1. Otelleri.net
  2. Bursa Otelleri
  3. Gemlik Otelleri
  4. .....
  5. Gemlik Otelleri
Arama Yapınız

Gemlik Otelleri

Gemlik Bölgesinde 2 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
1
1
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
2
Otel Tipi
1
1
Otel Teması
1
1
Alt Bölgeler
1
Otel Zinciri
1

Gemlik Otelleri

Gemlik Bölgesinde 2 otel bulunmaktadır.

Ramada By Wyndham Gemlik Hotel Spa
Şehir
Bursa
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
4 yıldızlı
Toplantı
Aile
Kongre
İNCELE
Atamer Hotel & Resort
Tatil
Bursa
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Denize Sıfır
Hayvan Kabul Eden
Havuzlu
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
İNCELE

Gemlik Tatili

Gemlik’te Gezilecek ve Görülecek Yerler

Gemlik OtelleriPlajlar ve Koylar: Gemlik, Bursa’nın denize kıyısı olan ilçeleri arasında yer alır. İlçenin başlıca plajları, Narlı Halk Plajı, Büyük Kumla Halk Plajı, Gemsaz Halk Plajı, Kumsaz Halk Plajı, Kadınlar Plajı ve Kurşunlu Siteler Önü Halk Plajı’dır. 

Tarihi Yerler: Gemlik ilçesi, MÖ 12. yüzyıldan bu yana tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ilçeler arasında yer alır. Rumlar tarafından yapılan kiliseler, ilçenin dikkat çeken tarihi yapıları arasındadır. İlçe sınırları içerisinde yer alan kiliseler, Micael Gabriel ( Baş Melekler ) Kilisesi ve Hagios Abarkios Manastır Kilisesi’dir. 

Çevredeki Doğal Güzellikler: Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olan Gemlik ilçesinin manzaralı tepeleri, uzun sahili ve zeytin ağaçlarıyla kaplı yemyeşil alanları bulunur. İlçenin çevresinde yer alan başlıca doğal güzellikler, Aytepe Mesire Alanı, Küçük Kumla Kasabası, Gemlik Kaplıcası, Narlı Köyü, Büyük Kumla Köyü’dür.

Gemlik’te Yapılacak Aktiviteler

  • Gemlik ilçesinin sahil şeridi üzerinde bulunan Kordon Caddesi boyunca manzara eşliğinde yürüyüş yapabilir yürüyüşten sonra sahil şeridinde hizmet veren kafe ve restoranlarda manzaraya karşı vakit geçirebilirsiniz.
  • Büyük Kumla Köyü, Narlı Köyü, Küçük Kumla Köyü, Karacaali Köyü, tercih edilen yazlık mekanlar arasında yer alır. Bu köylerde günübirlik ziyaretler gerçekleştirebileceğiniz gibi konaklama tesislerinde yaz tatili geçirme şansınız da bulunmaktadır.
  • Gemlik Kaplıcası ile popüler ilçede şifalı sulardan faydalanabilirsiniz. Bu şifalı suların birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. 
  • Gemlik’te sualtı dalışı yaparak deniz yaşamı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dileyenler için sertifikalı dalış eğitimi de verilmektedir. 
  • Gemlik’in tepelerinde eşsiz manzara eşliğinde karavan ve çadır ile kamp yapabilirsiniz. Ayrıca plaj alanlarında yeşil ile mavinin buluştuğu bir noktada da kamp yapma şansına sahipsiniz.

Gemlik’te Ne Yenir?

Gemlik mutfağı, Bursa mutfağı ile paralel özellikler göstermektedir. Bu nedenle Gemlik’te iskender, pideli köfte, cantık, tahinli pide ve kestane şekeri gibi şehre has lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Bir diğer yandan Gemlik, zeytinleri ve zeytinyağı ile meşhur ilçelerden biridir. 

Gemlik’te Yapılan Festivaller

Bursa’nın popüler turizm merkezlerinden birisi olan Gemlik, konuklarının eğlenerek vakit geçirebilecekleri festivaller düzenlemektedir. Her yıl Ağustos ayının sonların doğru gerçekleştirilen Uluslararası Gemlik Zeytin Festivali ve Temmuz ayının ortalarına doğru gerçekleştirilen Borusan Gemlik Çocuk Festivali, ilçenin popüler festivalleri arasındadır. 

Gemlik’ten Ne Alınır?

Bursa’nın birçok ilçesinde satılan hediyelik eşyalar, Gemlik’te de en sık tercih edilen yöresel ürünler arasında yerini almıştır. Sevdiklerinizi ve kendinizi mutlu edebileceğiniz peştamal, havlu, kestane şekeri ve Bursa bıçağı satın alabilirsiniz. Zeytin ve zeytinyağı gibi ürünler ise başlıca seçeneklerdendir.

Gemlik’te Eğlence Yerleri

Bursa’nın denize kıyısı olan ilçelerinden biri olan Gemlik’te özellikle yaz aylarında artan turist sayısı ile birlikte gece hayatı hareketlenir. Gemlik’te gece hayatı için hizmet sunan mekanlar genellikle kafe ve bar konseptinde hizmet veren işletmelerdir. Sevdikleriniz ile birlikte alkollü ve alkolsüz içeceklerinizi yudumlayarak vakit geçirebileceğiniz bu mekanlar Cheers Bar, Asmanlı Konak Cafe & Bar, Joker Bar, Ezgi Bar, Hilton Skylight Restaurant & Bar, The Marmara Cafe Kahvaltı & Evi, Sıla Cafe ve Vagon Artistan’dır. 

Gemlik’e Nasıl Gidilir?

Gemlik’e karayolu, havayolu, denizyolu ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. İstanbul ve çevresinden Gemlik’e yolculuk yapacak yolcular için deniz yolu ile ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Gemlik’e havayolu ile ulaşım seçeneğinin tercih edilmesi durumunda 50 kilometre uzaklığındaki Bursa Yenişehir Havalimanı’na iniş yapılmaktadır. Özel aracıyla gelenlerinse Bursa il merkezinden 31 kilometre, Ankara’dan 405 kilometre ve İstanbul’dan 125 kilometre yolculuk yapması gerekir.