Konaklı Otelleri

Konaklı Bölgesinde 45 adet otel bulunmaktadır.

Bera Alanya Hotel Alanya

Bera Alanya Hotel

Tatil Alanya Alkolsüz Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Saphir Hotel & Villas Alanya
İNCELE
Mc Arancia Resort & Spa Alanya
İNCELE
Doğanay Beach Club Alanya
İNCELE
Palmeras Beach Hotel Alanya
İNCELE
Atlas Beach Hotel Alanya

Atlas Beach Hotel

Tatil Alanya Alkolsüz Herşey Dahil
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Caretta Beach Hotel Alanya
İNCELE
Quattro Beach Spa & Resort Alanya
İNCELE
Club Kastalia Alanya

Club Kastalia

2 Çocuk Ücretsiz
  • Erken Rezervasyon
  • 5 Yıldızlı
  • Çocuk Dostu
  • Aile
  • Havuzlu
  • Kum Plajlı
İNCELE
İnsula Resort & Spa Otel Alanya
İNCELE

Konaklı Tatili

Konaklı Gezilecek ve Görülecek Yerler 

Konaklı OtelleriKonaklı OtelleriPlajlar ve Koylar: Alanya’nın gözde turizm beldelerinden Konaklı’da keyifli bir deniz tatili geçirmeniz mümkündür. Beldede pek çok özel işletme bulunmakla birlikte Konaklı Plajı denize girebileceğiniz en güzel noktalardan biridir. 

Tarihi Yapılar: Konaklı tatiliniz sırasında Alanya’nın tarihini keşfetmek isterseniz gezip görebileceğiniz yerler arasında Şarapsa Hanı yer almaktadır. 

Doğal Güzellikler: Konaklı’da denizin, güneşin ve kumsalın yanı sıra yeşilin de tadını çıkartmak isteyen ziyaretçiler için önerilen durak ise Konaklı Alaettinoğlu Kültür Parkı’dır. 

Konaklı’da Yapılacak Aktiviteler 

  • Konaklı tatiliniz sırasında gün boyu plajda vakit geçirebilir, masmavi denizde yüzebilir ve kumlara uzanarak dinlenebilirsiniz. 
  • Şarapsa Han’ı ziyaret ederek tarih ile iç içe anlar yaşayabilirsiniz. 
  • Alaettinoğlu Kültür Parkı’nda kendinizi doğanın huzur veren atmosferine bırakabilir, yürüyüş parkurlarında spor yapabilirsiniz. 
  • Konaklı’da geçireceğiniz keyifli zamanların ardından 10 km mesafede yer alan Alanya’yı ziyaret edebilir, Dim Çayı, Dim Mağarası, Sapadere Kanyonu gibi doğal güzellikleri keşfedebilir, Alanya Arkeoloji Müzesi’nde ilçenin tarihini inceleyebilir, Damlataş Plajı’nda denize girebilirsiniz. 

Konaklı Festivalleri 

Konaklı seyahatiniz Haziran ayına denk geliyorsa, Konaklı Turizm Festivali’ne katılabilirsiniz. 

Konaklı’da Neler Yenilir?

Konaklı’da Alanya’nın yöresel yemeklerinden tatmanız önerilmektedir. Tadabileceğiniz birbirinden özel yöresel lezzetler arasında Kabak Çiçeği Dolması, Nohutlu Hibeş, Taze Ülübü Yemeği, Çiğirdik, İlibada Sarması, Öksüz Helvası, Göleviz, Taze Bakla Yemeği, Turunç Reçeli ve Alanya Bohçası yer almaktadır. 

Konaklı’dan Ne Alınabilir?

Konaklı tatilinizin sonunda beldeye has ürünler satın almak isterseniz mutlaka turunç reçeli almanız önerilmektedir. 

Konaklı’da Gece Hayatı 

Konaklı’da gündüz deniz ve güneşle iç içe saatlerin ardından akşam saatlerinde dilerseniz sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Beldede hizmet veren popüler mekanlar arasında Viva Disco, Bistro Tommy Rest Bar Clup, Dance Bar, Seabird Bar yer almaktadır. 

Konaklı’ya Nasıl Gidilir?

Konaklı’ya havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Havayolu ile ulaşımı tercih eden yolcular için en yakın havalimanı Alanya Gazipaşa Havalimanı olup, Konaklı’ya 14 km mesafede yer almaktadır. Şehirlerarası otobüsleri tercih eden yolcular içinse varış noktası Alanya Otogarı olup, beldeye 12 km mesafededir. Özel aracı ile ulaşımı tercih eden yolcular içinse İstanbul Konaklı arası yolculuk ortalama 9 saat 30 dakika, Ankara Konaklı arası yolculuk ortalama 6 saat 30 dakika, İzmir Konaklı arası yolculuk ise yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Antalya Konaklı arası mesafe ise ortalama 117 km’dir.