Kaş Gezi Rehberi

Kaş'ta Gezilecek Yerler

Kaş'ta Gezilecek Yerler

Akdeniz’in turizm bakımından en zengin coğrafyalarından birisine ev sahipliği yapan Kaş, dünyaya ün salmış ender yerlerden birisidir. Stratejik bir konumda yer alması Antik Çağ’dan günümüze birçok tarihi yapının inşa edilmesi ile sonuçlanmış, Akdeniz’in serin sularının ince kumlar ile buluşması mavi bayraklı plajlarını ön plana çıkarmıştır.

Kaş’a tatile gelenlerin gezmesi gereken bir hayli çok tarihi ve doğal güzelliği vardır. Her birisi kendi eşsiz coğrafyasında yıllara meydan okumaktadır. Bakir yapılarını ilk günkü gibi koruyan ender coğrafya, Kaş’ın bir turizm merkezi haline gelmesine yardımcı olmuştur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kaş Plajları

Kaş Plajları

Türkiye'nin plaj bakımından en zengin tatil merkezlerinden birisi, Antalya'nın Kaş ilçesidir. 1980'lerden itibaren bölgeye yapılan turizm yatırımları, günümüzde oldukça fazla yüzme alanının olmasına olanak sağlamıştır.

Kaş’ın kıyı kesimi boyunca neredeyse aralıksız uzanan beachler ve plajlar, tatil için Kaş'ı seçenlere zengin seçenekler sunar. Kaş ilçe sınırları içerisinde onlarca plaj seçeneği bulunduğu için, seçim yapmak güç bir hal almaktadır. Bazıları mavi bayraklı, bazıları dünyanın dört bir yanına nam salmış, bazıları ücretsiz ve birkaçı da deniz canlıları için doğal bir yaşam alanı olmuştur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kaş Gece Hayatı

Kaş Gece Hayatı

Tatil fırsatları bakımından ve sunduğu hizmet bakımından birçok tesise ev sahipliği yapan Kaş, hemen her yaştan insana uygun eğlence seçenekleri sunar. Köklü tarihi geçmişi, el değmemiş doğal güzellikleri ve yapılacak aktiviteleri ile 7’den 70’e birçok insana hitap etmektedir. 

Gündüz yapılması ve gezilmesi gereken yerlere karşılık, gece hayatı bakımından da oldukça renkli görüntüleri bünyesinde barındırır. Aileler için tasarlanmış restoran konseptleri, genç odaklı hareketli atmosfere sahip barları ve deniz kıyısında en iyi deniz ürünlerinin servis edildiği tavernaları ile oldukça çok seçeneğe sahiptir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kaş'ta Yapılması Gerekenler

Kaş'ta Yapılması Gerekenler

Hemen her noktası ile bir turizm cenneti olan Kaş’ta, gezilmesi gereken birçok tarihi alan ve keşfedilmesi gereken birçok doğal güzellik vardır. Aynı zamanda tatili daha da eğlenceli kılabilecek birbirinden farklı aktivitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Ancak tam anlamıyla Kaş’ı keşfetmek, tatil kavramını tam anlamıyla yakalayabilmek için şehri yakından tanımanıza yardımcı olacak imkanlardan faydalanabilir, dünyanın en ünlü plajlarında yüzebilir, eşsiz koyları ziyaret edebilir ve dillere destan Likya Yolu’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kaş Tarihi Yerleri

Kaş Tarihi Yerleri

Antik dönemde Antiphellos ismi ile bilinen Kaş, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. İlk yerleşimlerin tam tarihi bilinmese de, yapılan son araştırmalara göre kent, Orta Asya'dan göç etmiş Luwianslar tarafından kurulmuştur. Geçmiş tarihi MÖ 2200 yıllarına kadar uzanır ve tarihte Likya şehri olarak bilinmektedir. Pers yönetimi Büyük İskender'in zamanına kadar yaklaşık 300 yıl sürmüştür. MÖ 334'te Likya toprakları İskender tarafından hiçbir direniş olmadan ele geçirilmiştir. Büyük İskender'in ölümünden sonra Rodos'a verilmiştir. 

Zaman içerisinde birçok depremin yaşanması, bazı şehirlerin tamamıyla toprak ve su altında kalmasına neden olmuştur. Bir dönem Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu altında kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Kaş, Antalya iline bağlanmıştır. 1980'lerden sonra bölgeye turizm amaçlı hem uluslararası hem de yerli yatırımcılarca destek sağlanarak gelişmesine katkıda bulunulmuştur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Akdeniz coğrafyasının en güzel kıyılarına ev sahipliği yapan Kaş, yılın hemen her saatinde kalabalık olabilmektedir. Dünyaya ün salan plajları sayesinde ünlü olmayı başarmıştır. Antalya’nın batısında yer alan Kaş ilçesinin doğusunda Demre ve Finike, kuzeyinde Elmalı, batısında Muğla, Seydikemer ilçeleri bulunmaktadır. Antalya merkeze ise 187 km uzaklıktadır.

Bünyesinde bu kadar çok güzelliği barındıran ve Türkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden birisi olan Kaş’a, günün her saatinde neredeyse ulaşmak mümkündür. Hem havayolu hem de karayolu ile doğrudan ulaşım mümkündür.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kaş'ta Yapılacak Aktiviteler

Kaş'ta Yapılacak Aktiviteler

Akdeniz’in etkinlik bakımından en zengin bölgelerinden birisi olarak ön plana çıkan Kaş, yaz boyu gelen ziyaretçilerine oldukça heyecan verici aktiviteler sunmaktadır. Gökyüzünden Kaş coğrafyasını keşfetme, tekne turları ile eşsiz denizde yelken açma, kürek çekerek doğayı keşfetmeyi sağlayacak kano turları, her bir yanı tarihi ve doğal güzellikler ile kaplı Kaş’ı dağ bisikletleri ile keşfetme ya da kırlarda jeep safari turları ile zaman geçirme gibi aktivite seçeneklerine sahiptir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Kaş Doğal Güzellikleri

Kaş Doğal Güzellikleri

İnce kumlu plajlar, Çukurbağ Yarımadası'nda yatan küçük ve büyük koylar, Akdeniz'in turkuaz suyu ve göz alıcı manzarası ile Kaş, turizm anlamında bir cennet olarak değerlendirilir. Yıl boyunca hem tarihi güzellikler için hem doğal güzellikler için hem de plajları için bir ilgi noktası haline gelmiştir. Toros Dağları'nın eteklerinde kurulan şehrin coğrafyası doğal güzelliklerin ön plana çıkmasına olanak sağlamıştır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