Belek Gezi Rehberi

Belek'de Gezilecek Yerler

Belek'de Gezilecek Yerler

Akdeniz sahillerinde, Türkiye’nin en popüler ve en lüks tatil beldelerinden biri olan Belek; dünyaca ünlü golf sahaları, turkuaz rengi suları ve sahip olduğu beş yıldızlı otellerinin dışında, keşfedilecek şeylerle doludur. 

Tarihi ve doğal güzelliklerin bol olduğu Belek’e geldiğinizde, keyifli bir doğa yürüyüşü yaparak etraftaki doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz gibi, buraya geldiğinizde; tarihi M.Ö yıllara dayanan antik kentleri, üç büyük dini camiyi, kiliseyi ve sinagogu buluşturan Dinler Bahçesi’ni, ailece piknik yapıp keyifli vakit geçirebileceğiniz Köprülü Kanyon Milli Parkı’nı, büyüleyici güzelliği ile Kurşunlu Şelalesi’ni, yine Türkiye’de en iyi korunan antik kentlerden biri olan Perge Antik Kenti’ni ve dünyaca ünlü golf sahalarını da görmelisiniz. Belek’e kadar geldiğinizde, bu popüler turizm beldesinin bağlı olduğu ilçe sınırları içerisinde yer alan Zeytintaşı Mağarası da görülmeye değerdir. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Belek Gece Hayatı

Belek Gece Hayatı

Yoğun ve yorucu şehir hayatından biraz uzaklaşıp kafa dinlemek, turkuaz renkli sularda serinlemek, keyifli bir tatil yapmak ve eğlence dolu zamanlar geçirmek için geleceğiniz Belek’te, gündüz yapabileceğiniz sayısız aktivite seçeneğinden sonra, burada akşam da oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bahar ve özellikle de yaz aylarında Belek’te oldukça hareketli bir gece hayatı dikkat çekmektedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Belek Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Belek Nerededir  ve Nasıl Gidilir ?

Türkiye’de Akdeniz kıyılarında popüler turizm bölgelerinden biri olan, golf sahaları, doğal güzellikleri, lüks otelleri, tarihi ve turistik mekanları ve gece hayatı ile ünlü Belek, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı turistik bir mahalledir.

Şehir merkezine ortalama 44 km uzaklıkta yer alan Belek, Antalya’nın diğer bir popüler turizm bölgesi olan Kemer’e ise ortalama 85 km uzaklıkta yer almaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Belek Tarihi Yerleri

Belek Tarihi Yerleri

Türkiye’nin Akdeniz kıyılarını süsleyen popüler bir turizm bölgesi olan Belek, Antalya şehir merkezinin 36 km doğusunda yer almaktadır.

Birbirinden güzel plajları, konforlu ve lüks otelleri, ünlü golf sahaları ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz pek çok aktivite seçeneğinin yanında, aynı zamanda keşfedilecek tarihi ve turistik yerler ile de doludur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Belek'te Yapılacaklar

Belek'te Yapılacaklar

Antalya’da görülecek, gezilecek, tadılacak ve deneyimlenecek şeylerle dolu bir tatil beldesi olarak, her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapan, doğal güzellikleri ve sunduğu eşsiz manzaraları ile herkesin mutlaka görmesi gereken bir yer olan Belek, Türkiye’de yaz tatili denince akla ilk gelen rotalardan biridir. 

Akdeniz kıyılarında sakince uzanan, turkuaz renkli suları, lüks otelleri, doğal güzellikleri, ılıman iklimi, içinizi ısıtacak güneşi, geniş plajları, ünlü caretta carettaları ile ünlü Belek’e geldiğinizde, burada yapabileceğiniz pek çok farklı şey bulabilirsiniz. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Belek Aktiviteleri

Belek Aktiviteleri

Belek’e tatile geldiğinizde, bu popüler tatil beldesinin lüks oteller ve büyük golf sahalarından çok daha fazlası olduğunu görebilirsiniz.

Keşfedilecek, gezilecek ve görülecek yerlerle dolu bir yer olan Belek, adrenalin tutkunları ve aileler için pek çok aktivite seçeneği de sunmaktadır.

Doğa ile iç içe bir gün geçirebileceğiniz trekking turları, sualtını keşfedebileceğiniz dalış turları, denizin üzerinde muhteşem manzaralara şahitlik edebileceğiniz parasailing turları, doğanın içinde bir tura çıkabileceğiniz jeep safari turları, yine doğanın içinde muhteşem dakikalar geçirebileceğiniz rafting turları, denizle baş başa kalabileceğiniz mavi yolculuk turları, golf, paintball ve yamaç paraşütü Belek’te gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerdir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