Demre Otelleri

Demre Bölgesinde 9 adet otel bulunmaktadır.

Kekova Pansiyon Antalya

Kekova Pansiyon

Pansiyon Antalya Oda Kahvaltı
İNCELE
Ankh Pansion Antalya

Ankh Pansion

Pansiyon Antalya Oda Kahvaltı
İNCELE
Beymelek Taş Evler Antalya

Beymelek Taş Evler

Butik Antalya Sadece Oda
İNCELE
Mina Turizm Apart Antalya

Mina Turizm Apart

Tatil Antalya Sadece Oda
 • Aile
 • Havuzlu
İNCELE
İrbeç Apart Bungalow Antalya
 • Aile
 • Havuzlu
İNCELE
Dufa Bungalow Apart Demre Antalya
İNCELE
Andriake Beach Club Antalya
İNCELE
Likya Yolu Palas Antalya

Likya Yolu Palas

Tatil Antalya Oda Kahvaltı
 • Erken Rezervasyon
 • Aile
 • Havuzlu
İNCELE
Hoyran Wedre Köy Evleri Antalya

Hoyran Wedre Köy Evleri

Tatil Antalya Oda Kahvaltı
İNCELE

Demre Tatili

Demre'nin Tatil Noktası

Demre OtelleriDemre Otelleri

Kekova: Demre'ye bağlı bir ada olan Kekova; fazlasıyla turist ağırlayan bir bölgedir. Kimsenin yaşamadığı bu adanın berrak sularında yüzebilir, adada dolaşarak keyifli bir gün geçirebilir ve adanın karşı kıyısında yer alan Kekova otellerinde konaklayabilirsiniz. 

Demre Gezilecek ve Görülecek Yerler

Plajlar ve Koylar: Diğer ilçelere göre küçük bir kıyısı olsa da Demre’nin kendine özgü doğal bir atmosferi bulunmaktadır. Oldukça berrak sulara ev sahipliği yapan bir tatil merkezi olan Demre, plaj ve koy bakımından zengin seçenekler sunar. Üstelik bütün plajları neredeyse her türlü kişisel ihtiyaçları karşılayabilecek özellikte donatılmıştır. Demre plajları arasında Taşdibi Plajı, Çayağzı Plajı, Sülüklü Plajı bulunurken, koyları arasında Tersane Koyu ve Gökkaya Koyu bulunmaktadır.

Antik Kentler ve Tarihi Güzellikler: MÖ 4. yüzyıla kadar uzanan geçmişinin yanı sıra Demre’yi hem yaz turizmi hem de dini bir turizm merkezi haline gelmesine asıl durum Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın ilk defa baş piskopos olarak burada görev yapmasıdır. Dünyaya ünü kısa sürede yayılan Aziz Nicholas’ın kilisesi de kısmen günümüze kadar ulaşmıştır. Demre’nin antik kentleri arasında Myra Antik Kenti, Simena Antik Kenti ve Soura Antik Kenti bulunur. Ayrıca Demre'nin tarihi yapıları arasında Noel Baba Kilisesi de yer almaktadır.

Müzeler: Demre’nin hemen her yerinde birçok antik sit alanı bulunmaktadır. Genel olarak buradaki eserlerden koruma altına alanlar ise Andriake Antik Kenti'nde ve Likya Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenir. Aynı zamanda eski bir antik yerleşim yerinde bulunan müze, isminde de anlaşılacağı gibi en daha çok Likya dönemine ait eserleri bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca Demre Müzesi de Demre'de gezilecek yerlerden biridir.

