1. Otelleri.net
 2. Bursa Otelleri
 3. İnegöl Otelleri
 4. .....
 5. İnegöl Otelleri
Arama Yapınız

İnegöl Otelleri

İnegöl Bölgesinde 5 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
1
1
2
1
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
3
2
Otel Tipi
2
1
2
Otel Teması
2
1
1
1
Alt Bölgeler
1

İnegöl Otelleri

İnegöl Bölgesinde 5 otel bulunmaktadır.

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
Termal
İnegöl
Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
Kış
3 YIldızlı
Havuzlu
Kongre
İNCELE
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel
Termal
İnegöl
Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Uygun
Lüks
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
İNCELE
Şehir
İnegöl
Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
Havuzlu
3 YIldızlı
Spa
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
İNCELE
Butik
İnegöl
Oda Kahvaltı
Aile
Doğa
İNCELE
Şehir
İnegöl
Oda Kahvaltı
4 yıldızlı
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
Kongre
İNCELE

İnegöl Tatili

İnegöl’de Gezilecek ve Görülecek Yerler

İnegöl OtelleriMüzeler: İlçe sınırları içerisinde tek bir müze hizmet vermektedir. İnegöl Kent Müzesi, ilçe halkının eşya bağışları ve İnegöl Belediyesi’nin destekleriyle açılan Türkiye’nin ilk ilçe kent müzesidir. Müze binasının 150 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Müze içerisinde ise 2000’in üstünde yaşam eşyası, 15000’in üstünde fotoğraf ve belge bulunmaktadır.

Mağaralar: Oylat Kaplıcaları’nın 2 kilometre aşağısında Türkiye’nin en büyük 3. mağarası olan Oylat Mağarası’na ev sahipliği yapmaktadır. Mağaranın uzunluğu 665 metredir. 

Tarihi Yerleri: MÖ 3000’li yıllarda yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanan İnegöl, tarihi yapılar açısından ziyaretçilerine oldukça zengin seçenekler sunar. İlçenin başlıca tarihi yapıları İshak Paşa Külliyesi, Belediye Çarşısı (Bedesten), Yıldırım Camii, Sinanbey Hamamı, Yıldırım Hamamı, Hatun Türbesi, Mehmet Bey Camii, Ortaköy Kervansarayı ve İnegöl Evleri’dir. 

Çevredeki Doğal Güzellikler: Ilıman Marmara ikliminin görüldüğü İnegöl’de ziyaret edebileceğiniz çeşitli doğal güzellikler yer almaktadır. Oylat Vadisi, İnegöl Ormanları ve Oylat Kaplıcaları, gezilip görülmesi gereken doğal güzellikleridir.  

İnegöl’de Yapılacak Aktiviteler

 • İnegöl’ün Oylat Vadisi, kaplıcalar bakımından Marmara Bölgesi’nin en çok tercih edilen merkezlerinden birisidir. İnegöl gezisi esnasında her derde derman olan şifalı sulardan faydalanabilirsiniz. 
 • İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen Dostum Projesi kapsamında, Ultralight tipi uçakların inişine uygun bir pist inşa edilmiş ve bir uçak satın alınmıştır. Havacılık alanına ilgi duyan ziyaretçilere burada uçuş eğitimleri verilmektedir. 
 • Uludağ eteklerinden 3 yöne kalkış imkanı sunan Aktaş Tepe’den hareketle, İnegöl manzarası eşliğinde yamaç paraşütü yapılmaktadır. Dileyen ziyaretçileri hocayla birlikte eşli uçuşlara katılırken, dileyen kişilere eğitim programı da sunulmaktadır.
 • Bölgeye hakim bir rehber eşliğinde oluşturulan gruplarla birlikte, şehre yakın parkurlarda hafta sonu doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Doğa yürüyüşüne ilgi duyan ziyaretçilerin mutlaka buradaki yürüyüş turlarına katılması tavsiye edilir. 
 • Zorluk derecesine göre düzenlenen bisiklet parkurlarında bisiklet turu yapma imkanı sunan ilçede, bu alanda profesyonelleşmek isteyen ziyaretçiler için eğitimler de verilmektedir.
 • İnsanlık tarihi ile başlayan ve bir spor dalı olarak günümüze kadar gelen okçuluk sporu ile ilgilenmek ve eğitim almak isteyen kişiler İnegöl’de bu fırsatı da bulabilir. Tesiste hobi olarak bu sporu yapmak isteyenlerin yanı sıra Olimpiyat sporcuları da yetiştirilmektedir.
 • İnegöl’ün yemyeşil doğası, çadır ve karavan ile kamp yapmak isteyenler için eşsiz olanaklar sunmaktadır. Sizlerde doğa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz, bu kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. 
 • İnegöl’de bulunan baraj gölleri ve akarsular olta balıkçılığı için oldukça elverişlidir. Olta balıkçılığı, merkezin hemen yanında oluşturulan yapay göl içerisinde gerçekleştirilmektedir.
 • İnegöl sınırları içerisinde yer alan göllerde, deniz bisikleti aktiviteleri düzenlenmektedir. Sizlerde su sporlarından hoşlanıyorsanız, deniz bisikleti aktivitesine katılım sağlayabilirsiniz.
 • Her seviyeye uygun parkurlarda, alanında uzman eğitmenler eşliğinde ATV Safari yapılmaktadır. Adrenalin dolu sporlardan hoşlananların mutlaka katılması gereken aktivitelerdendir.
 • Doğa ile iç içe yapılabilecek sporlar arasında Motocross aktivitesi de yer alır. İnegöl’ün doğal güzelliklerinin içerisinde oluşturulan Motocross parkurlarında kıyasıya rekabet eşliğinde sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirebilirsiniz.
 • Oylat’ta düzenlenen dağcılık turların katılabilirsiniz. İnegöl’ün yemyeşil doğasını zirveden izlemek çok hoşunuza gidecektir. 

