Bursa Aktiviteleri

Bursa, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, kış turizmi, kaplıcaları ve dünyaca ünlü lezzetleriyle Marmara Bölgesi’nin en çok ziyaretçi alan illeri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. 

Bu özelliklerinin yanı sıra Bursa ziyareti sırasında oldukça farklı aktiviteler yapma imkanı da bulunmaktadır. 


Uludağ Snowboard – Kayak 

Uludağ Snowboard & Kayak Uludağ Snowboard & Kayak

Türkiye’de kış turizmi denince akla ilk gelen yer Bursa Uludağ’dır. Dünyanın sayılı merkezleri arasında gösterilen kayak pistleri, kış sporları açısından ziyaretçilerine oldukça fazla alternatif sunmaktadır. 

Kış sezonu boyunca günübirlik gezilerin yanı sıra oteller bölgesinde bulunan her bütçeye uygun seçeneklerden faydalanarak konaklamalı kış tatili yapma imkanı da sunan bölgede, kayak ve snowboard yapılmaktadır. 

Çeşitli firmalar tarafından düzenlenen günübirlik turları, skipass dahil ve skipass hariç seçenekler sunmaktadır. Bu turların ücretleri ortalama 55 – 250 TL arasında değişmektedir.

Bursa şehir merkezinden, özel araç haricinde otobüs ve teleferik ile bölgeye ulaşım sağlanmaktadır. 

Bursa'da tarihi ve turistik mekanlara yakın olan uygun fiyatlı oteller için Bursa otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Bursa Paintball

Bursa Paintball Bursa Paintball

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde bulunan Balat Ormanı içerisinde paintball oynama şansı bulunmaktadır. 

1 saatlik paintball oyununun ücreti 30 - 40 TL’dir. Ücrete, bir adet paintball strateji oyunu, 50 adet boya topu ve paintball kıyafetleri dahildir. 

Bursa'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Bursa'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Bursa Karting 

Bursa Karting Bursa Karting

Bursa’nın profesyonel karting pisti Misi Köyü’nde bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile tanınan Misi Köyü içerisinde bulunan karting pistinde hız ve adrenalin dolu bir gün geçirilebilmektedir. 

Tesiste karting ücretleri ortalama 15 – 20 TL’dir. 

Misi Köyü ile şehir merkezi arası 6 km’dir. Karting pistine taksi ve otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. 


Bursa Bisiklet Turu

Bursa Bisiklet Turu Bursa Bisiklet Turu

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Soğanlı Botanik Parkı, ziyaretçilerine şehrin merkezinde doğa ile iç içe bir gün geçirme imkanı sunmaktadır. 

Park içerisinde bulunan Japon, İngiliz, Fransız, kaya, orman günü ve kaya bahçelerinde 8.000 ağaç, 20 tür 50.000 yer örtücü, 76 tür 100.000 çalı, 27 tür gül bulunmaktadır.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra parkın içerisinde bulunan dev göletlerin çevresindeki parkurlar yürüyüş ve koşu sporlarının yanı sıra bisiklet turları için de oldukça uygundur. 

Parkın girişinde bulunan bisikletler ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. 

Bursa’ya doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için Bursa gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Gürsu Yamaç Paraşütü 

Gürsu Yamaç Paraşütü Gürsu Yamaç Paraşütü

Bursa’nın Gürsu İlçesi Dışkaya Köyü’nde yamaç paraşütü yapmak için bir tesis bulunmaktadır. 

Gürsu Havacılık Kulübü kontrolünde yapılan atlayışlar için hava durumunun uygun olması gerekmektedir. Bu nedenle en geç bir gün öncesinden hava durumu bilgisi almak ve rezervasyon yaptırılmalıdır. 

Başlangıç, orta ve ileri seviye pilotaj düzeyi ile düz uçuş, termal uçuş ve yelken seçenekleri bulunmaktadır. Gürsu Havacılık Kulübü tandem uçuşlar haricinde Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi de vermektedir. 

15 dakika süren tandem uçuşun kişi başı ücreti 150 - 175 TL + KDV ve bu ücrete video çekim dahildir. 

Bursa’nın yamaç paraşütü için en çok tercih edilen bölgesi Gürsu’dur. Ancak Zeyniler, Çatlakkaya, Nilüfer - Fadıllı, İnegöl - Cerrah, Orhangazi - Gürle, Kıran Yaylası ve Uludağ bölgeleri de yamaç paraşütü için tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. 

Doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Bursa termal oteller sayfasında yer almaktadır.


Sukay Park Board ve Su kayağı

Sukay Park Board ve Su Kayağı Sukay Park Board ve Su Kayağı

Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı tesisi Bursa’da bulunmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Bursa Sukay Park’ta hem deneyimli hem de yeni başlayacaklar için bu sporları yapma alternatifleri sunulmaktadır. 

Yeni başlayacak kayakçılar için bir eğitim programının sunulduğu tesis şehir merkezinde su sporları yapma imkanı bulunmaktadır.  

100 dönüm arazi üzerine kurulu tesiste, ada, gölet, yürüyüş ve koşu parkurları, çocuk oyun parkı, kafe, spor kıyafeti satış ve kiralama mağazası ve su kayağı okulu hizmet vermektedir. 

İlk defa Sukay Park’a giden herkesin eğitim alması gerekmektedir. Her yıl güncellenmekte olan eğitim ücretleri ise ortalama 30 - 40 TL’dir. 2 Saatlik malzeme kirası ve 2 saatlik lift ücretinin toplam bedeli ise 50 - 60 TL’dir. Daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.


Gölyazı Olta Balıkçılığı

Gölyazı Olta Balıkçılığı Gölyazı Olta Balıkçılığı

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Gölyazı köyü, balık tutmak için en ideal noktalar arasında yer almaktadır. Uluabat Gölü kıyısında bulunan balıkçı köyünde, kayık kiralayarak balık tutabilirsiniz. Sandal kiralama ücretleri 15 – 20 TL arasında değişmektedir. 

Bursa şehir merkezi – Gölyazı arası 44 km’dir. Özel araç haricinde bölgeye otobüs, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. 

Gölyazı haricinde, Tirilye, İznik ve Mudanya bölgeleri de balık tutmak için uygun yerler arasındadır.

Bursa'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Bursa pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Bursa Kaya Tırmanışı

Bursa Kaya Tırmanışı Bursa Kaya Tırmanışı

Kaya tırmanışı için Bursa’daki en uygun nokta Narlıdere’dir. Bursa’nın doğal tırmanış bahçesi olarak anılan bölge şehir merkezine yaklaşık olarak 30 dakika uzaklıktadır. 

Bölgede kaya tırmanışı için birçok rota bulunmaktadır. Bu rotalar arasında en çok tercih edileni ise Mağara rotasıdır. Profesyoneller içinse Kilimli Gölü tırmanış rotası en ideal rota olmaktadır.