Kemer Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en büyük tatil merkezlerinden birisi olan Antalya’nın doğal ve tarihi güzellikler bakımından turizm alanında ilk sıralarda yer almaktadır. Kemer’in Antalya il merkezine mesafesi 44 km, kuzeyinde Konyaaltı, batısında Kumluca, doğusunda ise Akdeniz bulunmaktadır.

Türkiye’nin birçok ilinden doğrudan ulaşımın mümkün olduğu Kemer’e şahsi araçlarla, büyük illerden düzenlenen hava yolları ve toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Toros Dağları’nın eteklerinde olduğu için yolculuk süresi uzun olsa da sahip olduğu zenginlikleri görmek yolculuk süresini unutturabilecek niteliktedir.


Karayolu ile Kemer'e Ulaşım

Araba ile Ulaşım

Antalya İl Merkezinden Kemer'e Ulaşım

Antalya il merkezinin Kemer'e uzaklığı 43 kilometredir. Yolculuk ortalama 50 dakika sürmektedir. Antalya il merkezinden yola çıkarak Konyaaltı ilçesine, oradan da Kemer'e direkt ulaşım sağlanır. Yolculuk sahil şeridinin yanında yer alan anayol üzerinde yapılır. 

Birbirinden cazip uygun fiyatları ile konaklama hizmetleri sunan Kemer otelleri fiyat listesine mutlaka göz atmalısınız.


Ankara'dan Kemer'e Ulaşım

Ankara'dan 525 kilometre uzaklıkta olan Kemer'e ulaşım süresi 7 saattir. Ankara merkezden yola çıkarak Polatlı, Konya, Isparta ve Burdur yol güzergahı takip edilir. Burdur'a varış sağlandıktan sonra Antalya il merkezine geçilerek Konyaaltı ile Kemer yolu üzerinden ulaşım sağlanır. 

Doğası ile sizi büyüleyecek muhteşem yerler için ekibimizin hazırladığı Kemer gezilecek yerler yazısına göz gezdirebilirsiniz.


İstanbul'dan Kemer'e Ulaşım 

İstanbul'un Kemer'e uzaklığı 729 kilometredir. Yolculuk ortalama 8 saat 35 dakika sürmektedir. İstanbul'dan özel araç ile yola çıktıktan sonra Gebze'ye sonrasında ise Yalova'ya geçiş yapılır. Yalova'dan Kütahya'ya doğru yola devam ederek Afyon, Isparta, Burdur ve Antalya illeri takip edilir. Sonrasında Kemer ilçe tabelaları takip edilerek kolaylıkla ulaşım sağlanır. 


İzmir'den Kemer'e Ulaşım  

İzmir ile Kemer arası 492 kilometredir. Yolculuk 6 saat 22 dakika civarı sürer. İzmir'den yola çıkan yolcuların Aydın, Denizli ve Burdur yol güzergahını takip etmeleri gereklidir. Burdur'a geçildikten sonra tabelalar takip edilerek Antalya'nın Korkuteli ilçesine varılır. Son olarak Antalya il merkezine, oradan da Konyaaltı ilçesine geçip Kemer tabelaları takip edilerek ulaşım sağlanır.

Tarihi yerleri ile sizi geçmişe yolculuk ettirecek gezi rehberi için Kemer gezi rehberi sayfasına göz gezdirmeyi unutmayın.


Muğla'dan Kemer'e Ulaşım

Kemer'in Muğla iline uzaklığı 340 kilometre olup yolculuk süresi 4 saat 14 dakika civarındadır. Muğla merkezden çıkan yolcuların Köyceğiz ilçesine doğru ilerlemesi gereklidir. Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinden geçtikten sonra Antalya il sınırına giriş yapılır. Antalya Korkuteli ilçesinden Antalya il merkezine doğru ilerlenir. İl merkezine vardıktan sonra Konyaaltı ilçesine giden yol takip edilip sonrasında tabelalar yardımıyla Kemer'e ulaşım sağlanır. 


Otobüs ile Kemer'e Ulaşım

Ankara'dan Kemer'e Ulaşım

Belirli aralıklarla hareket eden Kemer seyahat otobüsleri ile ortalama 8 saat yolculuk sonrası Kemer'e ulaşım sağlanır. Bilet fiyatları 70 TL'den başlamaktadır.


İstanbul'dan Kemer'e Ulaşım

Ankara'dan olduğu gibi İstanbul'dan da Kemer'e giden otobüs firmaları bulunmaktadır. İstanbul Avrupa Yakası'ndan ya da Anadolu Yakası’ndan hareket eden otobüslerin ücretleri 100 - 150 TL arasındadır. Otobüs'e İstanbul Avrupa Yakası'ndan binen yolcuların yolculuk süresi ortalama 13 saatken, İstanbul Anadolu Yakası'ndan binenlerin yolculuk süresi ortalama 11 saat 15 dakikadır.

Ailenizle rahat konaklayabileceğiniz alkolsuz muhafazakar otellerini sizin için Kemer islami oteller sayfasında listeledik.


İzmir'den Kemer'e Ulaşım

Belli başlı birkaç firmanın Kemer Otogarı'na direk seferleri bulunmaktadır. Ortalama 8 saatlik bir yolculuktan sonra Kemer'e ulaşım sağlanır. İzmir Kemer arası otobüs fiyatları 70 - 80 TL arasındadır.


Muğla'dan Kemer'e Ulaşım

Yalnızca birkaç otobüs firmasının Muğla'dan Kemer'e direkt olarak giden otobüs seferleri mevcuttur. Bilet fiyatları 50 – 60 TL arasındadır. Ortalama 4 saat 46 dakikalık yapılan yolculuk sonrası Kemer'e ulaşım sağlanır. 

Birbirinden farklı butik oteller ile tatilinizi tam anlamıyla yaşamanız için Kemer butik oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Havayolu ile Kemer'e Ulaşım

Kemer ilçesine en yakın havaalanı, Antalya Havaalanı'dır. 47 kilometre uzaklıkta olan Kemer'e ulaşım için Havaş otobüsleri hizmet vermemektedir. Bu yüzden bulunduğunuz şehirden havaalanına geldikten sonra Havaş otobüsleri ile Antalya Otogar'a 10 – 15 TL arası ücret ödeyerek geçiş yapabilirsiniz. Otogara vardıktan sonra Kemer'e giden otobüsler ve minibüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Antalya Otogarı'ndan Kemer'e taksi ile gitmek de mümkündür. Otogarın önünde bulunan taksiler ile 45 dakikalık bir yolculuk yaparak Kemer'e ulaşım sağlanır. Taksi şoförünün ortalama alacağı ücret 150 - 160 TL arasındadır. 

Daha farklı bir seçenek denemek isteyenler için Antalya Kaleiçi Yat Limanı'na geçerek oradan hareket eden deniz otobüsleri ile Kemer'e ulaşım sağlanabilir. Ek olarak daha rahat ulaşım sağlamak isteyenler için Antalya Havaalanı'ndan günlüğü 120 TL'den başlayan özel araçlar kiralanabilir.