Antalya Aktiviteleri

Türkiye’nin en güzide turizm noktalarına ev sahipliği yapan Antalya, macera tutkunlarının yanı sıra doğa ve tarih severler için de oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Yerli ve yabancı birçok turist, yıl boyunca Akdeniz’in kalbi Antalya’da birbirinden eğlenceli aktiviteler ile zaman geçirebilmektedirler.

Turistler, Akdeniz’in akvaryumu andıran maviliğinde dalış yaparak, sualtı yaşamı keşfedebilir; jeep safari turlarına katılarak eşsiz doğayı yakından gözlemleyebilir ve su sporları aracılığıyla heyecan dolu dakikalara tanıklık edebilirler. Kısacası, söz konusu Antalya aktivite rehberi olduğunda hemen her türlü aktivitenin bulunduğu geniş bir yelpazeye sahiptir.

Türkiye'nin tatil cenneti yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı, Antalya'daki tüm konaklama tercihlerini ayrıntılı bir şekilde Antalya otelleri sayfamızda listeledik.


Rafting

Antalya Rafting Turu Antalya Rafting TuruAntalya’nın debisi yüksek olan noktalarda raft botlarıyla düzenlenen bir etkinliktir. Macera ve adrenalin dolu aktivite arayanlar arasında oldukça popülerdir. Antalya çevresinde birçok ilçede Novaraft firması hizmet vermektedir. Ekipmanların tur şirketi tarafından karşılandığı etkinliğe katılım ücreti 100 TL ile 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca tüm gün süren bir aktivitedir. 

Diğer popüler seçenek ise Antalya Rafting olarak bilinmektedir. Sabah başlayıp akşama kadar süren raftinge katılım ücreti 80 TL ile 100 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Antalya'da rafting sporları dışında keyifli bir vakit geçirmeniz için  Antalya'da gezilecek yerler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Tekne Turu

Antalya Koylarında Tekne Turu Antalya Koylarında Tekne Turu

Koyları ile popüler olan Antalya ilinde mavi suları ve el değmemiş doğal güzelliklerini keşfe çıkmak isteyenlerin ilk tercihi tekne turlarıdır. Akdeniz’e kıyısı olan bütün ilçelerinde çok çeşitli tekne turu firmaları hizmet vermektedir. 

Antalya’nın en önemli turistik ilçelerinin her birisinde yer alan limanlardan farklı güzergahlara turlar düzenlenmekte olup, çeşitli paketler halinde sunulmaktadır. Muratpaşa’da yer alan Kaleiçi Yat Limanı, Alanya’nın Alanya İskelesi, Kemer’in popüler limanı ve bunun gibi birçok ilçede yer alan limanlardan katılım sağlanabilir. Düzenlenen turlara göre fiyatlar genel olarak 50 TL ve 200 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Antalya'da macera tutkunlarına özel olarak yapılabilecek farklı dallardaki spor etkinliklerinden doğa yürüyüşlerine pek çok aktiviteler için Antalya gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Kamp

Antalya Kamp Alanı Antalya Kamp Alanı

Tatil boyunca daha çok doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için kamp en ideal seçenektir. Doğal güzellikleri ile dünyaya adını duyuran Antalya’da kamp kurulabilecek harika yerler bulunmaktadır. Başta koyları olmak üzere Toros Dağları’nın eteklerinde de kamp için ideal yerler bulunmaktadır. 

Kampçıların genellikle ilk tercihleri Korsan Koyu, İncekum Tabiat Parkı, Patara, Olimpos, Doyran Göleti ve Adrasan güzergâhlarıdır. Kamp için izin verilen bu alanların bazıları işletmeler tarafından hizmete sunulmakta olup, bazılarında kamp kurmak için hiçbir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

Antalya bölgesinde farklı konaklama seçeneklerinden uygun fiyattaki tercihlerinizi Antalya pansiyon sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Yamaç Paraşütü

Antalya Yamaç Paraşütü Aktivitesi Antalya Yamaç Paraşütü Aktivitesi

Adrenalin dolu ve muhteşem bir manzara sunan aktivite, Antalya’da hemen hemen her ilçede yamaç paraşütü hizmeti verilmektedir. 

En popüler yamaç paraşütü durağı, Olimpos Teleferik ile çıkılabilen Tahtalı Dağı üzerinde düzenlenmektedir. Kemer başta olmak üzere çevre ilçeleri kuşbakışı izlemek isteyenler için 2365 metre yükseklikten başlayan macera 45 dakika sürmektedir. Escape 2 Olympos adlı firmanın sunduğu aktiviteye katılım ücreti 1000 - 1500 TL arasında değişmektedir.


Golf

Antalya Golf Sahası Antalya Golf SahasıTürkiye’nin en popüler golf sahalarına sahip Antalya’ya bağlı Serik ilçesi, hem golf eğitimi amaçlı hem de eğlence amaçlı çok sık tercih edilmektedir. En sık tercih edilen işletmelerden ilki National Golf Club’dır. İstek üzerine sertifikalı eğitim sunmakta olup, saatlik ücreti 55 €’dan başlamaktadır. 

Bir diğer gözde seçenek ise Cornelia Golf Club’dır. Hem otel hem de golf sahası hizmeti veren işletmeye otel müşterisi olmadan da giriş yapılabilmektedir. Saatlik ücretleri ortalama 40 - 50 €’dan başlamakta olup, çocuklar için özel indirimler uygulanmaktadır. 

Hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Antalya balayı otelleri yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Dalış

Antalya Sonsuz Maviliğine Dalış Antalya Sonsuz Maviliğine Dalış

Bambaşka bir dünyayı keşfederek unutulmayacak anlara şahit olmak isteyenler için dalış en ideal seçeneklerden birisidir. Geniş aktivite yelpazesine sahip Antalya’da dalış, en popülerler arasında yerini almıştır. 

