Alanya'da Gezilecek Yerler

Turizm merkezlerinden birisi olan Alanya’da gezilecek müzelerden Antik Çağ yapıtlarına, mağaralardan plajlara kadar çok çeşitli seçenekler sunulur. Sahip olduğu coğrafi yapısı, doğal güzellikleri ve tarihi eserlerinden dolayı Türkiye’nin gezilmesi gereken yerlerinden birisidir. Alanya gezilecek yerler açısından son derece zengin bir ilçe olmasıyla birlikte yaz aylarında kusursuz bir tatil için de ziyaretçilerin ilk sırasında yer almaktadır.

Kalesinden tutun mağaralarına, hatta birbirinden güzel plajlarından tutun kanyon ve çaylara kadar mutlaka uğranması gereken bölgelerdendir. Ailenizle ya da iyi bir rehber eşliğinde birbirinden özel yapıları ve tarihi eserleri gözlemleyip aynı zamanda da Mavi Bayraklı denizlerini kullanarak tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.


Alanya Kalesi

Alanya Kalesi Gündoğumu Manzarası Alanya Kalesi Gündoğumu Manzarası

Kurulduğu dönemden günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş Ortaçağ kalelerinden birisidir. Kale etrafındaki surların uzunluğu yaklaşık 6,5 kilometredir. Surlar üzerinde 140 burç vardır. Surların başlangıcı Kızılkule’de olup, planlı olarak Ehdemek, İçkale, Adam Atacağı, Cilvarda Burnu, Arap Evliyası ve Esat Burcuna kadar inerek Tophane ve Tersane’yi geçtikten sonra başladığı yer olan Kızılkule’de son bulmaktadır.

Kalenin ilk iskânı Helenistik Döneme kadar inmekte olup, gerçek anlamda Selçuklu İmparatorluğu döneminde anıtsal bir kale olarak kullanılmıştır. Bölgede popüler olan akşam gezilerinde hava almak için farklı bir yer olarak bu tarihi yapı dikkat çekiyor. Yarımadanın batı kesiminde yer alan bu tarihi mekanın denizden yüksekliği 250 metredir. İçkale’nin orta bölümünde bir şapel bulunmaktadır. Kalenin yapısı yonca planlıdır. Bu yapı Alaaddin Keykubat tarafından inşa ettirilmiştir.

Alanya Kalesi için giriş ücreti 20 TL’dir.


Damlataş Mağarası

Damlataş Mağarası Ziyaret Alanı Damlataş Mağarası Ziyaret Alanı

Damlataş Mağarası, Alanya’ya bağlı Çarşı Mahallesi üzerinde yer alır. Oluşum süreci çok eskilere dayanan bu mağaranın birçok astım hastasını iyileştirdiğine inanılmış olup, bu inanışla ilgili neredeyse kanıtlanmış bir gerçek olarak kabul edilmiştir. Damlataş Mağarası, o dönemde ''şifa mağarası'' olarak da anılmaktadır.

Mağara 1948 yılında, Alanya İskelesi inşası sırasında işçilerin kayaları dinamitler aracılığıyla patlatmaları esnasında bulunmuştur. Mağarayı bulan işçiler, mağara içerisine girdiklerinde pek çok dikit ve sarkıt ile karşılaşmışlardır. Yaklaşık 200 metrekarelik bir alanı kaplayan mağaranın derinliği de 15 metre olarak bilinmektedir. Mağaranın orta kısmına geçebilmek için 50 metrelik bir geçitten ilerlenmesi gereklidir. İç ısısı mevsimlere göre değişkenlik gösterip, içerisi devamlı olarak 22 derecede kalmaktadır. Damlataş Mağarası'na geldiğiniz zaman mutlaka gezilecek yerler arasına Fosforlu Mağara da görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu bölgedeki üçüncü mağara olan Fosforlu Mağara, ufak bir kayık eşliğinde içerisine girilerek gezilebilen oldukça hoş bir yapıya sahiptir.

