Karacabey Otelleri

Karacabey Bölgesinde 1 adet otel bulunmaktadır.

Issız Han Tarihi Butik Otel Bursa

Issız Han Tarihi Butik Otel

Şehir Bursa Oda Kahvaltı
  • Toplantı
İNCELE

Karacabey Tatili

Karacabey Gezilecek ve Görülecek Yerler 

Karacabey OtelleriKaracabey OtelleriTarihi Yerleri: M.Ö 12. Yüzyıla uzanan tarihi ile Karacabey, tarihi yapılar açısından zengin ilçeler arasında yer alır. İlçenin başlıca tarihi yapıları İmaret Camii, Uluabatlı Hasan Anıtı, Issız Han, Baba Kuruş At mezarı, Mikhael Archestrategos Kilisesi, Kurşunlu – Manastır, Ulu Camii ve Kümbetli Camii’dir. 

Çevredeki Doğal Güzellikler: Doğusunda Uluabat, batısında Manyas Gölü bulunan Karacabey ilçesi, doğal güzellikler yönünden Bursa’nın en çok seçenek sunan ilçelerinin başında gelir. İlçenin başlıca doğal güzellikleri, Longoz ( Subasar – Bataklık ) Ormanları, Karacabey Kuş Cenneti, Eskikaraağaç Leylek Köyü ve Dalyan Gölü’dür. 

Karacabey’de Yapılacak Aktiviteler

  • Karacabey’de bulunan Longoz Ormanları, lagün gölleri, Kocaçay Deltası, dünyada eşine az rastlanan doğal güzellikleri ziyaretçilerine sunar. Longoz Ormanları’na turlar düzenlenmektedir.
  • Karacabey, kuş gözlemciliğine elverişli alanları ile dikkat çekmektedir. Kuş cenneti içerisinde beyaz ve renkli tavus kuşları, farklı türlerde çok sayıda kuş, kümes hayvanları bulunmaktadır. Karacabey sınırları içerisinde kuşları ile meşhur bir nokta daha vardır. Avrupa Leylek Köyleri listesine dahil edilen Eskikaraağaç köyüne yapılacak kısa bir ziyaret, Karacabey’de mutlaka yapılması gerekenler arasında yer alır.
  • Karacabey Harası ve Türkiye Jokey Kulübü Karacabey Daimi Pansiyon Harası Türkiye’nin at yetiştiriciliğinde önemli iki noktasıdır. Birinde safkan Arap Atı yetiştirilirken, bir diğerinde ise safkan İngiliz Atı yetiştirilir. Bu iki harayı da gezerek, atlar hakkında bilgi alabilir, ziyaretçilere özel alanlarda atları ve tayları görme şansı elde edebilirsiniz.
  • Karacabey’in sahil köyleri olan Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu birbirine yakın lokasyondadır. Denizle ormanın birleştiği bu sahil köylerinde, ıhlamur ağaçlarının yaydığı eşsiz koku ve hem denizin hem de ormanların sağladığı bol oksijen ile sakin bir doğa gezisi yapabilirsiniz. Burada aynı zamanda yaz tatili yapma imkanı da bulunur. Denizi oldukça temiz olan bölgede, sezonluk konaklama seçenekleri sunulmaktadır.
  • Karacabey’in tüm güzelliklerini keşfettikten sonra ortalama 1 saatlik yolculukla komşu ilçe Mudanya’ya geçebilir, Mudanya Mütareke Evi, Mudanya Rum Mahallesi gibi birbirinden özel noktaları keşfedebilir, Mudanya sahilinde deniz kenarında birbirinden taze deniz ürünlerini tadabilir, Yıldıztepe’den gün batımını izleyebilir, Mudanya plajlarından denize girebilirsiniz. 

Karacabey Festivalleri 

Karacabey’i Temmuz – Ağustos ayları arasında ziyaret edecekseniz, her yıl düzenlenen Ihlamur Festivali’ne katılabilir, birbirinden eğlenceli konser ve gösterilerle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. 

Karacabey’de Neler Yenilir?

Karacabey’de Bursa’nın özel lezzetlerini tadabilirsiniz. Tatiliniz sırasında tadabileceğiniz başlıca lezzetler arasında İskender, Pideli Köfte, İnegöl Köfte, Cantık, Tahinli Pide yer almaktadır. Karacabey’e has lezzet ise Mihaliç Peyniri olup, mutlaka tatmanız önerilmektedir. 

Karacabey’den Ne Alınabilir?

Karacabey tatilinizin sonuna gelirken, valizinizde yer açmanız önerilen ürünlerin başında Mihaliç Peyniri yer almaktadır. Uzun yola dayanacak şekilde paketlenen peynirden dilediğiniz kadar satın alarak bu lezzeti evinize götürebilirsiniz. Ebru sanatının oldukça geliştiği Karacabey’de bu sanatın icra edildiği tablo ve çeşitli ürünler de satın alabilecekleriniz arasında yer almaktadır. 

Karacabey’e Nasıl Gidilir?

Bursa’nın ilçeleri arasında yer alan Karacabey’e karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezine 70 km mesafede yer alan ilçeye, Bursa otobüslerinin yanı sıra direkt Karacabey’e ulaşım hizmeti sunan şehirlerarası otobüslerle de ulaşım sağlanabilmektedir. Karacabey Otogarı ilçe merkezine 1 km mesafededir. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ile ilçe merkezi arası mesafe ise ortalama 73 km olup, toplu taşıma seçenekleri ile ulaşım mümkündür. Özel aracı ile ulaşımı tercih eden yolcular için İstanbul – Karacabey arası yolculuk ortalama 2 saat 30 dakika, İzmir – Karacabey arası yolculuk ortalama 2 saat 40 dakika, Ankara – Karacabey arası yolculuk ise ortalama 5 saat sürmektedir.