Çankaya Otelleri

Çankaya Bölgesinde 102 adet otel bulunmaktadır.

Sheraton Ankara Hotel & Convention Center Ankara

Sheraton Ankara Hotel & Convention Center

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
İNCELE
Bilkent Otel ve Konferans Merkezi Ankara

Bilkent Otel ve Konferans Merkezi

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Point Hotel Ankara Ankara

Point Hotel Ankara

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
JW Marriott Hotel Ankara Ankara

JW Marriott Hotel Ankara

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
İNCELE
Holiday Inn Ankara Kavaklıdere Ankara

Holiday Inn Ankara Kavaklıdere

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
İNCELE
Wyndham Ankara Ankara

Wyndham Ankara

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ankara HiltonSA Ankara

Ankara HiltonSA

Şehir Ankara Sadece Oda
İNCELE
Swissotel Ankara Ankara

Swissotel Ankara

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
İNCELE
Demonti Hotel Ankara

Demonti Hotel

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
İNCELE
The Ankara Hotel Ankara

The Ankara Hotel

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Çankaya Tatili

Çankaya'nın Öne Çıkan Bölgeleri

Çankaya OtelleriÇankaya Otelleri

Kavaklıdere: Ankara'daki gezilecek yerlerin birçoğuna yakın konumda olan Kavaklıdere, Ankara misafirlerinin konaklamak için tercih ettiği bir mahalledir. Gezi bölgelerine yakın bir otel arıyorsanız, Kavaklıdere otelleri sayfasından seçim yapabilirsiniz. 

Maltepe: Küçük ve işlek bir mahalle olan Maltepe; Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi gibi birçok önemli mekana oldukça yakındır. Ankara tatilinizde, Maltepe'deki mekanlarda dinlenebilir ve  Maltepe otellerinde konaklayabilirsiniz.

Balgat: Restoranları ile öne çıkan Balgat; Çankaya'da güzel bir yemek arayanların uğrak noktasıdır. Bu mahallede konaklamak isteyen turistler, Balgat otelleri listesini inceleyerek bir fikir edinebilir.  

Tunalı Hilmi: Çankaya'nın popüler caddeleri arasında olan Tunalı Hilmi; kafe ve barları ile öne çıkmaktadır. Burada alışveriş yapabilir ve her bütçeye uygun Tunalı Hilmi otelleri arasından kendinize uygun bir yer seçebilirsiniz.

Çankaya’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Müzeler: Türkiye Cumhuriyeti Dönemi’nde önemli kararların verildiği ilçede birçok müze yer alır. Ankara'da ziyaret edilebilecek müzeler arasında; ODTÜ Arkeoloji Müzesi, Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi, Cumhurbaşkanlığı Atatürk Müze Köşkü, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi, 75. Yıl Cumhuriyet Eğitim Müzesi, Jandarma Müzesi ve Haritacılık Müzesi bulunmaktadır.

Tarihi Yerler: Ankara'ya geldiğinizde gezmeniz gereken Çankaya'nın tarihi yerleri arasında Anıtkabir, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Çankaya Güvenpark Anıtı, Pembe Köşk, Tunalı Hilmi Caddesi, Atakule ve Çankaya Altın Köşk bulunmaktadır.

Doğal Güzellikler: Eymir Gölü, Seğmenler Parkı, Kuğulu Park, Dikmen Vadisi, Güvenpark, 50. Yıl Parkı, Kurtuluş Parkı, Meclis Parkı, Botanik Parkı, Çansera Kent Bahçesi, Çankaya Belediyesi Ördekli Park, Beytepe Kampüsü Yeşil Vadi, Çankaya Ahlatlıbel Atatürk Parkı ve Park Vadi, Çankaya'nın doğal yerleri arasında bulunmaktadır.