İnegöl Festivalleri

İnegöl’ün yöresel kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz ve eğlenerek vakit geçirebileceğiniz festivalleri düzenlenmektedir. Katılım sağlamanız gereken başlı İnegöl festivalleri arasında Şubat ayının sonlarına doğru düzenlenen İnegöl Karadenizliler Hamsi Festivali ve Temmuz ayının ortalarına doğru düzenlenen İnegöl Belediyesi Uluslararası Kültür Sanat Festivali yer almaktadır. 

İnegöl’de Ne Yenir?

İnegöl’ün en meşhur lezzeti, ilçenin adı ile anılan İnegöl Köftesi’dir. Türkiye’nin her yerinde İnegöl Köftesi bulunuyor olsa da, bu özel köftenin tadı, kendi ilçesinde bir başkadır. İnegöl ziyaretinizde mutlaka denemeniz gereken diğer yöresel lezzetler arasında İnegöl Piyazı, İnegöl Şırası, Kemalpaşa tatlısı, Bursa şeftalisi, cantık, kestane şekeri ve pideli köfte yer almaktadır.

İnegöl’den Ne Alınır?

İnegöl, Türkiye’nin mobilya sektörünün en gelişmiş ilçesi olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle mobilya almak için ülkenin dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlar. Bir diğer yandan ilçe ziyareti sırasında İnegöl sucuğu en çok satın alınan ürünler arasında yer alır. Oylat mevkiinde kurulan pazarda ise, ev yapımı ürünlerin yanı sıra, el yapımı süs eşyaları da satılmaktadır. 

İnegöl Gece Hayatı

Modern bir kent görünümüne sahip İnegöl’de eğlence hayatı açısından çok geniş seçenekler sunulmasa da, hem yerli halka hem de ziyaretçilerine yeterli olacak kadar seçenekler sunulmaktadır. Alkollü içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz Sokullu Bar, Barış Bira Evi, Aynalı Bar ve İkizler Bar gibi mekanlar arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca çay ve kahvenizi içerek vakit geçirebileceğiniz Gönül Kahvesi, Bella Da Vinci Cafe Lounge ve Ehl-i Keyf gibi farklı eğlence mekanları da mevcuttur. 

İnegöl’e Nasıl Gidilir?

İnegöl, Bursa il merkezine 45 km mesafede bulunmaktadır. İnegöl’e Türkiye’nin tüm şehirlerinden özel araçla veya otobüsle ulaşım sağlanmaktadır. İnegöl’ün Ankara’ya uzaklığı 343 kilometre, İstanbul’a uzaklığı 193 kilometre, İzmir’e uzaklığı 392 kilometre ve Antalya’ya uzaklığı ise 500 kilometredir. Ayrıca İnegöl’e 31 kilometre uzaklıktaki Bursa Yenişehir Havalimanı’nı da kullanabilirsiniz.