Alanya Aktiviteleri

Türkiye’de ilk akla gelen turizm merkezlerinden birisi olan Alanya’da tarihi ve doğal güzelliklere ek olarak çok çeşitli aktivite seçenekleri de bulunmaktadır. Gençler için ekstrem seçenekler sunulurken çocuk ve yaşlı aktivite severler için daha sakin ve dinlendirici aktivite imkanları mevcuttur. Kısacası her yaştan insana hitap eden seçenekleri ile gelen ziyaretçilerini beklemektedir. 


Yamaç Paraşütü

Alanya Yamaç Paraşütü Alanya Yamaç Paraşütü

Alanya’nın tepeleri, birçok Antalya tepesinde olduğu gibi yamaç paraşütü için oldukça elverişlidir. 650 metre yüksekliğinde olan Akçalı Tepe, Alanya’da tercih edilen yamaç paraşütü noktalarından birisidir. 

Kızlar Pınarı Mahallesi üzerinde yer alan Kleopatra Plajı’ndaki Talya Tur ofisinden iletişime geçerek etkinliğe katılım sağlanabilir. Bu plaj alanında buluşarak 4x4 Land Rover araçları ile jeep safari yaparak 25 dakikalık yolculuk sonrası tepe üzerine ulaşılmaktadır.

Varış sağlandığında işletme tarafından temin edilen tüm ekipmanlar hazırlanır ve pilotlar tarafından yapılan bilgilendirme sonrası uçuşa başlanır. Uçuş süresi rüzgarın durumuna göre 15 dakika ile 25 dakika arasında değişkenlik göstermektedir. Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı ve Toros Dağları’nın yemyeşil manzarası uçuş esnasında gözlemlenebilmektedir. 

Haftanın hemen hemen her günü düzenlenen yamaç paraşütü etkinliğinin kişi başı ücreti ortalama 70 - 80 €’dur.

Bir çok eğlenceli aktivetelere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Alanya otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Tekne Turu

Alanya Tekne Turu Aktivitesi Alanya Tekne Turu Aktivitesi

Alanya’nın koylarını gezmek ve mavi suları keşfe çıkmak için ilk tercih edilmesi gereken seçenek tekne turlarıdır. Korsan gezi tekneleri üzerinde gerçekleştirilen turlara Alanya İskelesi üzerinden katılım sağlanabilir. 

Tekne turu hizmeti veren başlıca işletmelerden birisi Tour Alanya’dır. Tosmur Mahallesi üzerinde yer alan ofisinden iletişime geçilebilir. Tur boyunca mağaralar, koylar ve bazı plajlar ziyaret edilir. Saat 10.00’da başlayan mavi yolculuktan 16.00’da dönüş yapılır. Tekne içerisinde ihtiyaç duyulan temel gereksinimler için bütün seçenekler mevcuttur. 

13 yaş ve üzeri için tek kişilik fiyatı ortalama 85 - 100 TL iken 7 ile 12 yaş arası çocuklar için ücretlendirme ortalama 40 - 50 TL’dir. 

Antalya'da gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Antalya Otel sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Dalış

Alanya Dalış Aktivitesi Alanya Dalış Aktivitesi

Akdeniz’in derinliklerini keşfederek mavi suların altındaki canlı yaşamını merak edenler için dalış hizmeti verilir. Alanya’nın berrak ve dalgasız suyundan dolayı dalış yapmak ve su altını gözlemlemek oldukça kolaydır.

Dolphin Dive, Alanya’da dalış hizmeti veren işletmeler arasında büyük bir popülariteye sahiptir. Dalış ofisine İskele Caddesi üzerinden ulaşım sağlanabilir. Dolphin Dive’da toplam 12 farklı dalış noktası vardır. Akvaryum, Anfora, Korsan, Teras ve Orta Mağara, dalış noktalarından sadece birkaçıdır. 

Dalış yapmak isteyenler için fiyatlandırma dalış türüne göre veya gün sayısına göre değişkenlik gösterir. 1 günlük dalış programı ortalama 60 – 80 €’dur.

Tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listedik. Alanya gezilecek yerleri yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Jeep Safari

Alanya Jeep Safari Turu Alanya Jeep Safari Turu

Yemyeşil doğa içerisinde sıcaktan kaçıp serinlemek için yapılabilecek aktivitelerin başında jeep safari gelir. Today Holiday turizm acentesında ise birçok aktivite seçenekleri arasından jeep safari en popüler aktivitelerden birisidir. 