Çankaya’da Yapılacaklar

  • Devlet tiyatrolarının çoğu, Ankara Çankaya bölgesinde yer alır. Eğer sizde kültürel aktivitelerde bulunmak istiyorsanız mutlaka Ankara’ya gitmeden önce tiyatro biletinizi alın çünkü yer bulmak bazen sıkıntı olabiliyor. 
  • Eğitim konusunda ileri ve iyi düzeyde olan üniversiteler, şenlikleri ile de çok beğenilir. Ankara Çankaya bölgesindeki üniversiteler kapsamında düzenlenen bu festivallerin farklı aktivitelerine katılıp ayrıca ünlü sanatçıların düzenlediği konserlerde doyasıya eğlenmeyi Çankaya'da yapılması gerekenler listenize ekleyebilirsiniz.
  • Tadı damağınızda kalacak Ankara simidini, Çankaya ilçesine bağlı 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda yer alan sokak satıcılarından alıp tadabilirsiniz. Özellikle sabah erken saatlerde, en iyi, taze ve çıtır çıtır haliyle alınması tavsiye edilir.  
  • Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk adına yapılmış anıt mezarı olan Anıtkabir’i mutlaka ziyaret edin. Selçuklu, Osmanlı ve modern mimarinin izlerini taşıyan Anıtkabir, Atatürk’ün ölümünden sonra halkın yoğun isteği üzerine inşa edilmiştir. 
  • AVM’leri ile alışverişte çok zengin seçenekler sunan Çankaya gezinizde mutlaka AVM turuna çıkın. Buradan hem sevdikleriniz hem de kendiniz için dünyaca ünlü, iyi markalardan alışveriş yapabilirsiniz. 
  • Açılımı ‘Allah Sağlık Para Afiyet Versin Amin’ olan ASPAVA restoranlarında hiçbir yerde bulamayacağınız lezzetleri Ankara Çankaya geziniz sırasında deneyin. 

Çankaya Festivalleri ve Şenlikleri

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, Çankaya ilçesi ile birlikte aynı zamanda kültür başkenti olarak da nitelendirilmektedir. Ankara’nın kalbi olan Çankaya ise, kültür ve sanatın temsilciliğini yapmaktadır. Ankara Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Caz Festivali ve Uluslararası Ankara Müzik Festivali en çok katılımcı gören festival etkinlikleri iken, ODTÜ Bahar Şenliği genç katılımcıların bulunduğu, yoğun bir şekilde ilgi çeken bir etkinliktir. 

Çankaya Gece Hayatı

Ankara’da gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi, şüphesiz Çankaya ilçesidir. Bünyesinde girişleri ücretsiz olan birçok meyhane, pavyon, bar, kulüp ve restoran olmak üzere mekanlar mevcuttur. Günün hemen her anında neredeyse %100’e varan doluluk oranları ile Çankaya'da eğlence yerleri gece hayatını canlı kılmaktadır. Eğlenceli bir gece hayatı sunan Ankara Çankaya gece hayatında fiyatlar, ortalama düzeydedir. Pub ve bar tarzı mekanlarda vakit geçirmek isteyenlerin girişlerin ücretsiz olduğu EskiYeni, London Pub Çankaya, Zula Bar, June Pub, Nefes Bar gibi farklı seçenekleri tercih edebileceği gibi, rakı balık yapmak isteyenler Afitap Meyhane Tunus, Salaş Meyhane ve Küplü Şehir Meyhanesi gibi göz önünde bulunan mekanlara göz atabilirler. 

Çankaya’dan Ne Alınır?

Çankaya bölgesinde birbirinden farklı onlarca alışveriş noktası vardır. AVM’lerden hediyelik eşya dükkanlarına yer altı çarşısından geleneksel ürünler satan mağazalara kadar birçok seçeneğe ev sahipliği yapar. Özellikle Ankara’nın tiftik keçisinin kılından yapılma dokuma kilimler, kıyafetler ve ev ürünlerinin yanı sıra bünyesinde barındırdığı tarihi güzelliklerin replikaları uygun fiyatları ile en çok tercih edilen hediyelik eşyalar arasındadır. Bunlara ek olarak bölgede bulunan meşhur gıdasal ürünler de satın alınabilir.

Çankaya’da Neler Yenilir?

Ankara’nın başkentliği sadece siyasi anlamda değil, aynı zamanda diğer illerin geleneklerini ve yöresini yansıtan bir kültür merkezi konumundadır. Söz konusu Ankara Çankaya bölgesinde yemek olarak ne yenir olduğunda, Anadolu’nun neredeyse bütün yöresel yemeklerini bulmak mümkündür. Buna göre Ankara’ya özgü olan yemlik cacığı, kuru köfte, Aspava ve Ankara simidi de uygun fiyatları ile en çok tercih edilen yöresel lezzetlerdendir. Ayrıca Avrupa mutfağının da temsilciliğini yapan önemli restoranları da bulmak mümkündür.

Çankaya’ya Nasıl Gidilir?

Diğer ilçelere göre konumundan dolayı en önemli yerlerden birisi olan Ankara Çankaya, ulaşım konusunda da son derece şanslı sayılmaktadır. Devletin önemli kuruluşlarına ev sahipliği yapan Çankaya’ya ulaşım seçenekleri arasında karayolu, havayolu ve demiryolu bulunmaktadır. Havayolu ulaşımları Esenboğa Havalimanı’ndan sağlanırken, trenle gelmek isteyenlere göre de uygun seçenekler sunulmaktadır. Özel aracıyla gelmeyi planlayanların ise Antalya’dan Çankaya'ya 507 kilometre, İstanbul’dan 480 kilometre ve İzmir’den 617 kilometre yolculuk yapması gerekmektedir. 

