Alanya Plajları

Antalya’nın tatil ve turizm merkezlerinden biri ve plajları ile ünlü olan Alanya’yı her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tercih etmektedir. Dünyaca ünlü plajlarından sakin plajlarına kadar bilinen Alanya’da sahil şeridi boyunca seçenek olarak sunulan birçok yüzme alanları bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile göz kamaştıran sahillerde yeşil ile mavi iç içe geçmiş bir manzara sunmaktadır.


Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı Manzarası Kleopatra Plajı Manzarası2 Kilometre uzunluğa sahip bu plaj adını, Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın burada denize girmesiyle almıştır. Plajın bu ünü sadece bölgede değil, dünyada da duyularak yaz aylarında turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Deniz sığlığı 8-10 metre arasındadır, altın renkli kumları ince tanelerden oluşmaktadır. Denizin suyu son derece berraktır, gözlük kullanmadan denizin dibindeki balıklar görülebilmektedir. Hem deniz suyu hem de kumsalı son derece temizdir. Kleopatra Plajı mavi bayraklıdır, su sıcaklığı ideal sıcaklıklardadır. Deniz sığlığı açısından çocukların girmesi için uygundur. 

Kleopatra Plajı yerli halka ve turiste açıktır, giriş ücreti bulunmamaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ortalama 10-20 TL’dir. Sahil boyunca neredeyse her 50 metrede bir büfe ve fast food mekanları bulunmaktadır. Ayrıca sahil kıyısında tekne, jet ski ve deniz bisikleti gibi aktivitelerden de faydalanabilirsiniz.

Alanya'da konaklama için Alanya otelleri sayfasına göz atmak isteyebilirsiniz.


Damlataş Plajı

Damlataş Plajı Yukarıdan Bakış Damlataş Plajı Yukarıdan BakışDamlataş Mağarası’nın önünde yer alan kıyıdadır. Mavi bayraklı olan plajın suyu oldukça berraktır. Deniz genellikle dalgalıdır, bu nedenle çocukların yüzmesi için uygun değildir. Su sıcaklığı ortalama seviyededir. Plaj halka açıktır, giriş ücreti bulunmamaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise ortalama 10-20 TL arasındadır.


Keykubat Plajı

Keykubat Plajı Ziyaretçi Alanı Keykubat Plajı Ziyaretçi AlanıTarihi yarımadanın doğu kısmında yer alan bu plaj mavi bayraklıdır. Plajın yaklaşık uzunluğu 3 kilometredir. Plaj kısmı ve denizin içerisi kumdur, kayalık taş alanlar yoktur. Sadece bazı kesimlerde kum kayası ile karşılaşılabilir. Plaj kıyısı boyunca yeşil park alanları bulunmaktadır. Bu özelliği sebebiyle ‘Bengonvil Plajı’ olarak da bilinmektedir. Ayrıca kıyı kesiminde su sporlarını yapabileceğiniz işletmeler de bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong ihtiyaçlarınızı plaja yaklaşık 50 metre uzaklıkta olan büfelerden karşılayabilirsiniz. Suyu ideal sıcaklıkta olan plaj çocukların girebilmesi için uygundur.

Plaj için giriş ücretsizdir. Duş ve tuvalet ihtiyaçları için plaj kısmında kabinler bulunmaktadır. Bu hizmetler için ise 1-2 TL ödemeniz gerekmektedir. Şemsiye ve şezlong ihtiyaçlarınız için kiralama bedeli 10 - 20 TL arasındadır.

Plaja yakın konaklama seçenekleri için Antalya otel fiyatları adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Mahmutlar Plajı

Mahmutlar Halk Plajı Mahmutlar Halk PlajıAlanya’da yer alan en sakin plajlardan birisidir. Plaj ve deniz kısmında kum kayaları görülebilmektedir. Bu doğal plajın yaklaşık kıyı uzunluğu 5 kilometredir. Deniz içerisinde yer yer kayalıklar bulunmaktadır. Bu nedenle deniz ayakkabısı kullanılmalıdır. Suyu oldukça berrak, denizi ise dalgalıdır. Çocukların, yetişkin gözetiminde denize girmesi gerekmektedir.

