İnegöl Otelleri

İnegöl Bölgesinde 6 adet otel bulunmaktadır.

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel İnegöl

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel

Termal İnegöl Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
 • Kış
 • 3 YIldızlı
 • Havuzlu
 • Kongre
İNCELE
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel İnegöl

Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel

Termal İnegöl Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
 • 5 Yıldızlı
 • Uygun
 • Lüks
 • Çocuk Dostu
 • Bebek Dostu
 • Aile
İNCELE
Morrian Hotel İnegöl

Morrian Hotel

Şehir İnegöl Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
 • Çocuk Dostu
 • Bebek Dostu
 • Aile
 • Spa
 • 3 YIldızlı
 • Havuzlu
İNCELE
Oylat Köy Konağı İnegöl

Oylat Köy Konağı

Butik İnegöl Oda Kahvaltı
 • Aile
 • Doğa
İNCELE
Royal Hotel İnegöl İnegöl

Royal Hotel İnegöl

Şehir İnegöl Oda Kahvaltı
 • 4 yıldızlı
 • Aile
 • Bebek Dostu
 • Çocuk Dostu
 • Kongre
İNCELE
İnegöl Okyanus Pansiyon İnegöl
 • Aile
İNCELE

Son Yorumlar

Hakan S.

Kaplıcaları ziyaret etmedik. Yerleşim temiz ve düzenli. Pazar esnafı samimi ve sıcak. Şelaleye giden yol yeni köprü ve geçişler ile yenileniyor ama bu hali ile daha çok insan kirletmesine maruz kalacak.

Serap A.

Geçen yıl sömestr Tatilinde gelmiştik çok memnun kalmıştık,bu sene yine geldik.istanbuldan inegöl arası 1,5 saat ve sanki çok uzaklarda bir tatile gelmişiniz gibi.otel bakımlı,çalışanlar güler yüzlü ve yardımsever. samimi ve sıcak bir otel.Yemekleri ve özellikle kahvaltısı müthiş.hafta sonu İstanbuldan kaçmak isteyenler harika bir rota ve otel.fiyatlarıda beşyıldızlı bir otel için çok uygun bence.

... daha fazla göster.
Ramazan Ç.

eşsiz doğasıyla görülmeye değer :D ailenizle gidebileceginiz en güzel yer .

İnegöl Tatili

İnegöl'ün Tatil Bölgesi

İnegöl Otelleriİnegöl Otelleri

Oylat: Şelalesi, mağarası, kaplıcaları, ATV safari alanları ve leziz alabalık mekanları bulunan Oylat; İnegöl tatilinde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerdir. Burada konaklamak ve kaplıcaları kullanmak isteyen turistler, Oylat otelleri arasından seçim yapabilirler.

İnegöl’de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Müzeler: İlçe sınırları içerisinde tek bir müze hizmet vermektedir. İnegöl Kent Müzesi, ilçe halkının eşya bağışları ve İnegöl Belediyesi’nin destekleriyle açılan Türkiye’nin ilk ilçe kent müzesi İnegöl'de gezilecek yerlerden biridir. Müze binasının 150 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Müze içerisinde ise 2000’in üstünde yaşam eşyası, 15000’in üstünde fotoğraf ve belge bulunmaktadır.

Mağaralar: Oylat Kaplıcaları’nın 2 kilometre aşağısında Türkiye’nin en büyük 3. mağarası olan Oylat Mağarası’na ev sahipliği yapmaktadır. Mağaranın uzunluğu 665 metredir. 

Tarihi Yerleri: MÖ 3000’li yıllarda yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanan İnegöl, tarihi yapılar açısından ziyaretçilerine oldukça zengin seçenekler sunar. Başlıca İnegöl'ün tarihi yapıları İshak Paşa Külliyesi, Belediye Çarşısı (Bedesten), Yıldırım Camii, Sinanbey Hamamı, Yıldırım Hamamı, Hatun Türbesi, Mehmet Bey Camii, Ortaköy Kervansarayı ve İnegöl Evleri’dir. 

Çevredeki Doğal Güzellikler: Ilıman Marmara ikliminin görüldüğü İnegöl’de ziyaret edebileceğiniz çeşitli doğal güzellikler yer alıyor. Oylat Vadisi, İnegöl Ormanları ve Oylat Kaplıcaları, İnegöl'ün doğal varlıkları arasında yer almaktadır.

