Bursa'nın Tatil Yerleri

Marmara Bölgesi’nin İstanbul’dan sonra en gelişmiş kenti olan Bursa, yılın dört mevsimi tatil yapma olanağı sunmaktadır. 

Şehrin denize kıyısı olan ilçelerinde yaz tatili, şifalı sularının bulunduğu kaplıca bölgesinde sağlık turizmi, Uludağ’da ise kış turizmi yapılmaktadır.

Bu özel bölgelerin yanı sıra, şehrin dört bir yanında bulunan tarihi eserler ve doğal güzellikler, hem kültür turlarına hem de doğa gezilerine ve doğa sporlarına olanak sağlamaktadır. 

Bursa'da tarihi ve turistik mekanlar ile plaja yakın konaklama seçenekleri için Bursa otel fiyatları adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Uludağ

Uludağ Uludağ

Türkiye’nin kış turizminin nabzını tutan Uludağ, aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin en büyük dağı olma özelliğini taşımaktadır. 

Hem kayak pistleri hem de konaklama tesisleri açısından Türkiye’de bulunan kayak merkezleri arasında en çok tercih edilen bölgedir. 

Hem günübirlik hem de konaklamalı gezi alternatifleri bulunan bölgede, kış sporlarının yanı sıra, kampçılık, dağcılık ve trekking de yapılmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama alternatifi bulunmaktadır. 

Bursa şehir merkezine 40 km mesafede olan Uludağ’a özel araç haricinde otobüs ve teleferik ile ulaşım sağlanmaktadır. 

Yaz tatillerinde deniz, güneş ve konfordan vazgeçemeyenler için Bursa'da gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerek.


Mudanya

Mudanya Mudanya

Bizans, Roma, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemleri izlerini günümüze kadar taşıyan Mudanya, tarihi eserleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Marmara Denizi kıyısında olmasından dolayı yaz tatillerinin de en çok tercih edilen ilçeleri arasında yer almaktadır. 

Yazlık sitelerin, otel, motel ve pansiyonların bulunduğu ilçede, günübirlik gezilerin yanı sıra, konaklamalı tatiller de tercih edilmektedir. 

Bursa şehir merkezine yakın konumu ve ulaşım seçeneklerinin fazla olması nedeniyle, yerel halk tarafından da yaz tatillerinde sık sık ziyaret edilen bir ilçedir. 

İstanbul’dan İDO ve BUDO’nun düzenlediği seferlerle ortalama 90 dakika içerisinde ulaşım sağlanması bölgeye talebin artmasını sağlamıştır. 

Halk plajları ve özel işletmelerin bulunduğu ilçede, havuzlu oteller ve havuzlu yazlık siteler bulunmaktadır. 

Bursa şehir merkezi Mudanya arası yaklaşık olarak 40 Km’dir. İlçeye taksi, otobüs ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır. 

Doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Bursa gezi rehberi sayfasında listeledi.


İznik

İznik İznik

Bursa’nın ilk yerleşim yeri olan İznik, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilmekte olan bir bölgedir. Son yıllarda ise en çok Ortadoğu’dan gelen turistlerin dikkatini çekmektedir. 

Yaz tatillerinde halk plajları ve konaklama tesisleri ile tercih edilen bölge diğer mevsimlerde de doğa gezilerine ve kültür turlarına ev sahipliği yapmaktadır. 

Bursa şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunan ilçeye, özel araç haricinde otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. 

Günübirlik geziler haricinde ilçe içerisinde bulunan otel, motel ve pansiyonlarda konaklama alternatifi de bulunmaktadır. 


Gemlik

Gemlik Gemlik

Bursa’nın deniz yolu ticaretinin en önemli merkezi olan Gemlik, yaz tatillerinde de tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Bursa’nın tatil bölgeleri içerisinde yer alan Küçük Kumla, Büyük Kumla, Karacaali ve Kurşunlu köyleri hem yerel halkın hem de farklı bölgelerden gelen yerli ve yabancı turistlerin yaz tatillerinde tercih ettiği mevkiler arasında yer almaktadır. 