Damlataş Mağarası, ouml;zellikle turizme yaptığı katkılarla birlikte Türkiye'nin turizme açılan ilk mağarası olarak da ayrı bir ouml;neme sahiptir. Alanya gezilecek yerler düşünüldüğünde yerli ve yabancı tüm turistlerin uğrak bölgesi olarak da ifade etmek mümkündür. Alanya gezilecek yerler listenizde ilk sıraya koymanız gereken bu bölge, aynı zamanda Damlataş Plajı ve Kleopatra Plajı ile aynı alanda bulunduğu için yürüyüş mesafesi içerisinde her bölgeyi gezip görmeniz mümkün olacaktır. Her iki plaj da mavi bayrak özelliğine sahiptir.

Ayrıca bu tarz mağaralara ilginiz yüksekse eğer yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan Dim Mağarası da görülmesi gereken yerler arasına girmektedir. Giriş ücreti, yetişkinler için 6 TL, öğrenciler içinse 3 TL’dir.


Sapadere Kanyonu

Doğa Harikası Sapadere Kanyonu Doğa Harikası Sapadere Kanyonu

Sapadere Köyü içerisinde yer alan kanyon, 750 metre uzunluğunda ve 400 metre yüksekliğindedir. Sapadere Çayı’nın çıkışında bulunan kanyonun üzerine çelik destekler yardımıyla yürüyüş yolu yapılmıştır.

Kanyon girişinde yer alan mesire alanı, kır gazinosu gibi alanlar da görülmeye değer bir turizm alanı haline gelmiştir. Kanyon girişinden 300 metre ileride bir şelale bulunmaktadır. Bu şelalenin döküldüğü yerde doğal bir havuz oluşumu vardır ve burada yüzmek serbesttir.Özellikle yaz aylarında iyi bir tatil için ideal bölgelerden olan bu kanyon, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Alanya'da ideal bir açık hava yürüyüşü bu bölgede mevcut olmakla birlikte aynı zamanda o serin sular ve tekne ile gezi keyfi de iç içe olan bir tatile oranla size çok daha iyi gelecektir.

Kanyon içerisinde bulunan yürüyüş platformu, ziyaretçilerin kanyon içerisinde daha rahat gezebilmesi için yapılmıştır. Bu platform yapılırken, çevredeki doğal yapıya herhangi bir zarar verilmemiş ve gerektiği takdirde kaldırılabilmektedir.

Sapadere Kanyonu’na giriş 6 TL’dir


Dim Mağarası

Dim Mağarası Ziyaretçi Alanı Dim Mağarası Ziyaretçi Alanı

Alanya’ya bağlı Kestel mevkii üzerinde yer alan mağaranın yaşının 1 milyon yılı aşkın olduğu araştırmalar sonrasında ortaya çıkarılmıştır. Mağara Cebel-i Reis dağının yamacında yer almaktadır. Alanyagezilecek yerler gezinizde mutlaka gezip görmeniz gereken tarihi yapılardan biri konumunda yer almaktadır.

Bu mağaranın denizden yüksekliği yaklaşık 232 metredir. 1998 yılında ziyaretçilere açılmıştır. İki ayrı koldan, dağ içerisinde ilerleyen mağaranın kollarından birisi 50 metreyken, diğeri 360 metredir. Dikit ve sarkıtlardan oluşan mağaranın dibinde küçük bir göl bulunmaktadır. Dim Mağarası, özellikle ışıklandırmalarıyla ziyaretçilerini bambaşka bir ortama sürüklüyor. Mağaraya giriş ve çıkışlarda epey merdiven çıkacak olmanız ve içerisinin son derece sıcak olmasından ötürü de yanınızda mutlaka serinlemeniz için sıvı takviyelerini eksik etmemelisiniz.

Giriş ücreti yetişkinler için 18 TL iken, çocuklar için 10 TL’dir.

Alanya’ya bağlı Kestel mevkii üzerinde yer alan mağaranın yaşının 1 milyon yılı aşkın olduğu araştırmalar sonrasında ortaya çıkarılmıştır. Mağara Cebel-i Reis dağının yamacında yer almaktadır.

Bu mağaranın denizden yüksekliği yaklaşık 232 metredir. 1998 yılında ziyaretçilere açılmıştır. İki ayrı koldan, dağ içerisinde ilerleyen mağaranın kollarından birisi 50 metreyken, diğeri 360 metredir. Dikit ve sarkıtlardan oluşan mağaranın dibinde küçük bir göl bulunmaktadır.