Jeep safari turu saat 10.00’da 4x4 Land Rover araçlarına yerleştikten sonra başlamaktadır. İlk ziyaret noktası Alanya Kalesi’dir. Sonrasında ise stabilize, off-road ve asfalt yollardan geçilerek 80 kilometre süren yolculuk yapılır. 

Tur esnasında öğle yemeği ve yüzme molaları verilir. Akşama kadar süren yolculuk saat 17.00’dan sonlanmaktadır. Her gün düzenlenen etkinliğe katılım ücreti ortalama 100 - 200 TL’dir. Hacet Mahallesi üzerindeki ofisinden iletişime geçebilirsiniz. 

Sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Alanya Gezi Rehberi yazımıza göz gezdirmeyi unutmayın.


Rafting

Alanya Rafting Aktivitesi Alanya Rafting Aktivitesi

Köprülü Kanyon’a yakınlığından dolayı Alanya’da rafting hizmeti veren işletmeler de mevcuttur. En sık tercih edilen işletme seçeneği ise Hacet Mahallesi üzerinde ofisi bulunan Today Holiday’dir. 

08.00’da katılımcılar otellerinden ya da bulundukları yerden alınır ve saat 10.30’da Köprülü Kanyon’a varış sağlanır. Ekipmanlar temin edildikten ve bilgilendirme yapıldıktan sonra tur programına başlanır. Raftingin başlangıç ve bitiş noktaları arasındaki mesafe 14 kilometredir. Saat 16.00’da ise tur sonlanmaktadır.

Rafting için kişi başı ücretlendirme ortalama 100 – 150 TL’dir. 

Antalya'ya gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Antalya gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Aquapark 

Water Planet Aqua Park Water Planet Aqua ParkAkdeniz Bölgesi’nin en büyük aquaparkı olan Water Planet 2000 kişi kapasiteli alanda sizlerin doyasıya eğlenebilmeleri için hizmet vermektedir.

Heyecan ve adrenalin dolu alanda birbirinden eğlenceli 24 adet kaydırak, kamikaze, family slide, dört paralel hat ve muti slide gibi birçok seçenek sunularak gününüzün tamamını dolu dolu geçirmenize olanak sağlanmıştır.

Alanya’ya geldiğinizde yazın sıcak havasından eğlenerek ve serinleyerek kurtulabilirsiniz. 

Aqua parka sahip olan diğer Alanya tatil köylerini incelemenizi tavsiye ederiz.


Tenis

Tenis Tenis

Alanya iline bağlı Damlataş mevkisinin Kleopatra Plajı’nda yer alan Alanya Tenis kulübü, tenis severleri bir araya getirmektedir. Kulüp bünyesinde 2 adet toprak kort, 2 adet sert kort ve 1 adet mini kort bulunmaktadır.

İlk defa tenis deneyimi yaşayacaklar için birebir ve grup halinde tenis dersleri verilmektedir. Bireysel olarak tenis oynamaya gelenlere partner eşlik etmektedir. Teniste tecrübeli olan kişiler için ise kulüpte performans tenisi olanağı sunulmaktadır. Bütün bunların yanı sıra her türlü tenis malzemesi temin edilmekte, kordaj seçimi yapılabilmekte ve kort, top ve raket gibi gereksinimler kiralanabilmektedir.

Kulüpten uzun süre yararlanmak isteyenler, üyelik sağlayabilmektedir. Eğer sizin de tenis merakınız varsa, Alanya Tenis Kulübü ziyaretinde bulunarak unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.


Binicilik

Çiftlikteki eğitimli atlar ve rehber yardımıyla, grup halinde 3 saatlik at safari turuna çıkarak eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Akdeniz’in ve Toros Dağları’nın en güzel manzarasını binicilik esnasında gözlemlemek mümkündür. Ayrıca tur tamamlandıktan sonra çiftlikte bulunan havuzda yüzerek vakit geçirilebilir. 

At safari etkinliği Alanya ilçe merkezine 20 km uzaklıkta olan Seki Köyü’nde düzenlenmektedir. Safari turu günde iki sefer düzenlenmekte olup, 09:00 ve 13:30 saatlerinde katılım sağlanabilir. Aktivitede sadece yetişkin bireylerden ücret alınmaktadır, kişi başı ücretlendirme ise ortalama 200 - 300 TL’dir.

İçerisinde bir çok aktiveteye izin veren ailenizle keyifli zamanlar geçirmenize imkan sağlayan Alanya tatil otellerini de değerlendirebilirsiniz.