Doğal Güzellikler ve Kekova Adası: Antalya’nın turistik bakımdan en zengin coğrafyalarından birisine ev sahipliği yapan Demre, diğer ilçelere göre daha küçük bir yüzölçümüne sahiptir. Demre'nin doğal varlıkları son derece ilgi çekici yerler arasında değerlendirilir. İlçe sınırları içerisinde doğal güzellik bakımından en çok ziyaret edilen yerlerden birisi Demre Kuş Cenneti’dir. İlçenin açıklarında bulunan ve Antalya'da doğal güzellikleri ile öne çıkan Kekova Adası ise, tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. Bir batık kentin de bulunduğu adanın, aynı zamanda iki adet koyu da vardır.

Demre’de Yapılacak Aktiviteler

 • İlçenin en çok ilgi çeken noktaları arasında Kekova Adası, Demre tatili sırasında ziyaret edilmesi gereken ilk noktalardan birisidir. Burada bulunan koylarda yüzebilir ve Antalya’nın kavurucu sıcağına karşın serinleyebilirsiniz.
 • Tekne turları ise bölgenin olmazsa olmazları arasında yer alır. Kekova Adası’na düzenlenen tekne turlarının yanı sıra Akdeniz’in serin sularının ortasında sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmek için de tekne turlarına katılmayı Demre'de yapılacak şeyler listesine ekleyebilirsiniz.
 • Antalya’nın caretta caretta gözlem noktalarından birisi Demre sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çayağzı Plajı’na yüzmeye ya da güneşlenmeye giderseniz, küçük deniz kaplumbağalarını izleme fırsatını da elde edebilirsiniz.
 • Demre’nin sahil kesimi genellikle Toros Dağları’nın dik yamaçlarının kestiği kayalıklar ile çevrilidir. Bu yüzden dalış için en iyi olanağı, doğa yollar ile sizlere sunmaktadır. Yüzücülük konusunda tecrübeliyseniz, kayalıkları herhangi bir ücret ödemeksizin doğrudan bir dalış parkuruna dönüştürebilirsiniz.
 • Yılın bazı zamanlarında düzenlenen festivallere ve etkinliklere katılmanız da sizleri Demre’ye hayran bırakabilir. Yerli yabancı birçok insanın bir arada eğlendiği etkinliklerde yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Demre Festivalleri ve Etkinlikleri

Söz konusu etkinlik olduğunda Demre’de ilk sırada Noel Baba ile Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri gelmektedir. Aralık ayında düzenlenen etkinliğe yerli yabancı birçok turist katılmaktadır. Ayrıca Akdeniz’in kültürel mirasını yansıtan Geleneksel Demre Deve Güreşleri Festivali'ne katılmak da Demre'de yapılabilecek etkinlikler arasında yer almaktadır.

Demre’de Ne Yenir?

Antalya’nın deniz ürünleri konusunda en iyi tarifleri çıkaran mutfakları Demre’de bulunmaktadır. Söz konusu deniz ürünleri lezzetleri olduğunda Demre, en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Yöresel yemeklerinin yanı sıra ıstakoz ve mavi yengeç gibi deniz ürünü yemekleri en sevilen lezzetlerdir. Anadolu kültürünün yanı sıra Yunan mutfağına da hakim olan restoranları burada bulmanız mümkün.

Demre’den Ne Alınır?

Demre’nin simgesel ve ikonik sembolü haline gelen Noel Baba'nın figürü, aynı zamanda hediyelik eşyalar arasında da yerini almıştır. Ayrıca yörenin kültürünü yansıtan yöresel eşyaları da satın alabilirsiniz. İlçe merkezinin yanı sıra sahil kesiminde bulunan hediyelik eşya dükkanlarında deniz kabuğundan yapılan takılar ve süs eşyaları gibi oldukça çok seçeneği aynı anda görebilirsiniz.

Demre Gece Hayatı

Diğer ilçeler kadar çok olmasa da Demre’nin de kendine has eğlence mekanları vardır. Son zamanlarda turizm konusunda daha da ünlendiği için Demre'de gece hayatı için yeni yerler de açılmaktadır. Yediden yetmişe birçok insanı eğlendirecek sınırlı sayıda olan mekanlardan bazıları Smuggler's Inn, Coffee Conpanna, Ankh Cafe, Likya Restaurant, Yakamoz Balık Restaurant şeklindedir.