Giriş ücreti yetişkinler için 18 TL iken, çocuklar için 10 TL’dir.


Syedra Antik Kenti

Syedra Antik Kent Kalıntıları Syedra Antik Kent Kalıntıları

Syedra Antik Kenti, Seki Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Kazı çalışmaları sonucunda elde edilen verilere göre kentin tarihi MÖ 7. yüzyıla dayanır. Varlığını 13. yüzyıla kadar sürdürmüş olan bu kente, halen yapısını yitirmemiş olan anıtsal kapıdan giriş yapılır. Kentin etrafı surlarla çevrilmiş olup, içerisinde doğal su kaynaklarından beslenmeye devam eden sarnıçlar bulunmaktadır.

Kentin içinde yer alan vaftiz mağarasında kayaya oyulmuş, o dönemin dini sembolleri bulunmaktadır. Geniş bir alana sahip olan kentin güneydoğusunda sütunlu bir cadde vardır. Bu caddede yer alan sütunların genişliği 10 metre, uzunluğu ise 250 metredir.

Caddeyi güneş ışınlarından muhafaza etmek için kuzey bölümü sütunların üzerinde yer alan ahşap bir çatıyla kaplanmıştır. Kentin içerisinde bulunan yazıt kalıntılarından anlaşıldığı üzere, antik kent o dönemdeki önemli spor merkezlerinden biridir.

Kent içerisinde tapınak, akropol, agora, konut ve tiyatro gibi tarihi yapılar günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Dönemin Roma İmparatoru Severus’un İsa’dan sonra 194 yılında bu kente gönderdiği teşekkür mektubundan hazırlanmış olan yazıt Alanya Müzesi eserleri arasında sergilenir.

Syedra Antik Kenti’ne giriş ücretsizdir.


Alara Çayı (Ulugüney Çayı)

Alara Çayı Ziyaretçi Alanı Alara Çayı Ziyaretçi Alanı

Alanya’nın Okurcalar Beldesi’nde yer almaktadır. Orta Toroslar’ın Kuşak ve Akdağ dağlarından doğarak, yaklaşık 62 km uzunlukta yeşil alanların içerisinden geçip Akdeniz’e dökülen bir çaydır. Günümüzde Ulugüney Çayı olarak da bilinmektedir.

Çayın geçtiği yer olan Alara mevkii, tarih boyunca pek çok denizci topluma ev sahipliği yapmıştır. Bizanslılar, Osmanlılar ve Selçuklular da dönemlerinde bu alanı İpek Yolu kervanları için duraklama noktası olarak belirlemiştir.

Çevresinde balık lokantaları, piknik alanları, yüzme, yürüyüş, balık avı gibi diğer aktiviteler için de alanlar bulunmaktadır.

Alara Çayı’na giriş ücretsizdir.


Kızılkule

Alanya Kızkule Ziyaretçi Alanı Alanya Kızıkule Ziyaretçi Alanı

Çarşı Mahallesi üzerinde yer alan Kızılkule, 13. yüzyılda yapılmış Akdeniz savunma yapılarının en eşsiz örneklerinden birisidir. Tersaneyi, limanı ve Alanya Kalesi’ni deniz yönünden gelecek her türlü saldırıdan korumak için inşa edilmiştir.

Selçuklu Hükümdarı I. Alaadin Keykubat tarafınca, Halepli yapı ustası olarak bilinen Ebu Ali Reha el Kettani’ye inşa ettirilmiştir. Kızılkule, günümüzde olduğu kadar o dönemlerde de heybetli görünüşüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, birçok kitapta yer almıştır.

Eğimli bir arazi üzerinde olan yapı, ana kaya üzerinde durmaktadır. Kalenin yüksekliği doğu yönünde 33 metreyken, batı yönünde de 30 metredir. Kale duvarlarının alt bölümlerinde dikdörtgen kireç taşları ve klasik sütun gövdeleri kullanılmış, üst bölümlerinde ise kırmızı tuğlalar bulunmaktadır.

Yapının dış kuzey duvarında “Allah’a Minnet” yazmaktadır. Bu yazının altında, yerden 10 metre yüksekliğinde Alaaddin Keykubat tarafından adına yazılmış olan ve inşa tarihini Nisan 1226 olarak belirten bir inşa kitabesi bulunmaktadır.

