahvaltı
Balayı
4 yıldızlı
Spa
Havuzlu
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
İNCELE

Ankara Tatili

Ankara Gezilecek ve Görülecek Yerler

Ankara OtelleriMüzeler: Ankara, Antik Çağ’dan Türkiye Cumhuriyeti dönemine kadar bulunan eserlerin sergilendiği müzelere ev sahipliği yapmaktadır. Ankara’nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken müzeleri arasında Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. TBMM), Cumhuriyet Müzesi (II. TBMM), Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi ve Gökyay Vakfı Satranç Müzesi yer almaktadır. 

Camiler: Ankara tarihi açıdan önemli camilere ev sahipliği yapar. Ankara’dan dönmeden ziyaret edilmesi gereken camiler arasında Hacı Bayram-ı Veli Cami ve Kocatepe Cami yer almaktadır.

Diğer Tarihi Yapılar: Türkiye’nin kalbi olarak nitelendirilen Ankara’da her birisi ayrı öneme sahip birçok tarihi yapıt yer almaktadır. Anıtkabir, Ankara Kalesi, Atakule, Hamamönü, Augustus Tapınağı, Tunalı Hilmi Caddesi, Hitit Güneş Kursu Anıtı, Suluhan Çarşısı, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı (Kızılay Meydanı), Ulus Zafer Anıtı (Ulus Atatürk Heykeli) ve Pembe Köşk (İsmet İnönü Evi), Ankara’nın popüler tarihi yerleridir. 

Doğal Güzellikler: Ankara’da şehirleşmenin getirdiği etkiler yüzünde yapay güzellikleri daha fazladır. Bunların dışında el değmemiş doğal güzellikleri de mevcuttur.  Gençlik Parkı, Eymir Gölü, Güvenpark, Atatürk Orman Çiftliği, 50. Yıl Parkı, Kuğulu Park, Seğmenler Parkı, Göksu Parkı, Harikalar Diyarı, Altınpark, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, Kızılcahamam Kaplıcaları, Mogan Gölü ve Eğriova Tabiat Parkı, Ankara’da ziyaret edilebilecek doğal güzellikler arasında yerini almıştır. 

Ankara’da Yapılacak Aktiviteler

  • Ankara, kültürel açıdan Türkiye’nin en önemli illerinden birisidir. Tiyatronun da başkenti olan Ankara’da çok fazla devlet tiyatrosu bulunmaktadır. Eğer sizin de tiyatro oyunlarına ekstra ilginiz varsa mutlaka Ankara devlet tiyatrolarının birisinde oyun izleyin. 
  • Türkiye’nin en önemli üniversitelerine sahip Ankara’da düzenlenen üniversite şenlikleri de bir o kadar önemlidir. Gazi, Hacettepe ve ODTÜ gibi üniversitelerin şenlikleri genelde Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenmektedir. Bu tarihler arasında Ankara’yı ziyaret etme gibi bir planınız varsa, mutlaka bu şenliklere katılarak doyasıya eğlenin.  
  • Ankara’nın denizi olarak bilinen Mogan Gölü, Gölbaşı ilçesinde yer almaktadır. Mogan Gölü’nün batı tarafında Mogan Park adında rekreasyon alanı kurulmuştur. Bu park üzerinde gününüzü dolu dolu geçirebileceğiniz aktivite olanakları sunulmuştur. 
  • Ankara Kalesi, sunduğu panoramik Ankara manzarası ile bilinmektedir. Ankara’nın sembollerinden birisi olan bu kale, Orta Paleolitik Dönem’de inşa edilmiştir. Kale üzerinde yer alan kafelerde ve restoranlarda yemeğinizi yiyerek ve içeceğinizi yudumlayarak Ankara manzarası eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. 

Ankara Festivalleri

Kültürel ekinliklerin yoğun olarak yaşandığı başkent Ankara’da çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Ankara’nın popüler festivallerinden ilki Ankara Uluslararası Film Festivali’dir. 1988 yılından berin her yıl aralıksız düzenlenen festival, Nisan ayında gerçekleştirilmektedir. Bir diğer önemli festival ise Büyük Ankara Festivali’dir. Temmuz ve Ağustos ayları arasında düzenlenen bu festivalde Türkiye’nin ünlü sanatçıları sahneye çıkmaktadır. Caz severlerin ilgisini çekecek olan Uluslararası Caz Festivali ise Mayıs ayı ortalarına doğru düzenlenerek yaklaşık olarak 5 gün boyunca devam etmektedir. Ankara’da katılabileceğiniz diğer festivaller arasında ise Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Ankara Uluslararası Komedi Festivali, Uluslararası Ekmek Festivali, Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali, Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali, Geleneksel Beypazarı Kızak Şenliği ve bunun gibi farklı tarzlara hitap eden festivaller düzenlenmektedir. 

Ankara’da Neler Yenilir?

Türk mutfağının klasikleşmiş lezzetlerinden dünya mutfağının farklı tatlarına kadar çok çeşitli tatlara ev sahipliği yapmaktadır. Her ilin olduğu gibi, Ankara’nın da kendisine ait mutfağı vardır. Ankara’ya geldiğinizde Ankara tava, ASPAVA, Ankara simidi, Beypazarı güveci, Çubuk turşusu, Beypazarı kurusu ve daha birçok Ankara’nın yöresel tatlarını denemeden dönmeyin. 

Ankara’dan Neler Alınabilir?

Ankara, yöresel el ürünleri satan dükkanlardan AVM’lere kadar çok geniş alışveriş olanağı sunmaktadır. Yöreye özgü ürünler Suluhan Çarşısı’nda, Çıkrıkçılar Yokuşu’nda, Saman Pazarı’nda, Tunalı Hilmi Caddesi ve Kızılay Meydanı’nın çevre sokaklarında satılmaktadır. Ayrıca bu bölgelerde yer alan hediyelik eşya dükkanlarından el yapımı ahşap ürünler, Telkari aksesuarlar, Çeşni Türk el sanatları örnekleri, replika ürünler, bakır eşyalar ve birbirinden güzel takılar satın alabilirsiniz. Bunların yanı sıra Ankara, İstanbul’dan sonra alışveriş konusunda en popüler şehirdir. Outlet ürünlerin satıldığı AVM’lerden en lüks markaların yer aldığı AVM’lere kadar geniş bir yelpaze sunmaktadır. 

Ankara’da Gece Hayatı

Ankara, her tarza hitap eden Bünyesinde birçok meyhane, bar, kulüp, restoran ve daha fazlasını barındırmaktadır. Günün hemen her anında dolu olan mekanlar ile eğlence hayatının merkezi haline gelmeyi başarmıştır. Ailecek zaman harcamak isterseniz Louise Brasserie & Lounge, Boğaziçi Lokantası ve Meşhur Tavacı Recep Usta gibi mekanları tercih edebilir, daha canlı ve hareketli bir mekanda vakit geçirmek isterseniz IF Performance Hall, Zula Bar ve June Pub gibi mekanları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Kavala Meyhanesi, Beste Meyhane, Çalıkuşu ve Farabi Komşu gibi meyhane konseptinde hizmet veren seçeneklere de bir göz atabilirsiniz.  

Ankara’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin kalbi olarak bilinen ve tam orta noktada yer alan Ankara’ya havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul’a 448 kilometre, İzmir’e 585 kilometre, Antalya’ya 480 kilometre ve Eskişehir’e ise 236 kilometre uzaklıktadır. Havayolunu tercih edenler Esenboğa Havalimanı’nı kullanabilirler. Esenboğa Havalimanı’nın Ankara il merkezine uzaklığı 27 kilometredir.