Serik Gezi Rehberi

Serik'de Gezilecek Yerler

Serik'de Gezilecek Yerler

Antalya’nın turizm bakımından en gözde ilçelerinden birisi olan Serik, yıl boyunca yaklaşık olarak 4 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Denizden yüksekliği sadece 26 metre olan ilçenin öne çıkan en büyük özelliği ise bünyesinde barındırdığı özel golf alanlarıdır. 

İlçenin güney kısmında sahil boyunca uzanan Belek beldesi ile kıyı şeridinin en güzel konaklama imkanlarını sunar. Bunun yanı sıra ilçe sınırları içerisinde bulunan doğal ve tarihi güzellikleri ile de gezilecek yerler bakımından geniş seçenekler vaat etmektedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Serik Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Serik Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Antalya’nın en önemli turizm yerlerinden birisi olan Serik’in güneyi Akdeniz, batısı Aksu ve doğusu Manavgat ile komşudur. Antalya’nın önemli noktalarından birisinde yer aldığı için ulaşım konusunda da büyük bir gelişme göstermiştir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Serik'te Yapılacaklar

Serik'te Yapılacaklar

Antalya’nın en orta noktasında güney kuzey yönünde uzanan Serik, yaz aylarında yaklaşık olarak dört milyon turist ev sahipliği yapmaktadır. Şayet Serik’e kadar geldiyseniz ve tam anlamıyla Serik tatili yapacaksınız, yapmanız gereken bir aktivite bulunmaktadır. 

Antik dönemin en önemli tarihi yapısını ziyaret etmek, doğanın keyfini turlar ile çıkarmak ve Serik’in ünlü golf noktalarında golf oynamak. Bunlar sadece Serik tatilinizi daha heyecanlı hale getirmek için yapabileceğiniz en iyi eğlenceli aktivitelerin birkaçı.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Serik Tarihi Yerleri

Serik Tarihi Yerleri

Türkiye’nin golf sahaları ile ünlü olan Serik ilçesi, turizm anlamında hemen her konuda oldukça geniş seçeneklere ev sahipliği yapmaktadır. İlk yerleşimlerin MS 2. yüzyılda olduğu iddia edilen ilçe, Bergama Krallığı’nın en önemli noktalarından birisi olarak ün kazanmıştır. 

Tarih boyunca Bergama, Roma ve Selçuklular bölgeye bir hayli önem vermiş ve oldukça önemli eserleri inşa etmişlerdir. Söz konusu tarihi güzellikler olduğunda ise dünyanın en önemli ve en iyi korunan yerlerine de ev sahipliği yapan Serik, tarih ve doğanın iç içe olduğu ender yerlerdendir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Serik Plajları

Serik Plajları

Antalya’nın en lüks otellerine ve Türkiye’nin en ünlü golf sahalarına ev sahipliği yapan Serik, özellikle Belek beldesi ile ön plana çıkmaktadır. Kıyı şeridi boyunca uzanan Belek, bünyesinde 50’den fazla yıldızlı otele ev sahipliği yapar. 

Söz konusu Serik’te yüzülecek yerler olunca, halk plajları son derece sınırlı kalırken, otellerin kendine ait plajları ön plana çıkmaktadır. Birçok otel bünyesinde oldukça geniş plajlara sahiptir. 

Serik’in 22 kilometrelik kıyı şeridi olmasına rağmen, bunun bir kısmı caretta carettaların doğal yaşam alanına, bir kısmı falezli kayalı alanlara, bir kısmı lüks otel plajlarına ve bir kısmı da halk plajlarına ayrılmıştır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Serik Gece Hayatı

Serik Gece Hayatı

Antalya’nın en popüler turizm odaklı ilçelerinden birisi Serik, gece hayatı son derece sınırlı seçeneklere sahiptir. Yıl boyunca yerli yabancı birçok turisti ağırlayan ilçenin merkezinde sadece birkaç gece kulübü bulunurken, Belek beldesi oldukça renkli seçeneklere ev sahipliği yapar. 

Oldukça lüks tatil seçeneklerine ev sahipliği yapan Belek, bünyesinde eğlencenin doruklarda olduğu gece kulüplerinin yanı sıra oldukça sakin atmosfer tercih edenler içinde bazı mekanlara sahiptir. Ayrıca lüks otellerin de kendilerine ait birçok barı mevcuttur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Serik Doğal Güzellikleri

Serik Doğal Güzellikleri

Antalya’nın orta kesiminde yer alan Serik ilçesi, diğer ilçeler ile karşılaştırıldığında turizm bakımından en çok tercih edilen ilçelerden birisidir. Kuzeyinde Toros Dağları uzanırken, güney kısmında Türkiye’nin en çok tercih edilen plajlarına ev sahipliği yapmaktadır. 

Söz konusu Serik’in doğal güzellikleri olduğunda ise bölgeye hayat veren iki akarsuyun yanı sıra görülmesi gereken birçok noktayı da bünyesinde barındırır. Halkın birçoğunun tarım ile ilgilenmesi şehirleşmeden daha çok doğal dengenin korunmasına olanak sağlamıştır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Serik Aktiviteleri

Serik Aktiviteleri

Belek tatil beldesi ile ünlü Serik, Antalya’nın en gözde tatil merkezlerinden birisidir. Sınırları içerisinde bulunan Aspendos Antik Kenti ile ünü dünyaya yayılmıştır. Ayrıca eşsiz coğrafik yapısı sayesinde golf için en ideal nokta olmuştur. 

Söz konusu gezilecek yerler olduğunda hem doğa hem de tarihi güzellikler bakımından geniş seçenekleri bünyesinde barındıran Serik, aktivite söz konusu olduğunda sınırlı bir yapıya sahiptir. Ancak sayısal bakımından az olsa da, her bir aktivite ilçenin güzelliklerini daha da ön plana çıkarmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