Kızıl kule giriş ücreti 6 TL’dir.

Alanya Kızıkule ve diğer gezilecek yerlere yakın olan, her bütçeye hitap eden oteller için Alanya otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Alanya Seyir Terası

Alanya Seyir Terası Manzarası Alanya Seyir Terası Manzarası

Alanya merkeze 3,5 – 4 km uzaklıkta yer alan Seyir Terası denizden 650 metre yükseklikte sizlere karış karış gezdiğiniz şehri kuş bakışı seyretmenize olanak sunmaktadır. Ulaşımı oldukça kolay olan alanda piknik, park, çay bahçesi ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Özellikle sabah kahvaltıları için manzaralı alanlar tercih edilmektedir. Geceleri ise Alanya’nın eşsiz manzarasına şahit olabilir, tersanenin ihtişamını seyredebilirsiniz.

Alanya Keykubat Bulvarı’nda tabelası bulunan yola saptıktan sonda düz ilerleyip ilk sağdan çift yola dönerek 3 km sonrasında kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Sealanya Dolphinpark Seapark

Sealanya Dolphinpark Yüzme Alanı Sealanya Dolphinpark Yüzme Alanı

Alanya’nın Türkler beldesi mevkiinde yer alan Sealanya Dolphinpark, sizlere eğlenceli ve keyifli bir zaman geçirme fırsatı sunmaktadır.

Sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte gelip su parkında harika vakit geçirebilir, yunus balıklarının şovlarını izleyebilir, yunuslar ile yüzebilir, fok şovlarını izleyip onlarla yüzebilir, yunus terapilerine katılabilirsiniz.

Sealanya giriş ücretleri 0 – 3 yaş ücretsiz, 9 – 15 yaş 15 €, 9 yaş ve üzeri 20 €, yunuslar ile yüzme 100 €, foklar ile yüzme 50 € şeklindedir.


Alanya Arkeoloji Müzesi

Alanya Arkeoloji Müzesi Tarihi Kalıntıları Alanya Arkeoloji Müzesi Tarihi Kalıntıları

Alanya, Saray Mahallesi üzerinde yer alan bu arkeoloji müzesi, son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları ile yenilenmiştir. 2. yüzyıldan günümüze kadar çok iyi korunmuş, 52 cm yüksekliğindeki bronz Herakles Heykeli, müzenin simgesi haline gelmiştir. Müzenin bahçesinde açık teşhir bulunmaktadır. Bu teşhir alanında bölgeye özgü ostotekler ile Roma dönemi nekropelleri sergilenmektedir.

Ostotekler (kemik-kül muhafaza kutusu) müzenin sahip olduğu koleksiyonun önemli bir kısmını oluşturur. Bahçe içerisinde Osmanlı, Selçuklu ve Cumhuriyet’in ilk dönemlerine ait İslami mezar taşları da bulunmaktadır.

Roma döneminden kalan sütun başlıkları ve İslami dönem yazıtları da sergilenmektedir. Bahçe içerisindeki serginin diğer bir kısmında ise Roma döneminden kalan zeytinyağı üretiminde ve tarımın belirli alanlarında kullanılmış aletlerinin sergilendiği “tarım köşesi” bulunmaktadır.

Alanya Arkeoloji Müzesi’ne giriş ücreti 6 TL’dir.


Alanya Günübirlik Gezilecek Yerler

Eşsiz Alanya Manzarası Eşsiz Alanya Manzarası

Alanya Antalya’nın en turistik ilçelerinden biridir. Ancak Alanya gezisinde daha farklı yerler de görmek isteyenler yakın ilçelerdeki turistik yerlere günübirlik olarak gidebilmektedir.

Günübirlik eğlenceleriniz için uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için Antalya otelleri sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi Manavgat Şelalesi'nden bir görüntü

Manavgat Şelalesi Antalya’nın Manavgat ilçesindedir. Türkiye’nin en önemli şelalelerinden biridir. Şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzak noktada bulunan şelale günübirlik gezinti için uygun rotadır. Şelalede rafting, araçla safari, doğa fotoğrafı çekimi vs. gibi aktiviteler yapılmaktadır. Ayrıca şelale çevresinde bulunan lokanta ve kafelerde bir şeyler yiyip içmek de mümkündür.

