Kemer Gece Hayatı

Birbirinden farklı eğlencelere ev sahipliği yapan Kemer, Antalya’nın en gözde turizm merkezlerinden birisi sayılmaktadır. Bünyesinde barındırdığı sayısız güzelliği ile hem tarihi hem doğal güzellikleri söz konusu olduğunda tatilcilere zaman geçirmeleri için geniş bir kategori sunar.

Gündüz Kemer’in güzellikleri keşfedilince geriye gece hayatını keşfetmek kalır. Birçok eğlence mekanının yanı sıra dünyanın hemen her yerine özgü yemekler servis eden restoranları ile de ön plana çıkmaktadır. İster aile olsun ister genç gruplar, genel olarak Kemer’de her yaş grubuna hitap eden ve gece hayatını süsleyen mekanları bulmak mümkündür.


Kemer Restoranları

Monte Kemer Restaurant

Monte Kemer Restaurant Oturma Alanı Monte Kemer Restaurant Oturma AlanıGöçmen aile tarafından işletilen restoran, şık ve zarif dekore edilmiştir. Sakinlik arayanlar için avantajı gürültüden uzak olmasıdır. Akşamın ilk saatlerinde klasik müzik eşliğinde başlanan yemeklere ilerleyen saatlerde canlı müzik eklenerek hoş bir atmosfer sunulur. 

Dünya mutfağından birçok lezzet servis edilmektedir. Boşnak köfte, çiftlik kebabı ve sarımsaklı mantar sıklıkla tercih edilen seçeneklerdir. Yazın menüsü daha çeşitliyken kış menüsünde çeşit daha azdır. 

4 kişilik yemek ortalama 120 – 150 TL arası ücret tutmaktadır.

Adres: Merkez Mahallesi No: 58, 125. Sk., 07980 Antalya, Kemer

Uygun konaklama hizmetleri ile bütçe dostu hoteller için Kemer hotel listemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Qualista Lounge

Quaslista Lounge Oturma Alanı Quaslista Lounge Oturma AlanıYat limanının hemen yanında yer alan Qualista Lounge, Kemer'de çiftlerin rahatlıkla vakit geçirebileceği birkaç mekandan birisidir. 

Güler yüzlü çalışanlara hızlı servis ve hoş sunum da eklenince çoğu yerli ve yabancı turistin vakit geçirmesi için bir ortam oluşturur. Belirli aralıklarla canlı müzik etkinlikleri düzenlenir.

Avrupa mutfağı ve deniz ürünlerinin servis edildiği mekanın mantar biftek ve ahtapot ızgara ziyaretçilerinin sıklıkla tercih ettiği lezzetlerdir. Genel menü fiyatları ise Kemer standartlarındadır.   

Adres: Merkez Mahallesi, Kemer Marina No 5/A, Yalı Cd., 07990 Kemer/Antalya

Açık büfe imkanlarıyla Antalya'daki bütçe dostu oteller için Antalya'daki oteller sayfamız göz gezdirebilirsiniz.


Casa La Luna

Açık ve kapalı oturma alanlarında hizmet veren, arkadaşların beraber hoş vakit geçirebilecekleri ya da ailelerin rahat bir şekilde saatlerce oturabilecekleri bir mekandır. Çocuklu aileler için bebek sandalyeleri de temin edilebilmektedir. 

Öncelikli olarak rezervasyonlu müşterilerine öncelik sağlayan restoranda vakit geçirmek isteyenlerin için gitmeden önce rezervasyon yaptırması tavsiye edilir.

Geniş menü yelpazesine sahip olup her damak tadına uygun seçenekleri ve hızlı servisi ile ön plana çıkar. Pizza ve salata seçenekleri ziyaretçilerin en sevdiği seçeneklerdir. Bira ücretleri ortalama 20 – 30 TL arasında değişmektedir. Yemek fiyatları ise normal fiyatların biraz üstündedir.

Adres: Merkez Mahallesi, Atatürk Cd. 19/a, 07980 Kemer/Antalya

Kemer'de turistlerin sürekli uğradığı ve gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı, Kemer gezilecek yerlerine göz gezdirebilirsiniz.


Kemer Barları

Aura Club Zenith Bar

Aura Club Zenith Bar Dans Alanı Aura Club Zenith Bar Dans AlanıYaklaşık olarak 4 bin kişilik kapasitesi ile Aura Club Zenith Bar, Kemer’de yer alan diğer barlardan en büyük olanıdır. Sunulan hizmetleri arasında VIP seçeneğin de bulunması, burasının daha da lüks bir atmosfer kazanmasına olanak sağlamıştır.

Dünya genelinde ünlü şarkıcıları sürekli olarak getirmesi ile ön plana çıkan barda, sürekli olarak etkinlikler ve şenlikler düzenlenmektedir. Sadece gece saatlerinde hizmet verdiği için, tatilcilerin gece yorgunluklarını attıkları en iyi mekanlardan birisi olmuştur.

Dünyanın hemen her yerinde bulunan alkollü alkolsüz birçok içecek bulunmaktadır. Aynı zamanda isteğe bağlı taze meyve, geniş ölçekli mezeleri ve özellikle soğuk biraları tavsiye edilenler arasında yer alır.

Adres: Merkez Mahallesi, No:3, 07980 Kemer/Antalya

Kemer'in gece hayatı ile eğlencenin hasını yaşamak için keşfetmeniz gereken yerleri Kemer Gezi Rehberi sayfasında inceleyebilirsiniz.