Dalış için en elverişli Antalya ilçeleri Kemer, Serik, Muratpaşa, Manavgat, Kumluca, Kaş ve Alanya’dır. Çeşitli dalış seçeneklerine sahip Antalya ilinde en popüler dalış merkezlerinden Aktivido, Star Diving Academy, Nautilis Diving ve Antalya Dalış Okulu konuklarına Antalya’nın birçok ilçesinde hizmet vermektedir.

Dalış türüne ve dalış yapılan yere göre 100 TL ve 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca sertifikalı dalış eğitimi almak isteyenler için 500 TL’den başlayan paket seçenekleri mevcuttur.


Jeep Safari

Antalya Jeep Safari Turu Antalya Jeep Safari Turu

Antalya ziyaretinde kendisini tamamen yemyeşil doğaya bırakarak vakit geçirmek isteyenlerin tercihlerinden ilki genellikler jeep safaridir. Antalya’nın hemen hemen bütün ilçelerinde bu etkinliğe katılım sağlamanız mümkündür.

En popüler seçeneklerden ilki Jeep Safari Tour Antalya’dır. Sabahın erken saatlerinde başlayan yolculuk akşama kadar devam etmektedir. Ayrıca doğayı keşfederken bir yandan da Antalya köylerinde vakit geçirerek yöreye has özellikleri öğrenebilirsiniz. Diğer jeep safari seçeneği ise Nova Raft tarafından düzenlenir. Rehberler eşliğinde başlayan yolculuk sayesinde dağlık araziler keşfe çıkılır. Ücretlendirmesi ise ortalama 150 - 200 TL arasındadır.


Canyoning

Antalya Canyoning Turları Antalya Canyoning TurlarıTürkiye’de çok daha yeni bir spor dalı olan canyoning, Manavgat ilçesinde hizmet vermektedir. Canyoning, tırmanış, dalış ve yürüyüş gibi birçok aktivitenin bir araya getirilerek sunulduğu aktivitedir ve ülkemizde en ideal canyoning noktası Köprülü Kanyon Milli Parkı’dır. 

Yolculuğa ilk olarak Land Rover araçlar ile dağ tepesine çıkılarak başlanmaktadır. Kanyona ulaşım sağladıktan sonra rehber eşliğinde inişli ve çıkışlı noktalarda yolculuk başlar ve tüm gün devam eder. Dream Adventures aracılığı ile düzenlenen aktivitenin ücretlendirmesi ise ortalama 90 – 100 € arasındadır. 


Dağ Bisikleti

Antalya Dağ Bisiklet Turu Antalya Dağ Bisiklet TuruEşsiz güzellikteki Toros Dağları’nı bisiklet ile keşfe çıkmak isteyenler için Kaş ve Kemer ilçelerinde hizmet verilmektedir.  

İster günübirlik isterseniz de konaklama dahil haftalık programlara katılabilme fırsatı sunan Kaş ilçesinde yer alan Bougainville şirketi çeşitli tur paketleri sunmakta olup, fiyatlarında da değişkenlik göstermektedir. Günübirlik tur ücretleri 40 - 50 € arasındadır.

Diğer dağ bisikleti için elverişli olan Kemer ilçesinde en popüler işletme Kemer Enduro Tours’dur. Yalnızca günübirlik turlar düzenleyen firma sabahın erken saatlerinde başlayıp akşama kadar devam etmektedir. 


Deniz Kanosu

Antalya Deniz Kano Turu Antalya Deniz Kano Turu

Deniz ve göl gibi açık sularda Eskimo kayıkları üzerinde kürek çekmek isteyenler için Antalya en ideal noktalardan birisidir. Çeşitli güzergahlara sahip aktivitede en sık tercih edilen firmalardan birisi Bougainville Travel’in turları yarım gün sürmekte olup, ücretlendirmesi 35 €’dur. Bir diğer profesyonel hizmet veren işletme Kekova Tour’dur. Tur rehberleri eşliğinde en güzel koyları keşfederek yapılan yolculuğun ücreti 100 - 150 TL arasındadır. 


Binicilik

Antalya Binicilik Eğitimi Antalya Binicilik EğitimiAt biniciliği, Türklere atalarından gelen en önemli geleneklerdendir. Heyecanı bir kenara bırakıp, Muratpaşa, Kaş ve Alanya ilçelerinde daha sakin ve huzur veren biniciliğe katılım sağlayabilirsiniz. 

Alanya’da Seki köyü üzerinde katılım sağlanabilecek binicilik, ortalama 3 ya da 4 saat sürmektedir. Yetişkinler için ücretlendirme 200 – 250 TL arası olmakla birlikte, çocuklara özel indirim uygulanmaktadır. 

Muratpaşa ilçesinde ise birden fazla noktada biniciliğe katılım sağlayabileceğiniz işletme mevcuttur fakat en popüleri Kırcami Mahallesi üzerinde yer alan Nallı Bahçe At Çiftliği’dir. Ortalama yarım saat süren aktiviteye katılım ücreti 30 -  40 TL arasında değişmektedir. 

Diğer popüler seçenek ise Kaş ilçesinin Andifli Mahallesi’nde hizmet veren Xanthos, dünyaca ünlü Patara Plajı’nda binicilik yaptırmaktadır. Sahil şeridi boyunca bir yandan deniz manzarasının tadını çıkarırken diğer yanda at üzerinde vakit geçirilebilir. 4 saat süren etkinliğe katılım ücreti 40 - 50 € arasındadır.