Antalya'ya uğradığınızda mutlaka gidilmesi gereken yerler için Antalya Gezi Rehberi sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Side Antik Kenti

Side Antik Kent Kalıntıları Side Antik Kent Kalıntıları Side Antik Kenti Antalya’nın Manavgat ilçesinde, Alanya’nın merkezine yaklaşık 65 km uzaklıkta Side'de bulunmaktadır. Antik dönemden günümüze dek kalmayı başaran Side Antik Kenti, Pamfilya’nın en önemli liman kentine hakim bir noktada kurulmuştur. Helenistik Döneme kadar birçok kez el değiştiren kentin ticaretin en önemli noktalarından biri olması ve liman kenti olarak sayılması şehri değerli kılan unsurlardan biri olmuştur. Bünyesinde yer alan Apollon Tapınağı, Antik Tiyatro ve Side Müzesi ile tarihe ışık tutmaktadır. Alanya’da günübirlik gezilerde eşsiz bir rotadır.

Binlerce yıllık tarihi yerler ile sizi geçmişe götürecek yerler için Alanya Gezi Rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz.


Selinus Antik Kenti

Selinus Antik Kent Kalıntıları Selinus Antik Kent Kalıntıları

Selinus Antik Kenti Antalya ile Mersin arasındaki karayolu üzerinde, Alanya’nın merkezine yaklaşık 47 km uzaklıkta, Gazipaşa ilçesine yakın konumdadır. Antik Çağ’dan günümüze kadar kalmayı başarabilmiş olan Selinus dağlık olan Kilikya Bölgesi’nin en önemli bölgesi olarak görülmekte idi. Antik Kent içerisinde hamamlar, agoralar, Selçuklu Köşkü ile nekropol alanı yer almaktadır.


İotape Antik Kenti

İotepe Tarihi Kalıntıları İotepe Tarihi Kalıntıları

İotape Antik Kenti Alanya’nın merkezine yaklaşık 49 km uzaklıkta, eski Gazipaşa karayolu üzerinde yer almaktadır. Antik kentin adı Kommagene Kralı 4. Antiochus’un eşi İotape’den gelmektedir. İotape’nin kalıntıları Roma ve Bizans özelliklerini taşımaktadır. Ancak yapılar günümüze kadar birçok doğal afet ve savaş geçirdiği için tahrip olmuş durumdadır.


Delikdeniz Kral Koyu

Delik Deniz Yüzme Alanı Delik Deniz Yüzme Alanı

Gazipaşa ile Alanya arasında yer alan Delikdeniz Kral Koyu Alanya’nın merkezine yaklaşık 67 km uzaklıktadır. Birçok doğal güzelliği bünyesinde barındırmaktadır. Fakat koylara gidip gelirken araç kullanılamamaktadır. Bundan dolayı daha çok macera severler ve doğa manzarası tutkunu olan fotoğrafçıların ziyaret alanıdır. Denizin zemini hafif taşlı durumdadır. Ancak turkuaz rengi ve ağaçların yeşilliği görülmeye değerdir.


Seleykia (Etenna) Antik Kenti

Etenna Antik Kent Kalıntıları Etenna Antik Kent Kalıntıları

Seleykia (Etenna) Antik Kenti Manavgat’ın dikkat çekici yerlerinden biridir. Alanya’nın merkezine yaklaşık 90 km uzaklığında olmasından kaynaklı günübirlik gezilecek yerlerden biridir. Yerli halk bu antik kentin yakınında bulunan anıt mezar ve bazilika tarzı tarihi kalıntılardan kaynaklı Dedekalesi adını vermiştir.


Alara Kalesi

Alara Kalesi Alara Kalesi

Selçuklular döneminde inşa edilmiş olan Alara Kalesi, yaklaşık olarak 1230'lu yıllara kadar dayanmaktadır. Alara Kalesi'ni diğer kalelerden ayıran en önemli özellik ulaşılması gerçekten güç bir konumda olması. Bölgenin epey yüksekte oluşu ve devlet tarafından da ören yeri olarak düzenlenmesiyle, ziyaretçilere özel açılan bir hizmet söz konusu değildir. Haliyle bu kaleyi görmek isteyenler kendi çabalarıyla gidip ziyaret edebilirler.

