Manavgat Gezi Rehberi

Manavgat'ta Gezilecek Yerler

Manavgat'ta Gezilecek Yerler

Bünyesinde barındırdığı eşsiz güzellikleri ile Manavgat, yılın hemen her anında yerli yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerlerin oldukça çeşitli olmasının yanı sıra insanı büyüleyen güzellikteki atmosferi ile de ön plana çıkar. 

Akdeniz bölgesindeki en eski yerleşim yerlerinin zaman içerisinde doğal güzellikler ile birleşmesi, farklı bir ortam sunmuştur. Birçok doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi güzellikleri ile de dikkat çekici bir noktadır. Uzun kanyonları, geçmişten günümüze tarihi beraberinde getiren eski yapıları ve mağaralarıyla bir turizm cenneti olmayı başarmıştır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Manavgat Plajları

Manavgat Plajları

Antalya’nın en büyük ilçelerinden birisi olarak Manavgat, söz konusu tatil olduğunda hemen her yaş grubuna hitap etmektedir. Anadolu’nun en eski uygarlıklarının da bir zamanlar bulunduğu bölgede, hem doğal güzellikler hem tarihi güzellikler günümüze kadar eşsiz bir manzara ile ulaşmıştır. 

Sahil kesiminde dünyaca ünlü Side beldesi ve diğer eşsiz kumsalları, beachleri ve plajları ile yüzme, yürüyüş yapma, güneşlenme ve kısacası güneş, kum, deniz üçlüsünün en iyi yapıldığı noktalardan birisidir. Uzun kumsalların yanı sıra çok kısa kumsallara da sahip noktaları ile de ön plana çıkmayı başarmıştır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Manavgat Tarihi Yerler

Manavgat Tarihi Yerler

Antalya'nın en büyük ilçelerinden birisi olan Manavgat'ın tam olarak geçmişi bilinmemektedir. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda MÖ 200-150 yılları arasında olduğu tahmin edilmektedir. Konumu itibariyle antik dönemin en ünlü liman kentlerinden birisi olarak ün kazanmıştır. 

İlk defa 1923'te bir Türkiye topraklarının resmi bir parçası olarak köy statüsüne gelmiştir. İlçeyi ikiye ayıran nehri ile birlikte hem doğal güzellik hem de tarihi güzellik söz konusu olduğunda oldukça dikkat çekici bir konuma yükselmiştir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Manavgat Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Manavgat Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin turizm anlamında en ünlü bölgelerinden birisi olan Manavgat, Antalya’nın en büyük ilçelerinden birisidir. Genel olarak Akdeniz kıyısındaki diğer tatil merkezlerine yakın olduğu için yoğun bir ulaşım ağına sahip olmuştur. 

Antalya’dan Akdeniz sahil şeridini takip ederek ulaşılan bölge, Ege kıyılarını Akdeniz bölgesine bağladığı için bir köprü görevi görmüştür. Manavgat’ın güneydoğusunda Alanya, kuzeydoğuda Akseki, doğusunda Gündoğmuş, kuzeyinde İbradi, batısında ise Serik ilçeleri ile komşudur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Manavgat Gece Hayatı

Manavgat Gece Hayatı

Yaz aylarında eşsiz plajları ile dünyaya ün salan Manavgat, köklü geçmişi ile ünlü bir tatil merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Gün içerisinde doğayı keşfetmek, eşsiz plajlarda yüzmek ve tarihin içinde bulunmak için birçok önemli yere ev sahipliği yapar.

7’den 70’e hemen herkes için eğlenme fırsatı sunar. Gündüzüyle ünlü olmasının yanı sıra, akşamları eğlence mekanları ile de ön plana çıkar. Doğal güzelliğin ön planda olduğu meyhane ve restoranlarının yanı sıra, hareketli müzikleri olan gece kulüpleri de mevcuttur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Manavgat Doğal Güzellikleri

Manavgat Doğal Güzellikleri

Kuzey tarafında Toros Dağları’na, güney tarafında ise Akdeniz’e komşu olan Manavgat, yılın her anında turizm için elverişli bir noktadır. Oldukça büyük yüzölçümü sayesinde bünyesinde birçok güzelliğe ev sahipliği yapar. 

Su sporlarının yapıldığı kanyonlarının yanı sıra, eşsiz mağaraları, nehirleri ve dünyalara ün salan şelalesi ile yaz aylarında bir cazibe merkezi haline dönüşmektedir. Eşsiz coğrafyası, kart postalları andıran bir manzaraya sahip olmasına olanak sağlamıştır. Yaz aylarında kalabalıktan uzaklaşıp doğayı keşfetmek isteyenler için en ideal noktalardan birisidir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Manavgat’ta Yapılacaklar

Manavgat’ta Yapılacaklar

Antalya’nın turizm açısından sıklıkla tercih edilen ilçesi Manavgat’ta tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmenin dışında mutlaka yapılması gerekenler de vardır. Doğal güzellikleri arasında kaybolacak, kültürel ve eğlence dolu festivallerinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Manavgat Aktiviteleri

Manavgat Aktiviteleri

Dünyaca ünlü sahillere, plajlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Manavgat, turizm anlamında Türkiye’nin en popüler yerlerinden birisidir. 

Manavgat’ı tam anlamıyla tanımak, yıllarca unutulamayacak deneyimleri yaşamak ve doğanın içinde kaybolmak için yapılması gereken de birçok aktivite bulunmaktadır. Tekne turları ile eşsiz coğrafyayı keşfedilebilir, rafting gibi ekstrem sporlar ile heyecan, doruklarına kadar yaşanılabilir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