Bölgede bulunan halk plajları ve özel işletmelerde yaz aylarında denizin güneşin tadını çıkartmak için günübirlik olarak Bursa’dan gelebilir ya da ilçede bulunan otel, motel ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. 

Bursa şehir merkezi Gemlik arası 25 km’dir. Yalova’ya 40 -   İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na 175 km uzaklıktadır. Bursa’dan Gemlik ilçesine özel araç haricinde otobüsler ve minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Diğer şehirlerden ise kara yolu ile ulaşım mümkündür.

keyifli bir tatilde spa hizmetlerinin bir arada sunulduğu tesislerde konaklamak isterseniz Bursa spa otelleri listemizden birini tercih edebilirsiniz.


Tirilye 

Tirilye Tirilye

Mudanya’ya bağlı Tirilye beldesi, doğal güzellikleri, tarihi köy evleri ve plajları ile yılın her mevsimi ziyaretçilerin dikkatini çekmekte olan bir bölgedir. Zeytinleri ve zeytinyağı dünyaca ünlü ürünleridir. 

Tirilye gezisi sırasında çarşı içerisinde gezebilir, sahil şeridinde bulunan kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Yaz aylarında ise bölgede bulunan halk plajlarından faydalanabilirsiniz. 

Şehir merkezine ve Mudanya ilçe merkezine oldukça yakın konumda bulunan Tirilye’de günübirlik geziler yapabileceğiniz gibi bölgede bulunan butik otel ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. 

Bursa şehir merkezine 41 km mesafede bulunan beldeye otobüs, minibüs ve özel araçla ulaşım sağlanmaktadır. Mudanya ilçe merkezi Tirilye arası ise 14 km’dir. Mudanya’dan Tirilye minibüsleri kalkmaktadır. 


İnegöl – Oylat

Oylat Oylat

Kaplıcaların oldukça fazla olduğu bir il olan Bursa’nın en önemli sağlık turizmi bölgesi İnegöl ilçe sınırları içerisinde bulunan Oylat’tır. 

Oylat’ın şifalı suları, romatizmal ağrılar, kireçlenme, böbrek rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, çocuk felci, sinir ağrıları, sinir iltihapları, sinir uyuşukluğu, nevralji, beyin yorgunluğu, eklem ve civarı iltihaplanmaları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Oylat Vadisi içerisinde bulunan kaplıcalar bölgesinde kadın ve erkekler için 2 ayrı hamam ve konaklama tesisleri bulunmaktadır. 

Vadi, sağlık turizmi haricinde doğal güzellikleriyle de tercih edilmekte olan bir bölgedir. Oylat ormanı doğa sporlarına olanak sağlarken, orman içerisinde bulunan şelalenin önünde oluşan gölette yüzülebilmektedir. 

Oylat vadisi içerisinde bir de mağara bulunmaktadır. Oylat mağarası, % 90 nem oranı ve her daim rüzgarlı havası ile sadece gezi amaçlı değil, akciğer rahatsızlıklarında şifa amacıyla da hizmet vermektedir. 

Yılın 4 mevsimi hizmet veren tesisleriyle Oylat’ta hem yaz hem de kış aylarında tatil yapılabilmektedir. 

Bursa şehir merkezi – Oylat Vadisi arası mesafe 106 km’dir. Özel araçla yapılacak yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. 

Bölgeye şehir dışından ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler özel araç haricinde Bursa şehirlerarası otobüsleri veya İnegöl şehirlerarası otobüslerini kullanmalıdır. 

İnegöl ilçe merkezi – Oylat Vadisi arası mesafe 24 km’dir. Özel araçla ulaşım yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. 

İlçe merkezinden bölgeye minibüs ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

Hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Bursa balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Bursa Şehir Merkezi

Bursa Şehir Merkezi Bursa Şehir Merkezi

Bursa şehir içinde bulunan tarihi yapıları, doğal güzellikleri, parkları, sosyal aktiviteleri, özel lezzetleri ve her bütçeye uygun konaklama seçenekleri ile yılın her mevsimi tatil yapma olanağı sunmaktadır. 

Şehir merkezinde konaklayarak, çevre ilçelere günübirlik geziler yapabilir aynı zamanda şehrin içini de keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.