İnegöl’de Yapılacak Aktiviteler

 • İnegöl’ün Oylat Vadisi, kaplıcalar bakımından Marmara Bölgesi’nin en çok tercih edilen merkezlerinden birisidir. Ayrıca Yeşil Vadi Otel Oylat Kaplıcaları'nın şifalı sularından faydalanabilirsiniz.
 • İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen Dostum Projesi kapsamında, Ultralight tipi uçakların inişine uygun bir pist inşa edilmiş ve bir uçak satın alınmıştır. Havacılık alanına ilgi duyan ziyaretçilere burada uçuş eğitimlerine katılmayı İnegöl'de yapılacaklar listesine ekleyebilir.
 • Uludağ eteklerinden 3 yöne kalkış imkanı sunan Aktaş Tepe’den hareketle, İnegöl manzarası eşliğinde yamaç paraşütü yapılmaktadır. Dileyen ziyaretçileri hocayla birlikte eşli uçuşlara katılırken, dileyen kişilere eğitim programı da sunulmaktadır.
 • Bölgeye hakim bir rehber eşliğinde oluşturulan gruplarla birlikte, şehre yakın parkurlarda hafta sonu doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Doğa yürüyüşüne ilgi duyan ziyaretçilerin mutlaka buradaki yürüyüş turlarına katılması tavsiye edilir. 
 • Zorluk derecesine göre düzenlenen bisiklet parkurlarında bisiklet turu yapma imkanı sunan ilçede, bu alanda profesyonelleşmek isteyen ziyaretçiler için eğitimler de verilmektedir.
 • İnsanlık tarihi ile başlayan ve önemli bir spor dalı olarak günümüze kadar gelen okçuluk sporu ile ilgilenmek ve eğitim almak isteyen kişiler İnegöl’de bu fırsatı da bulabilir. Tesiste hobi olarak bu sporu yapmak isteyenlerin yanı sıra Olimpiyat sporcuları da yetiştirilmektedir.
 • İnegöl’ün yemyeşil doğası, çadır ve karavan ile kamp yapmak isteyenler için eşsiz olanaklar sunmaktadır. Sizlerde doğa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz, bu kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. 
 • İnegöl’de bulunan baraj gölleri ve akarsular olta balıkçılığı için oldukça elverişlidir. Olta balıkçılığı, merkezin hemen yanında oluşturulan yapay göl içerisinde gerçekleştirilmektedir.
 • İnegöl sınırları içerisinde yer alan göllerde, deniz bisikleti aktiviteleri düzenlenmektedir. Sizlerde su sporlarından hoşlanıyorsanız, deniz bisikleti aktivitesine katılım sağlayabilirsiniz.
 • Her seviyeye uygun parkurlarda, alanında uzman eğitmenler eşliğinde ATV Safari yapılmaktadır. Adrenalin dolu sporlardan hoşlananların mutlaka katılması gereken aktivitelerdendir.
 • Doğa ile iç içe yapılabilecek sporlar arasında Motocross aktivitesi de yer alır. İnegöl’ün doğal güzelliklerinin içerisinde oluşturulan Motocross parkurlarında kıyasıya rekabet eşliğinde sevdikleriniz ile birlikte vakit geçirebilirsiniz.
 • Oylat’ta düzenlenen dağcılık turların katılabilirsiniz. İnegöl’ün yemyeşil doğasını zirveden izlemek çok hoşunuza gidecektir. 

İnegöl Festivalleri

İnegöl’ün yöresel kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz ve eğlenerek vakit geçirebileceğiniz festivalleri düzenlenmektedir. Şubat ayının sonlarına doğru düzenlenen İnegöl Karadenizliler Hamsi Festivali ve Temmuz ayının ortalarına doğru düzenlenen İnegöl Belediyesi Uluslararası Kültür Sanat Festivali'ne katılmak İnegöl'de yapılabilecek etkinlikler arasında yer almaktadır. 

İnegöl’de Ne Yenir?

İnegöl’ün en meşhur lezzeti, ilçenin adı ile anılan İnegöl Köftesi’dir. Türkiye’nin her yerinde İnegöl Köftesi bulunuyor olsa da, bu özel köftenin tadı, kendi ilçesinde bir başkadır. İnegöl ziyaretinizde mutlaka denemeniz gereken diğer yöresel lezzetler arasında İnegöl Piyazı, İnegöl Şırası, Kemalpaşa tatlısı, Bursa şeftalisi, cantık, kestane şekeri ve pideli köfte yer alıyor.

İnegöl’den Ne Alınır?

İnegöl, Türkiye’nin mobilya sektörünün en gelişmiş ilçesi olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle mobilya almak için ülkenin dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlar. Bir diğer yandan ilçe ziyareti sırasında İnegöl sucuğu en çok satın alınan ürünler arasında yer alır. Oylat mevkiinde kurulan pazarda ise, ev yapımı ürünlerin yanı sıra, el yapımı süs eşyaları da satılmaktadır. 