Çankaya Otel Seçenekleri

Ankara'nın merkez konusundaki ilçesi olan Çankaya, otelleri ve konaklama tesisleri bakımından ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Oteller, Çankaya'da gezilecek yerlere yakın konumdadır. Bölgedeki ücretsiz otopark sorunları için de avantaj sağlayan oteller, ücretsiz otopark hizmetleriyle ziyaretçilerine kolaylık sağlamaktadır. Çankaya, Ankara şehrinin cazibe merkezlerinden biri olmasının yanı sıra ülkedeki bürokrasinin de aktif olarak gerçekleştirildiği bir ilçedir. Çankaya otellerine yapılacak konaklamalarda ücretsiz iptal seçenekleri de opsiyon olarak sunulmaktadır. Buna göre ücretsiz iptal opsiyonlarında, tatilden vazgeçilmesi durumunda ücretiniz ücretsiz iptal edilecek ve iade edilecektir. Çankaya otelleri, konaklama bakımından yeterli düzeyde ziyaretçiyi kabul edecek kapasiteyi uygun fiyatlar ile sağlayabilmektedir.

Çankaya Konaklama Önerileri

Uygun fiyatlar ile bölgede bulunan Çankaya otelleri tarafından sunulan genel imkanlar arasında; ücretsiz otopark, ücretsiz wifi, ücretsiz vale hizmeti, ücretsiz çalışma alanı, ücretsiz oda hizmeti, ücretsiz kat hizmeti, ücretsiz iptal seçeneği, covid 19 önlemleri, 24 saat açık resepsiyon, kapalı havuz ve klima ile bulunmaktadır. Ücretsiz wifi hizmeti, bazı otel ve tesislerde kota sınırlı olabilmektedir. Buna göre ücretsiz wifi kullanımları için konaklama yapılan tesisten ek kullanımlar talep edilebilmektedir. Covid 19 sürecinde hijyen kurallarının sıkı bir şekilde uygulandığı Çankaya Ankara bölgesinde hizmet veren otel ve konaklama tesisleri bu konuda önemli bir çalışma yapmaktadır. Çankaya otelleri, uygun fiyatlı seçenekleriyle birlikte hizmet veren otel ve konaklama tesisleri arasında yer alırken; erken rezervasyon fırsatlarıyla birlikte çevredeki otellere göre fiyatlar bakımından daha da ekonomik olabilmektedir.  

Çankaya Otelleri Sıkça Sorulan Sorular

Çankaya’nın gözde pansiyonları arasında Siyav Otel, Amar Hotel Cinnah yer almaktadır. Tüm tesis seçenekleri için Çankaya pansiyon sayfasına tıklayabilirsiniz.

Çankaya’da yüksek standartlar sunan uygulama otellerinden biri Çankaya IMKB Uygulama Oteli’dir. Detaylı bilgi için Çankaya Uygulama Otelleri sayfasını değerlendirebilirsiniz.

Ankara’nın seçkin ilçesi Çankaya’da ev konforu sunan gözde oteller A Studio Apartment, Deeps Hostel Ankara ve Aldino Residence’dır. Daha fazlası için Çankaya Apart Oteller sayfasına tıklayabilirsiniz.

Çankaya’da dinlendirici ve keyifli bir tatil için öne çıkan SPA otelleri Bilkent Otel ve Konferans Merkezi, Point Hotel Ankara ve Wyndham Ankara’dır. Daha fazlasını incelemek için Çankaya Spa Otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çankaya’nın 5 yıldızlı popüler aile otelleri Holiday Inn Ankara Kavaklıdere, Ankara HiltonSA, Swissotel Ankara’dır. Tüm tesis seçenekleri Çankaya 5 yıldızlı aile otelleri sayfasında listelenmektedir.

Çankaya’da 5 yıldızlı otel lüksünü ekonomik seçeneklerle yaşamak isteyen konuklar için öne çıkan 4 yıldızlı oteller Demonti Hotel, The Ankara Hotel ve Meyra Palace’dır. Onlarca farklı alternatifi incelemeniz için Çankaya 4 Yıldızlı Oteller sayfası hizmet vermektedir.

Çankaya’da konaklarken havalimanına en kısa sürede ulaşmanıza olanak sunacak gözde oteller bulunmaktadır. Çankaya havalimanına yakın oteller sayfasından tesis seçiminizi yapabilirsiniz.