Turistlerin pek rağbet göstermediği bu kaleye ulaşmak isterseniz; mutlaka çalılara, yaban otlarına ve yıkıntılara dikkat etmelisiniz. Muhteşem bir manzarası olsa da ulaşımı oldukça zor olduğu için pek tercih edilmeyen bu kalenin Antalya Merkez'e uzaklığı ise yaklaşık 35 kilometredir.


Dim Çayı

Dim Çayı Dim Çayı

Akdeniz'in en sakin noktalarından biri olan Dim Çayı, huzurlu bir ortam isteyen turistler için son derece ideal bir yerdir. Çevresinde bulunan restoranlar ve çay bahçeleri de zamanınızı geçirmeniz ve güzel bir hizmet alabilmeniz için de oldukça idealdir.Dim Çayı, hem muhteşem mağaralara hem de güzel bir denize ev sahipliği yapmaktadır.

Alanya gezecek yerler açısından epey seçenek sunsa da bu gibi yerli ve yabancı turistler tarafından pek tercih edilmeyen yerlerin de keşfedilmesi oldukça önem arz etmekte. Turistlerin pek tercih etmemesinin sebebi, çevresinde bulunan barajın bu konuda bölgeye dezavantaj sağlaması olarak görülmekte. Ancak bölgenin oldukça yüksek bir konumda olmasından ötürü ekstrem sporlara da oldukça elverişlidir. Özellikle rafting, bu bölgenin en çok tercih edilen aktivitelerinden biri olarak göze çarpmaktadır.

Dim Çayı'na giriş için ödemeniz gereken bir ücret bulunmuyor. Ancak mağaralarını gezmek isterseniz; yetişkinler için 20 TL, 12 yaş altı için ise 10 TL'lik bir giriş ücreti mevcuttur.

Ailenizle beraber doğa ile iç içe bir tatil yapmak için Alanya Tatil Köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Kleopatra ve Damlataş Plajı

Kleopatra ve Damlataş Mağarası Kleopatra ve Damlataş Mağarası

Her iki plajda Antalya'nın Alanya ilçesinde yer almaktadır. Yan yana olan bu iki plaj, Alanya gezilecek yerler listenizde özellikle deniz ve kum faktörleri göz önüne alındığında en üst sıralarda yer almalıdır.

Kleopatra Plajıismini Mısır Kraliçesi Kleopatra'dan almıştır. Tarihi MÖ60'lı yıllara kadar uzanmaktadır. Yaklaşık olarak 2 km uzunluğa sahip olan bu plaj, Mavi Bayrak özelliğine de sahiptir. Kleopatra Plajı, halk plajı statüsünde olmasa da girişte herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Yalnızca şezlong ve şemsiye gibi talepleriniz olduğu zaman 25 ile 40 TL arasında ödemeler yapmanız gerekiyor. Antalya merkezden 100 km, Alanya merkezden ise sadece 2 km uzaklıktadır. Antalya'dan şehir içi otobüsleriyle ulaşım bir hayli kolaydır.

Damlataş Plajı, Damlataş Mağarası'nın hemen önünde yer almaktadır. Mavi Bayraklı bir plaj olan ve denizi gerçekten ziyaretçileri tarafından beğenilmiş bu plajın herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor. Her iki plajda da birçok işletme bulunduğu için, haliyle şezlong ve şemsiye fiyatları da buna göre değişim gösteriyor.

Plaja yakın lüks hizmetleri ile her türlü imkanları sağlayan oteller için Alanya 5 Yıldızlı Oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu, doğal güzellikleri ve muhteşem manzarasıyla büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Sadece kanyon değil, henüz kanyona ulaşmadan o bölgeye gidene kadar ki Sapadere yolu bile bir o kadar güzel manzaraya sahiptir. Alanya gezilecek yerler arasında doğal güzellikler bakımından bir numaralı adres diye ifade edilebilir.

Antalya merkeze yaklaşık 1 saatlik mesafede olan kanyona özel turlar da düzenlenmektedir. Bu bölgeye tarifeli sefer olmadığından ötürü ya özel aracınızla ya da özel turlar eşliğinde ziyaretleriniz söz konusu olmaktadır.