İnegöl Gece Hayatı

Modern bir kent görünümüne sahip İnegöl’de eğlence hayatı açısından çok geniş seçenekler sunulmasa da, hem yerli halka hem de ziyaretçilerine yeterli olacak kadar seçenekler sunulmaktadır. Alkollü içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz Sokullu Bar, Barış Bira Evi, Aynalı Bar ve İkizler Bar gibi mekanlar arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca çay ve kahvenizi içerek vakit geçirebileceğiniz Gönül Kahvesi, Bella Da Vinci Cafe Lounge ve Ehl-i Keyf gibi farklı eğlence mekanları da mevcuttur. 

İnegöl’e Nasıl Gidilir?

İnegöl, Bursa il merkezine 45 km mesafede bulunmaktadır. İnegöl’e ulaşım araçları arasında özel araç veya otobüs imkanı bulunmaktadır. İnegöl’ün Ankara’ya uzaklığı 343 kilometre, İstanbul’a uzaklığı 193 kilometre, İzmir’e uzaklığı 392 kilometre ve Antalya’ya uzaklığı ise 500 kilometredir. Ayrıca İnegöl’e 31 kilometre uzaklıktaki Bursa Yenişehir Havalimanı’nı da kullanabilirsiniz. Adana'dan İnegöl'e ulaşım mesafesi 788 kilometredir.

İnegöl Otel Seçenekleri

Bursa'nın popüler tatil merkezlerinden olan İnegöl, otelleri ve konaklama tesisleri bakımından ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. İnegöl otelleri, genellikle bölgenin önemli doğal güzellikleri ve tarihi yapılarına yakın konumlarda, uygun fiyatları ile hizmet vermektedir. Böylece İnegöl hakkında daha detaylı keşif yapabileceğiniz lokasyonlara kısa sürede ulaşım sağlayabilir; tatilinizde gününüzü daha keyifli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. İnegöl şehir otellerinde yapılacak olan konaklamalarda sunulan imkanlar arasında; 24 saat resepsiyon, ücretsiz otopark/ücretli otopark, ücretsiz kat hizmetleri, ücretsiz wifi, ücretsiz şehir turu ve klima bulunmaktadır. İnegöl tatilindeki konaklama tesis fiyatları, otellerin sunduğu imkanlara göre değişiklik göstermektedir. Erken rezervasyon fırsatlarıyla daha çok özel imkana sahip tesislerde daha uygun fiyatları değerlendirerek konaklama yapabilirsiniz.

İnegöl Otelleri Sıkça Sorulan Sorular

İnegöl’ün ekonomik tatil seçeneklerinde önde gelen pansiyonlardan biri İnegöl Okyanus Pansiyon’dur. Diğer tüm seçeneklere İnegöl pansiyon sayfasından erişebilirsiniz.

Bursa’nın termal kaynaklara sahip ilçelerinden İnegöl’de sağlık dolu bir konaklama deneyimi için Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel ve Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel’i tercih edebilirsiniz. Termal oteller hakkında tüm detaylar için İnegöl Termal Oteller sayfasına tıklamanız yeterlidir.

İnegöl’de yılın dört mevsimi tercih edebileceğiniz hizmetlere sahip gözde tesisler Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel ve Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel’dir. Konforlu kış tatilleri için İnegöl Kış Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

İnegöl’ün en popüler 4 yıldızlı aile otellerinden biri Royal Hotel İnegöl’dür. Tesis detayları ve farklı olanaklar için İnegöl 4 yıldızlı aile otelleri sayfası hizmet vermektedir.

İnegöl’ün kapalı havuzlu otelleri arasında Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel yer almaktadır. Daha fazla bilgi için İnegöl kapalı havuzlu oteller sayfasına tıklayabilirsiniz.

Aileler için uygun 5 yıldızlı İnegöl otellerinden Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel öne çıkmaktadır. Ailenizle tatilinizi İnegöl 5 yıldızlı aile otelleri sayfasından bilgi alarak planlayabilirsiniz.

İnegöl’ün konforlu ve şık 3 yıldızlı otellerinden biri Morrian Hotel’dir. İlçedeki tüm tesisler İnegöl 3 Yıldızlı Oteller sayfasında listelenmektedir.

İnegöl’de doğa ile iç içe huzur dolu bir tatil için önerilen butik otellerden biri Oylat Köy Konağı’dır. Tüm detaylar için İnegöl butik Oteller sayfasından yardım alabilirsiniz.

İnegöl’de merkezi konumu ile rahatlık sunan gözde oteller Oylat Köy Konağı ve Royal Hotel İnegöl’dür. İlçe merkezine yakın tüm popüler oteller sizi İnegöl merkez otelleri sayfasında beklemektedir.

İnegöl’de havalimanına en rahat ulaşım olanağını sunan gözde oteller mevcuttur. İnegöl havalimanına yakın oteller sayfasından tüm tesisleri görebilirsiniz.