Okurcalar Otelleri

Okurcalar Bölgesinde 36 adet otel bulunmaktadır.

Water Planet Hotel & Aquapark Alanya
İNCELE
Orange County Resort Hotel Alanya Alanya
İNCELE
Granada Luxury Okurcalar Alanya
İNCELE
Mukarnas Resort & Spa Hotel Alanya
İNCELE
Meridia Beach Hotel Alanya
İNCELE
Q Spa Resort Premium Residence Antalya
İNCELE
Perre Delta Hotel   Alanya
İNCELE
Litore Resort Hotel & Spa Alanya

Litore Resort Hotel & Spa

Tatil Alanya Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Lycus Beach Hotel Alanya
İNCELE
Laguna Beach Alya Resort & Spa Alanya
İNCELE

Okurcalar Tatili

Okurcalar Gezilecek ve Görülecek Yerler 

Okurcalar OtelleriOkurcalar OtelleriPlajlar ve Koylar: Alanya’nın gözde tatil duraklarından Okurcalar’da denize girebileceğiniz en güzel noktalardan biri Okurcalar Halk Plajı’dır. 

Tarihi Yapılar: Okurcalar tatiliniz sırasında gezip görebileceğiniz başlıca tarihi yapılar Selçuklu Dönemi’nden günümüze miras Alara Kalesi ve Alara Han’dır. 

Doğal Güzellikler: Okurcalar’da doğa ile iç içe bir gün geçirmek isterseniz Alara Çayı’nı ziyaret edebilirsiniz. 

Okurcalar’da Yapılacak Aktiviteler 

  • Okurcalar’ın pırıl pırıl denizinde yüzebilir ve dinlenmek için kendinize plajda bir nokta seçerek gün boyu keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. 
  • Alara Kalesi’ni ziyaret edebilir, Selçuklu Dönemi’ne doğru keyifli bir zaman yolculuğunun yanı sıra kalenin sunduğu huzur veren doğa manzarasında birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. 
  • Alara Han’da hem tarihi bir gezi yapabilir hem de günümüzde han içerisinde hizmet veren dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. 
  • Alara Çayı’nda yüzebilir, Güzelbağ beldesinden başlayarak rafting yapabilir, kanoya binebilir ve çayın eşsiz manzarasına karşı hizmet veren kafelerde içeceğinizi yudumlayarak dinlenebilirsiniz. 
  • Yaklaşık 30 km yol kat ettikten sonra Alanya’ya ulaşabilir, Kızıl Kule’yi ve Alanya Kalesi’ni ziyaret edebilir, Damlataş, Dim ve Fosforlu Mağara’yı gezebilir, Dim Çayı’nda doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, Damlataş Plajı’nda denizin keyfine varabilirsiniz. 

Okurcalar’da Neler Yenilir?

Okurcalar’da Alanya’nın ve Antalya’nın yöresel yemeklerinden tadabilirsiniz. Yarpuzlu Akdarı Çorbası, Şepit, Döğme Aşı, İlibada Sarması, Laba, Taze Bakla Yemeği, Göleviz, Çigirdik, Alanya Bohçası ve Turunç Reçeli tadabileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır. 

Okurcalar’a Nasıl Gidilir?

Alanya’nın gözde turizm beldelerinden Okurcalar’a karayolu ve havayolu ile ulaşabilirsiniz. En pratik ulaşım seçeneklerinden havayolu ile ulaşımda en yakın havalimanı Alanya Gazipaşa Havalimanı olup, beldeye 74 km mesafede yer almaktadır. Şehirlerarası otobüslerle ulaşımda ise Alanya otobüsleri tercih edilmektedir. Alanya Otogarı beldeye 29 km mesafede konumlanmaktadır. Özel aracı ile ulaşımı tercih eden yolcular için İstanbul Okurcalar arası yolculuk ortalama 9 saat 20 dakika, Ankara Okurcalar arası yolculuk ortalama 6 saat ve İzmir Okurcalar arası yolculuk yaklaşık olarak 7 saat 20 dakikadır. Antalya Okurcalar arası mesafe ise ortalama 105 km’dir.