Bursa Plajları

Bursa, kış turizmi kadar yaz turizminin de oldukça geliştiği şehirler arasında yer almaktadır. Şehrin denize kıyısı olan ilçeleri Mudanya, İznik, Gemlik ve Karacabey’de hem halk plajları hem de özel işletmeler bulunmaktadır.

Bu ilçelerde hem günübirlik geziler sırasında hem de konaklamalı tatillerde plajlardan faydalanılabilmektedir. 

Bursa'da uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Bursa hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Mudanya Plajları

Mudanya Plajları Mudanya Plajları

Bursa’da yaz tatillerinin en çok tercih edilen ilçesi Mudanya’dır. Mudanya ilçe merkezinde ve çevre mahallelerinde yazlık siteler oldukça fazladır. 

İlçenin şehir merkezine olan yakın konumu dolayısı ile plajlarından günübirlik geziler sırasında da faydalanılabilmektedir. 

Konaklama seçeneklerinin oldukça fazla olduğu bir ilçedir. Mudanya’da uzun dönem konaklamalarda sezonluk yazlık kiralama alternatifinin yanı sıra, oteller, moteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. 

Belediye ve halk plajlarının yanı sıra özel işletmelerde bu bölgede hizmet vermektedir. 

Mudanya İskelesi ile Güzelyalı Limanı arasında bulunan Burgaz Halk Plajı, Kumyaka Köyü’ndeki Halk Plajı, Mudanya Coşkunöz Halk Plajı, Güzelyalı Burgaz Halk Plajı, Tirilye Limanı yakınındaki Zeytinbağı Halk Plajı ve Eşkel Halk Plajı ve Kızılay Kampı, Mudanya’nın belediyeye bağlı plajlarıdır. 

Bu plajlarda giriş ücreti alınmazken, şemsiye, şezlong hizmetleri ücretlendirilebilmektedir. Tesislerin çevresinde market, kafe ve restoranlar bulunmaktadır.

DJ müziği eşliğinde hizmet sunan Paşa Beach Club, Wonderland Beach ve su kaydırağı bulunan Cihan Plajı ise ilçenin özel işletmeleri arasında yer almaktadır.

İşletmelerde her sezon güncellenen giriş ücretleri bulunmaktadır. Giriş ücretleri ortalama 10 – 15 TL olan beachlerde şezlong, şemsiye, yiyecek, içecek, soyunma kabini, WC, duş gibi ziyaretçilerin ihtiyacı olan tüm detaylar düşünülmektedir. 

Şehir merkezine ortalama 30 dakika uzaklıkta bulunan Mudanya’ya özel araç haricinde, otobüs, minibüs ve taksi ile şehrin tüm noktalarından ulaşım sağlanmaktadır. 

Deniz yolu ile İstanbul’dan ulaşım alternatifinin bulunması nedeniyle özellikle yaz tatillerinde Mudanya Plajları kalabalık olmaktadır. 

Bursa'nın birbirinden güzel lezzetlerini farklı mekanlarda tadabilmeniz için Bursa'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Gemlik Plajları

Gemlik Plajları Gemlik Plajları

Bursa şehir merkezine özel araç ile 20 dakika, otobüs ile 30 dakika içerisinde ulaşılabilen Gemlik, Marmara Denizi kıyısındaki konumu nedeniyle yaz aylarında şehrin en çok tercih edilen noktaları arasında yer almaktadır. 

İlçe merkezinde ve çevre mahallelerde bulunan plajlar, hem yerel halk hem yazlıkçılar hem de Gemlik’te yaz tatiline gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. 

Gemlik merkezde bulunan Hasan Ağa Gençlik ve İzcilik Eğitim Merkezi Plajı, Büyükkumla Halk Plajı, Küçükkumla Halk Plajı, Narlı Halk Plajı, Karacaali İzcilik Kampı, Gemsaz Halk Plajı ve Kumsaz Plajı ilçenin belediyeye bağlı plajları arasında yer almaktadır. 

Belediye plajlarına giriş ücretsizdir. Plajların bazılarında ekstra ücret karşılığında şemsiye ve şezlong hizmeti sunulmaktadır. Bunun haricinde ziyaretçiler kendi şezlong ve şemsiyeleri ile giriş yapabilmektedir. 

Çamlık Beach Club, Dinçer Beach, Şelale Beach, Kumla Yunuslar Beach ve DSİ Tesisleri ise özel hizmet veren işletmeler arasında yer almaktadır. 

Bu işletmelerde giriş ücretli olurken, şezlong, şemsiye, yiyecek – içecek, müzik, duş, soyunma kabini ve WC hizmeti sunulmaktadır. 

Bursa'ya uğradığınızda bölgede mutlaka gidilmesi gereken yerler için Bursa gezi rehberi sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Karacabey Plajları

Karacabey Plajları Karacabey Plajları

Karacabey Bayramdere Mevkii, yaz tatillerinde tercih edilen lokasyonlar arasında yer almaktadır. Bölgenin plajlarına günübirlik gidilebildiği gibi, buradaki yazlıkları sezonluk kiralama imkanı da bulunmaktadır. 

Bayramdere’de yer alan Malkara Plajı, Yeniköy Halk Plajı, Ayazla Plajı ve Kurşunlu Halk Plajı yaz sezonu boyunca hizmet vermektedir. 

Halk plajlarına giriş ücretsiz olurken, tüm tesislerde şemsiye, şezlong ücretleri değişmektedir. Tesislerin içerisinde ve çevresinde kantin, kafe, restoran seçenekleri bulunmaktadır.

Şehir içinde tatil imkanı sunan bu bölge şehir merkezine ortalama yarım saat uzaklıktadır. Karacabey Bayramdere Mevkii’ne halk otobüsleri ile ulaşım en çok tercih edilen seçenek olurken, minibüs ve taksi ile ulaşım da mümkündür. 

Bursa'da bir çok aktiveteyi içerisinde barındıran ihtişamlı otelleri sizin için Bursa 5 yıldızlı oteller sayfasında listeledik.


İznik Plajları

İznik Plajları İznik Plajları

İznik, Bursa’nın yaz tatili için tercih edilen ilçeleri arasında yer almaktadır. Bursa şehir merkezine yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta olan ilçe, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra plajlarıyla da ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. 

Günbatımı Plajı, İnciraltı Halk Plajı, Darka Tatil Köyü, Göllücü Köyü ve İznik – Yalova yolu üzerinde bulunan Boyalıca sahili İznik’te denize girilebilecek yerler arasında yer almaktadır. 

Bursa'da bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Bursa tatil otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.