Tirilye Otelleri

Tirilye Bölgesinde 6 otel bulunmaktadır.

Trilyalı Hotel Bursa Mudanya

Trilyalı Hotel

ButikMudanyaOda Kahvaltı
 • Denize Sıfır
 • Aile
 • Toplantı
İNCELE
Trilye Kaplan Hotel Bursa Mudanya

Trilye Kaplan Hotel

ButikMudanyaOda Kahvaltı
 • 3 YIldızlı
İNCELE
Akide Butik Hotel Bursa Mudanya

Akide Butik Hotel

PansiyonMudanyaOda Kahvaltı
 • Aile
 • 3 YIldızlı
İNCELE
Tirilye Nar Çiçeği Butik Otel Bursa Mudanya

Tirilye Nar Çiçeği Butik Otel

ButikMudanyaOda Kahvaltı
 • Aile
İNCELE
Tirilye Hera Butik Otel Bursa Mudanya

Tirilye Hera Butik Otel

ButikMudanyaOda Kahvaltı
 • Denize Sıfır
 • Aile
İNCELE
Trilye Bay C Konak Bursa Mudanya

Trilye Bay C Konak

ButikMudanyaOda Kahvaltı
 • Aile
İNCELE

Tirilye Tatili

Tirilye Gezilecek ve Görülecek Yerler

Tirilye OtelleriTirilye OtelleriPlajlar ve Koylar: Mübadele sonrası Zeytinbağı olarak anılmaya başlayan Tirilye, sakin ve huzur dolu atmosferi ile başta Bursa halkı olmak üzere özellikle yaz aylarında yoğun ziyaret alan tatil noktalarından biridir. Denize girme olanağının da bulunduğu bölgede en çok tercih edilen plaj, Zeytinbağı Halk Plajı olup, Eşkel Plajı da alternatifler arasında yer almaktadır.

Tarihi Yapılar: Rumlardan günümüze miras yapıları ile misafirlerini zamanda yolculuğa davet eden Tirilye’nin mutlaka görmeniz önerilen tarihi yapıları Taş Mektep, Aya Todori Kilisesi, Kemerli Kilise, Dündar Evi, Perili Ev, Tabut Ev, Aziz Vasil Kilisesi, Eski Postane’dir.

Tirilye’de Yapılacak Aktiviteler

 • Tirilye Sokakları bir kısmı restore edilmiş, bir kısmı hala ilk günkü halini koruyan tarihi evleri ile görülmeyi hak eden en özel noktalardan biridir. Bu nedenle Tirilye tatiliniz sırasında mutlaka bu sokakları keşfe çıkmanız önerilmektedir.
 • Tirilye’nin çam ormanlarının, zeytin ağaçlarının ya da sahil kesiminin bol oksijenli atmosferinde de uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Tarihi yönden ziyaretçilerine zengin olanaklar sunan köyde, gezi listenize Eski Postane, Dündar Evi gibi önemli noktaları dahil edebilirsiniz.
 • Fotoğraf çekmeyi sevenler için her adımda farklı bir kare sunan Tirilye’de sahilde gün batımını, dar sokaklarda Rum Evleri’ni, rengarenk çarşıyı fotoğraflayabilirsiniz.
 • Zeytini ve zeytin ürünleri ile ön plana çıkan Tirilye’de şirin dükkanları gezebilir, bu ürünleri tadabilirsiniz.
 • Tirilye’nin simgesi haline gelen Çamlı Kahve’ye uğrayarak, asırlık ağaçların gölgesinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
 • Yaz aylarında Tirilye’ye seyahat ediyorsanız plaja gidebilir ve gün boyu yüzüp güneşlenebilirsiniz.
 • Tirilye’de tarihi bir yolculuğun ve keyifli bir gezinin ardından 11 km mesafede yer alan Mudanya’ya geçerek, Mütareke Evi Müzesi’nde Kurtuluş Savaşı sonrası dönemlere tanıklık edebilir, Yıldıztepe’de gün batımını izledikten sonra akşam yıldızlara dokunacak kadar yakın olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuğun ardından Bursa şehir merkezine geçerek, şehrin meşhur lezzeti İskender’i tadabilir, Ulu Camii, Türk İslam Eserleri Müzesi, Atatürk Evi gibi şehrin önemli tarihi noktalarını görme olanağı elde edebilirsiniz.

Tirilye Festivalleri 

Zeytini ve zeytin ürünleri ile meşhur olan Tirilye’de her yıl genellikle Temmuz ayında Tirilye Zeytin Şenliği düzenlenmektedir.

Tirilye’de Neler Yenilir?

Bir sahil kasabası olduğundan Tirilye’de balık ve deniz mahsulleri yoğun olarak tüketilmektedir. Zeytinyağına kekik ve pul biber eklenerek, hazırlanan sos, somun ekmekle birlikte neredeyse her restoranda ikram olarak sunulmakta ve oldukça lezzetlidir. Tirilye’de yetişen yerli balıklar arasında kalkan, dil ve tekir balıkları ön plana çıkarken, levrek buğulama, balık çorbası, dil balığı kavurma ve kabak çiçeği dolması bölgenin klasikleşen lezzetleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Tirilye’ye gelmişken mutlaka leziz zeytinlerini tatmanız önerilmektedir.

Tirilye’den Ne Alınabilir?

Tirilye’de seyahatinizi sonlandırırken köyün lezzetli zeytinlerinden ve zeytinyağından hem kendinize hem de sevdiklerinize satın alabilirsiniz.

Tirilye Gece Hayatı 

Tirilye’de akşamlar sakin geçerken, akşam saatlerinde ziyaretçilerin eğlence tercihi rakı balıktan yana olmaktadır. Türk sanat müziği ya da Rum müzikleri eşliğinde birbirinden güzel mezeleri tadarken, içkinizi yudumlayabileceğiniz öne çıkan mekanlar ise Vedat’ın Yeri, Tirilye Balık ve Savarona Restaurant’tır.

Tirilye’ye Nasıl Gidilir?

Tirilye’ye deniz yolu ve kara yolu ile ulaşım mümkündür. Deniz yolunu tercih eden yolcular için İstanbul’dan İDO ve BUDO’nun Mudanya ve Güzelyalı iskelelerine deniz otobüsü ve feribot seferleri bulunmaktadır. Bu iskelelerden inişin ardından toplu taşıma ya da taksi ile Tirilye’ye yapacağınız yolculuk ortalama 12 km’dir. Şehirlerarası otobüslerle ulaşımı seçen yolcular içinse Türkiye’nin tüm şehirlerden Bursa seferleri düzenlenmektedir. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde son bulacak yolculuğun ardından Tirilye’ye ulaşmak için kat edeceğiniz mesafe ise ortalama 40 km’dir. Özel aracı ile Tirilye’ye ulaşımı tercih eden yolcular içinse İstanbul’dan hareketle yolculuk ortalama 2 saat 20 dakika, Ankara’dan 5 saat, İzmir’den ise ortalama 3 saat 15 dakika sürmektedir.