Kemer Gezi Rehberi

Kemer'de Gezilecek Yerler

Kemer'de Gezilecek Yerler

Antalya’nın doğa ve tarihi turizm açısından oldukça zengin ilçelerinden birisi olarak Kemer, bünyesinde oldukça fazla önemli noktaya ev sahipliği yapmaktadır. Yılın hemen her zamanı ziyaretçi akınına uğrayan ilçenin, eşsiz denilebilecek güzellikleri vardır.

Milli park alanın içerisinde bulunan olağanüstü yerler, iki dağ arasına gizlenmiş saklı cennetler ve yeşil ile mavinin birleştiği birçok mucizeyi bünyesinde barındıran Kemer, gelen tatilcilerin hemen her türlü beklentisini karşılayabilecek gezilecek alanlara sahiptir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kemer Plajları

Kemer Plajları

52 kilometrelik uzunluğa sahip sahil şeridi ile oldukça popüler bir turizm merkezi olan Kemer, dünyaca ünlü noktalara ev sahipliği yapmaktadır. Yer yer doğa ve tarihin birbirine karıştığı bölgeleri ile dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir.

Kıyı şeridi Toros Dağları’nın ülkemizdeki başlangıç noktasına yer aldığından dolayı irili ufaklı birçok koy oluşmasına zemin hazırlamıştır. Bundan dolayı söz konu yüzmek olunca, mavi bayraklı plajlarından eşsiz güzellikteki koylarına kadar geniş bir coğrafyası vardır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kemer Gece Hayatı

Kemer Gece Hayatı

Birbirinden farklı eğlencelere ev sahipliği yapan Kemer, Antalya’nın en gözde turizm merkezlerinden birisi sayılmaktadır. Bünyesinde barındırdığı sayısız güzelliği ile hem tarihi hem doğal güzellikleri söz konusu olduğunda tatilcilere zaman geçirmeleri için geniş bir kategori sunar.

Gündüz Kemer’in güzellikleri keşfedilince geriye gece hayatını keşfetmek kalır. Birçok eğlence mekanının yanı sıra dünyanın hemen her yerine özgü yemekler servis eden restoranları ile de ön plana çıkmaktadır. İster aile olsun ister genç gruplar, genel olarak Kemer’de her yaş grubuna hitap eden ve gece hayatını süsleyen mekanları bulmak mümkündür.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kemer Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kemer Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en büyük tatil merkezlerinden birisi olan Antalya’nın doğal ve tarihi güzellikler bakımından turizm alanında ilk sıralarda yer almaktadır. Kemer’in Antalya il merkezine mesafesi 44 km, kuzeyinde Konyaaltı, batısında Kumluca, doğusunda ise Akdeniz bulunmaktadır.

Türkiye’nin birçok ilinden doğrudan ulaşımın mümkün olduğu Kemer’e şahsi araçlarla, büyük illerden düzenlenen hava yolları ve toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Toros Dağları’nın eteklerinde olduğu için yolculuk süresi uzun olsa da sahip olduğu zenginlikleri görmek yolculuk süresini unutturabilecek niteliktedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kemer Tarihi Yerleri

Kemer Tarihi Yerleri

Antik Çağ'da Idryos olarak bilinen Kemer’in tarihi MÖ 690 yılına kadar uzanmaktadır. Bir zamanlar bölgeye hakim olan Likyalıların en önemli liman kentlerinden birisi olan Idryos, deniz ticareti bakımından oldukça önemlidir.

Yüzölçümü bakımından küçük olmasına rağmen, bünyesinde Antik Dönem’den günümüze kadar gelmeyi başaran köklü tarihi yapıları mevcuttur. Batı Toros Dağları’nın eteklerinde kurulan Kemer, doğa turizmi ile daha çok ön plana çıksa da, zamanla doğanın bir parçası haline gelen tarihi yapıları hala gözlemlenebilmektedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kemer'de Yapılacaklar

Kemer'de Yapılacaklar

Antik dünyanın en zengin coğrafyalarından birisine sahip olan Kemer, Türkiye’de ender bulunan bir coğrafyaya ev sahipliği yapmaktadır. 

Kemer’in doğası ile iç içe olmak, zengin coğrafyayı keşfetmek, Akdeniz’in mavi sularında serinlemek gibi Kemer’i tanımak için yapmanız gereken etkinlikler bulunmaktadır. Doğal güzelliğin tarihi güzellikleri keşfettiği yerlere hayran kalacak, renkli festivaller ile eğlencenin doruklarına ulaşacaksınız.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kemer Doğal Güzellikleri

Kemer Doğal Güzellikleri

Akdeniz yöresinin turizm bakımından en zengin bölgelerinden birisi olan Kemer, yıl boyunca tatil yapmak isteyenlere çeşitli imkanlar sunmaktadır. Yüzölçümü kısmen küçük olsa da bünyesinde barındırdığı doğal ve yapay güzellikler son derece fazladır.

Coğrafik yapısının kalkerli ve kireçli taş formlarından oluşması, mağara ve kanyon bakımından zengin olmasına yardımcı olurken, mitolojik efsanelere sahip Tahtalı Dağı’nın da bulunduğu milli parkı ile Akdeniz’in en güzel yapılarına ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi güzellikleri sınırlı olmasına rağmen, doğal güzellikleri bakımından oldukça zengindir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kemer Aktiviteleri

Kemer Aktiviteleri

Toros Dağları'nın yemyeşil doğası, altın rengi 46 kilometrelik sahil şeridi ve modern yat limanı ile Akdeniz'in Kemer ilçesi muhteşem bir tatil için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Doğal güzelliklerin bu denli çeşitli olması, aktiviteler için de elverişli bir ortam oluşturmuştur. Bu yüzden Kemer'de denenmesi gereken çok farklı aktivite seçenekleri mevcuttur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