Demre’ye Nasıl Gidilir?

Antalya'nın il merkezine 139 kilometre uzaklıkta bulunan Demre’ye ulaşım seçenekleri arasında hem havayolu ile hem de karayolu yer almaktadır. Antalya Otogar’dan ve çevresinde bulunan ilçelerden dolmuşlar ve servisler aracılığıyla ulaşım sağlanır. Antalya Havalimanı Demre arası mesafe ortalama 2,30 saat sürmektedir. Havalimanında otogara HAVAŞ servisleri ile ulaşabilir, otogardan da Demre araçlarını kullanabilirsiniz. Ankara - Demre arası ulaşım mesafesi 672 kilometredir.

Demre Otel Seçenekleri

Antalya'nın plajları ve koyları ile ünlü popüler tatil bölgeleri arasında olan Demre, otelleri ve konaklama tesisleriyle birlikte ziyaretçilerine birçok imkan sağlamaktadır. Gezilecek birçok antik kent, doğal güzellik ve koy bulunan Demre'de aileniz ile birlikte keyifli bir tatil yapabileceğiniz oteller hizmet vermektedir. Demre otel ve konaklama tesisleri arasında tercih edebileceğiniz çok sayıda; lüks otel, butik otel, resort otel, beach otel ve bungalov otel yer almaktadır. Ücretsiz wifi, 24 saat açık resepsiyon, ücretsiz otopark, ücretsiz kat hizmetleri, klima ve plaj servisleri gibi imkanlardan faydalanabileceğiniz otelleri Demre tatilinizde erken rezervasyon ve ücretsiz iptal avantajlarıyla birlikte tercih edebilirsiniz.

Demre tatili için planlama yapmadan önce Demre otelleri sayfasını ziyaret ederek, erken rezervasyonunuzu yaptırabilir, tatilinizi çok daha keyifli ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Demre Otelleri Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Demre’nin uygun ve konforlu gözde pansiyonları Kekova Pansiyon, Ankh Pansion’dur. Bölgede konforlu konaklama seçeneklerinin tamamına Demre pansiyon sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ev konforunda konaklama birimleri ile beğeni kazanan Demre apart otelleri Mina Turizm Apart ve İrbeç Apart Bungalow’dur. Daha farklı seçeneklere Demre Apart Oteller sayfasından erişebilirsiniz.

Demre’de balayı çiftleri için öne çıkan denize sıfır otellerden biri Andriake Beach Club’tır. Romantik bir konaklama deneyimi için Demre denize sıfır balayı otelleri sayfasını değerlendirebilirsiniz.

Demre’de yaz tatillerinin önde gelen havuzlu otelleri Likya Yolu Palas ve Hoyran Wedre Köy Evleri’dir. Bu özelliği taşıyan tüm tesisler Demre Havuzlu Oteller sayfasında listelenmektedir.

Gün boyu sınırsız açık büfe servisi ile en çok tercih edilen Demre oteli Andriake Beach Club’tır. Demre tatil otelleri herşey dahil sayfası ile en uygun tesisi seçebilirsiniz.

Demre’de ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden biri Otelleri.net’te yer alan Beymelek Taş Evler’dir. Daha fazlası için Demre 3 Yıldızlı Oteller sayfasına tıklayabilirsiniz.

Antalya’nın tarihi ve doğayı ziyaretçilerine bir arada sunan turistik noktalarından Demre’de Üçağız Kale Köyü en popüler tatil yerlerinden biridir. İlçede hizmet veren en konforlu otelleri incelemek için Demre tatil yerleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Demre’de havalimanına ulaşırken rahat olanakları bulacağınız gözde oteller vardır. Demre havalimanına yakın oteller sayfasından tüm tesisleri inceleyebilirsiniz.