Konyaaltı Gezi Rehberi

Konyaaltı'nda Gezilecek Yerler

Konyaaltı'nda Gezilecek Yerler

Antalya’nın en küçük ilçelerinden birisi olan Konyaaltı, il merkezine oldukça yakın olduğu için tatil anlamında sıklıkla tercih edilen bir noktadır. Bünyesinde barındırdığı yıldızlı oteller konaklama söz konusu olduğunda ön plana çıkmasına yardımcı olmuştur.

Küçük bir yüzölçümü olduğu için bünyesinde tarihi nokta yer almamaktadır. Tarihi güzelliklerine nazaran doğal güzellik bakımından oldukça zengindir. Gezilecek yerler durumunda ise doğal güzellikler ve yakın konumdaki merkezler tercih edilir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konyaaltı Plajları

Konyaaltı Plajları

İl merkezine yakınlığı ile ön plana çıkan Konyaaltı, yüzölçümü bakımından da Antalya’nın en küçük ilçelerinden birisidir. Bölgenin tarihi güzellik bakımından fazla bir zenginliği bulunmazken, doğal güzellik ve gezilecek yerler bakımından zengin seçenekler sunar. 

Plaj bakımından da sınırlı sayıda da olsa plajı bulunmaktadır. Özellikle de şehre ismini veren plajı Türkiye’nin en önemli plajlarından birisidir. İnce kumlu plajlarından durgun mavi sularına kadar çeşitli yüzme alanları bulunur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konyaaltı Gece Hayatı

Konyaaltı Gece Hayatı

Antalya il merkezine yakınlığı ile ön plana çıkan Konyaaltı, tatil seçenekleri bakımından orta bir konuma sahiptir. Daha çok konaklama ve yüzme etkinliklerinin tercih edildiği ilçede kısıtlı sayıda gezilecek yerler bulunmaktadır.

Gündüz eğlenildikten sonra ise gidilecek kendine has dinlence mekanları mevcuttur. İl merkezine yakın olduğu için gece hayatı için daha çok Antalya merkez tercih edilirken, kendine has bazı noktalara da ev sahipliği yapar. Kısıtlı sayıda denilebilecek, bar, restoran ve meyhanesi vardır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konyaaltı'nda Yapılacaklar

Konyaaltı'nda Yapılacaklar

Antalya’nın tatil merkezlerinden birisi olan Konyaaltı, Akdeniz bölgesini keşfe başlamak için en iyi noktalardan birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleri yıl içerisinde 7’den 70’e birçok insana hizmet verir. 

Yüzölçümü diğer ilçelere göre kısa olmasına rağmen, eğlence bakımından zengin bir kategori sunar. Antalya’nın manzara bakımından en gözde yerlerinden birisine ev sahipliği yapmasının yanı sıra, dünyanın en büyük akvaryum konsepti ile zaman içerisinde ün kazanmıştır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konyaaltı Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Konyaaltı Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Antalya’nın merkezi ilçelerinden birisi olan Konyaaltı, son zamanlarda şehirleşme ve turizm anlamında hızla yükselen bir şehirdir. Yüzölçümü diğer ilçelere göre küçük olsa da sunduğu tatil noktaları bakımından oldukça zengindir. 

Söz konusu ulaşım olduğunda ise, Antalya’ya yaklaşık 26 kilometre olması sayesinde oldukça kolaydır. Karayolunun yanı sıra havayolu ile ulaşımın mümkün olduğu ilçeye özel araçlar ile ulaşmak da oldukça kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konyaaltı Doğal Güzellikleri

Konyaaltı Doğal Güzellikleri

Yüzölçümü bakımından küçük bir alana yayılsa da Konyaaltı, Antalya’nın doğal güzellik bakımından en zengin coğrafyalarından birisine ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinde barındırdığı noktalar ile manzara keyfini oldukça etkili yaşatır.

Geniş ormanları ve yeşillik alanları ile birçok canlıya ev sahipliği yapan Konyaaltı, yılın her anında piknik, kamp, doğa yürüyüşü ve bisiklet turları ile keşfedilecek zengin bir ilçedir. Mağarasında teleferiğine, doğal parktan yapay gölüne kadar geniş bir kategoriye sahiptir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