Bursa Gece Hayatı

Marmara Bölgesi’nin en gelişmiş ve en kalabalık şehirleri arasında yer alan Bursa, eğlence hayatı konusunda da oldukça farklı alternatiflere sahip bir ildir. 

Nezih ve modern işletmeler şehrin hemen hemen yer noktasında misafirlerini ağırlamaktadır. Meyhane, bar, pub, club, disko alternatifleri bulunan şehirde, hem yerel halk hem de turistler sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenme imkanı bulmaktadır.

Şehir merkezinde özellikle meşhur sanatçıların sahne aldığı işletmeler dikkat çekmektedir. Tüm dünyadan ziyaretçi ağırlayan Arap Şükrü Sokağı rakı – balık restoranları ve kemancıları ile öne çıkarken, Altıparmak Caddesi boyunca hizmet sunan diğer restoranlarda da benzer hizmetler sunulmaktadır. 

Ayrıca yine Altıparmak Caddesi de dahil olmak üzere, Uludağ Üniversitesi’nin bulunduğu Görükle ve Nilüfer’de Fatih Sultan Mehmet Bulvarı boyunca, kafe, restoran, bar ve publar tercih edilen eğlence noktaları arasında yer almaktadır. 

Bursa'da gece hayatını doyasıya yaşamanız için eğlence mekanlarına en yakın otelleri Bursa oteller sayfamızda inceleyebilirsiniz.


Jolly Joker Bursa

Bursa’nın en ünlü işletmelerinden biri olan Jolly Joker Bursa’da yerli ve yabacı sanatçıların canlı performansları sergilenmektedir. 

Türkiye’nin birçok yerinde şubeleri bulunan işletmenin konser takvimi internet sitesinden takip edilebilmektedir. 

Alkollü ve alkolsüz içecek servisi sunulan işletmede fiyatlar benzer hizmet sunan işletmelerden yüksektir. 

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Nilüfer Hatun Cd. No:114, 16140 Nilüfer/Bursa

Bursa'da doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Bursa'da gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Hayal Kahvesi Bursa

Adında kahve olsa da gece hayatının vazgeçilmez işletmelerinden biri olan Hayal Kahvesi Bursa, Nilüfer, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda hizmet vermektedir.

İç ve dış mekanı bulunan işletmenin bahçesi genellikle kafe ve restoran olarak kullanılırken, iç mekan bar ve gece kulübü olarak hizmet vermektedir. 

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde şubesi bulunan işletmenin Bursa şubesinde ünlü sanatçıların canlı performansları sergilenmektedir. Bu performansların haricinde işletmede her gün canlı müzik hizmeti sunulmaktadır.

Yemek menüsünün haricinde işletmede alkollü ve alkolsüz içecek servisi bulunmaktadır. Haftanın her günü saat 12:00 – 03:00 arası hizmet sunan işletmede bar menü fiyatları 24 - 30 TL’den başlamaktadır. 

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, 16210, Fatih Sultan Mehmet Blv. No:59, 16140 Nilüfer/Bursa

Bursa'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak Bursa gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Arap Şükrü Sokağı

Bursa’da gece hayatının en çok tercih edilen noktalarından biri Arap Şükrü Sokağı’dır. Arap Şükrü isimli bir şahısın burada restoran açması ile gelişmeye başlayan sokakta daha sonra çocuklarının yeni girişimlerde bulunması ile eğlence merkezi haline gelmiştir. 

Trafiğe kapatılan sokak daha sonra bu adı almıştır. Sokak boyunca hizmet veren balık restoranlarında her gece çalgıcılar eşliğinde eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. 

Arap Şükrü Sokağı’nın en meşhur restoranı Arap Şükrü Çetin’dir. Soğuk mezeler, ara sıcaklar ve ızgara çeşitlerinin bulunduğu restoranda alkollü ve alkolsüz içecek servisi ve canlı müzik bulunmaktadır. 1930 yılından bu yana hizmet sunan işletmenin açık ve kapalı alanı bulunmaktadır. 

İşletmede 4 kişi alkollü içecek dahil ödenecek ortalama hesap 350 – 550 TL arasında değişmektedir. 

Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Sakarya Cd. No:6, 16050 Osmangazi/Bursa

Bursa'da kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki oteller Bursa butik otelleri sayfamızda yer almaktadır.


Bursa Suare

Nilüfer ilçesi FSM Bulvarı’nda bulunan Bursa Suare hem dünyaca ünlü bir mekan olup, hem de bir çok şubesi bulunmaktadır. 

Bursa şubesinde ise misafirleri her akşam farklı bir canlı performans beklemektedir. Ülkenin meşhur sanatçılarının konserlerine de yer veren işletmede alkollü ve alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. 

İşletmenin konser performansları sırasında çerez, içki imkanları bulunmaktadır. Fiyatları ise oldukça makuldür. 

Adres: Fethiye Mahallesi, Emek Cad. No:19, 16140 Nilüfer/Bursa


Tabipler Lokali

Heykel Setbaşı Caddesi’nde hizmet vermekte olan Tabipler Lokali, şehrin gece hayatında tercih edilen işletmeler arasında yer almaktadır. 

Ana yemek ve aperatif yemeklerin yanı sıra işletmenin menüsünde alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri de bulunmaktadır. 

Akşam yemeklerinde canlı müzik hizmeti sunulan işletmenin fiyatları oldukça uygundur. Kişi başı ortalama ödenecek hesap 40 – 70 TL arasında değişmektedir. 

Adres: Hocaalizade Mahallesi, Hoca Alizade Cd. 2-1, 16010 Osmangazi/Bursa

Bursa'da ailenizle beraber doğa ile iç içe mekanlara yakın her şey dahil bir tatil yapmak için Bursa tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Cariye Club

300 kişilik kapasitesi ile Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri hizmet sunan işletmede ünlü DJ performansları misafirler ile buluşmaktadır. 

İşletme içerisinde ayrıca üniversite geceleri düzenlenmektedir. Yoğun olarak üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen işletmenin fiyatları ise oldukça uygundur. 

Adres: Bademli Girişi, Agora İş Merkezi No: 48 - Mudanya / Bursa


Caddeüstü Cafe & Bar

Bursa içerisinde hizmet veren nezih mekanlar arasında bulunan Caddeüstü Cafe & Bar sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar hizmet vermektedir. 

Gündüz kahvaltı servisi sunulan işletmede gün boyu ana yemek, aperatif ve alkollü – alkolsüz içecek hizmeti sunulmaktadır. 

Her akşam canlı müzik bulunan işletmede sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenilebilmektedir. İşletmenin fiyatları ise oldukça uygundur.  

Adres: Özlüce 29 Ekim Mah. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No:31/A Nilüfer / Bursa