Tüm gezilecek yerler için Alanya gezilecek yerleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Ulaş Plajı

Ulaşlı Halk Plajı Ulaşlı Halk PlajıAlanya’ya 5 kilometre uzaklıkta olan plaj, karayolunun hemen kenarında yer almaktadır. Plaj etrafında ise piknik alanları bulunmaktadır. Yaz aylarında bu alan sayesinde plaj oldukça kalabalık olmaktadır. Piknik alanında su ve tuvalet ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar mevcuttur. Koya merdiven ile inilmektedir. Plajın etrafı ağaçlar ve çiçeklerle kaplı güzel bir doğal ortama sahiptir. Deniz ve plajı kumdur, çok nadir çakıllar görülmektedir. Su sıcaklığı ideal olan Ulaş Plajı’nın denizi ise biraz dalgalıdır. 

Giriş ücretsizdir, şezlong kiralama ücreti ortalama 5 – 10 TL arasındadır.


Portakal Plajı

Portakal Halk Plajı Portakal Halk PlajıPortakal Plajı mavi bayraklı ve 1 kilometre uzunluğundadır. Plaj, Oba Çayı’nın denizle buluştuğu yerde başlar ve Dim Çayı’nın denizle buluştu yerde sonlanır. Plajın arkasında heybetli Toros yamaçları yükselmektedir. Kumları ince tanelerden oluşmaktadır, plaj şeridi 60-70 metreyi bulan genişliklere varmaktadır. Denizin dibi genellikle kumdur, bazı bölgelerinde sert kum kayaları da görülebilir. Deniz dalgaları yumuşaktır. 

Plajın ücretli ve ücretsiz halk plajları bulunmaktadır. Plaj kıyısında yiyecek ve içecek satan büfeler bulunmaktadır. Bu plajda rüzgar sörfü için eğitimler verilmektedir. 

Ekibimizin hazırlamış olduğu Alanya gezi rehberi yazısını incelemeyi unutmayın.


İncekum Plajı

İncekum Halk Plajı İncekum Halk PlajıAdından da anlaşıldığı üzere bu plajın kum yapısı oldukça incedir. Alanya’ya 25 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu plajın bir diğer özelliği ise etrafında çadır kurabileceğiniz bir kamp alanı bulunmasıdır. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundadır. Denizin sığ seviyesi 5 metredir, bu mesafeden sonra deniz derinleşmektedir. Deniz sığ olduğundan çocukların girmesi için uygundur. Su sıcaklığı ideal seviyededir. Aracınız ile otoparka kadar geldikten sonra, traktör aracılığıyla plaja kadar gelmeniz gerekmektedir. Alanda WC ve duş kullanımı ücretsizdir.

Plajın giriş ücreti ortalama 15 - 25 TL’dir. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise 10- 20 TL arasındadır.

İncekum Plajı yakınındaki konaklama seçeneklerinden uygun fiyatlı olanları Alanya pansiyonları sayfasında bulabilirsiniz.


Fuğla Plajı

Fuğla Halk Plajı  Fuğla Halk PlajıAlanya’nın sakin plajlarından ve Alanya’ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Geniş bir koyda olan plaja, tekneler sık sık uğramaktadır. Plaj kesimi ve denizi temizdir, ince kumlardan oluşmaktadır. Denizi genellikle dalgasızdır ve derinliği ideal seviyededir.

Ailenizle bu sakin plajın yakınlarında Alanya islami otellerden bir seçim yapabilirsiniz.


GoyaBeach Club

Goya Beach Club Ziyaretçi Alanı Goya Beach Club Ziyaretçi Alanı

Alanya’nın en çok tercih edilen beach kulübüdür. İçerisinde yer alan havuzu oldukça geniştir. Havuz etrafında güneşlenebilmek için şezlong ve hangoutlar bulunmaktadır. Giriş ücretsiz olup, genellikle 25-35 yaş ortalamasında insanların bulunduğu kalabalık bir yerdir. Müzik türü olarak rnb ve hiphop çalınmaktadır. Yemek ve kokteyl kalitesi iyi seviyededir.