Klub Kristall Kemer

Klub Kristall Kemer Dans Alanı Klub Kristall Kemer Dans AlanıKemer’in sahil kenarında disco tarzı atmosferi ile ön plana çıkcan Klub Kristall Kemer, yıl boyunca sürekli olarak etkinlikler düzenlemektedir. Yerli yabancı birçok sanatçının konser verdiği barda, geniş dans pistleri ile genç yaşlı demeden birçok kişiye renkli dakikalar yaşamaktadır.

Olağanüstü ışıklandırma sistemi ve karma DJ’leri ile geniş bir müzik konsepti sunar. Fiyat bakımından ise Kemer geneline göre oldukça uygundur. Aynı zamanda Karaoke etkinliği de yapılmaktadır. Yerli yabancı birçok kişinin sahne aldığı Klub Kristall Kemer Karaoke ile dinlenmek oldukça eğlenceli olmaktadır.

Gecenin ilerleyen saatlerine doğru ise kalabalık plaja doğru taşar ve geniş bir eğlence kitlesi oluşur. Özellikle martini, baileys ve konyak ile yapılan kokteyl en çok tercih edilen içecektir. Buna karşın farklı kokteyller de mevcuttur.

Adres: Deniz Cad. No: 5 Kemer Merkez, Kemer / Antalya

Doğası ile sizi içine çekecek gezilecek yerler için Antalya Gezi Rehberi yazımıza göz gezdirebilirsiniz.


Fly Club

Konumu itibariyle hem konaklama yerlerine yakın hem de plaja yürüme mesafesinde olan Fly Club, Kemer’de daha çok DJ’lerin hareketli performansı ile ön plana çıkmaktadır. Diğer eğlence mekanlarına göre daha sakin bir noktada yer almaktadır.

Kalabalık olmaması daha çok orta yaş grubu insanları buraya çekmiştir. Ancak hemen her yaş grubundan insanı görmek mümkündür. Kemer geneline göre uygun fiyatlı içecekleri ile ideal bir mekandır. 

Gecenin ilerleyen saatlerinde bir dans pistine dönen ortamı, bir dans yarışmasını andırır.  Kemer’in en ünlü Beldibi beldesinde bulunduğu için daha çok yabancılar tarafından tercih edilmektedir. En çok tavsiye edilen içeceklerden birisi meyveli votkadır.

Adres: Atatürk Caddesi No 31, Beldibi, Kemer/Antalya


Club İnferno

Yaklaşık 3 bin kişilik kapasitesi ile 2005 yılından beridir hizmet veren Club İnferno, köklü geçmişi ile ün kazanmıştır. Her yıl tavsiye ve görüşler üzerine yorumları değerlendirerek yenilikler yapmayı amaçlayan bir vizyona sahiptirler. Kemer’in en eski barlarından birisi olarak sunduğu etkinlikler oldukça fazladır.

Girişte ödenilen ücret karşılığında belirli içecekler ücretsiz olmakla birlikte kaliteli bir ses sistemi, renkli ışıklandırma sistemi ve coşturan DJ ile oldukça ideal bir bardır.

Daha çok gençlerin takıldığı barda en çok tercih edilen içecekler arasında bira, Chivas Rega, Ballantines vardır. Temel olarak dansçı kızların performansı izlemek için gelenler de bir hayli fazladır.

Adres: Merkez Mah. Deniz Cad. No:1 Kemer / Antalya

Deniz kenarına yakın ve her türlü imkanları sağlayan lüks oteller için Kemer 5 Yıldızlı Oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Kemer Meyhaneleri

Çaça Balık

Kemer’in sahil kenarında mehtaba karşı rakı balık yapılacak en iyi yerlerden birisi olan Çaça Balık, uygun fiyatları ile ön plana gelmektedir. Nezih ortamı sayesinde aileler tarafından da sıklıkla tercih edilen küçük bir işletmedir.

Samimi ortamı sayesinde ön plana çıkmayı başaran Çaça Balık, kendine has bir atmosferde dekor edilmiştir. Özellikle Çaça salatası ve ahtapot, rakı balık sofrasından sonra en çok tercih edilen yiyecekler olarak ön plana çıkmaktadır.

Temiz bir ortamı bulunan restoranda günlük olarak taze tutulan balıklar doğrudan servis edilir. Kemer marinada bulunan en temiz mekanlardan birisi olarak, kaliteli meze çeşitleri de sunulmaktadır.

Adres: Yali Caddesi, No:5, Kemer / Antalya


Çağlayan Restaurant

İsminin restoran olarak geçmesine rağmen, diğer meyhanelere taş çıkaran Çağlayan Restaurant, yazın doğa ile iç içe kışın da soba ateşinde sunduğu hizmeti ile Kemer içerisinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir. Rakı balık sofrasının sadece deniz kenarında olmadığını doğanın ortasında da yapılacağını kanıtlayan bir konsepte sahiptir.

Daha çok bir bina içerisinde değil de, kamelyalar ve bahçesinde akan küçük şelalenin etrafına yerleştirilmiş masaları ile yazın sıcağından bunalan kişilerin uğrak noktası olmuştur.

Su ve kuş seslerinin birbirine karıştığı Çağlayan Restaurant’ta alkollü alkolsüz içeceklerinin yanı sıra tavsiye edilen yiyecekler arasında, kırmızı et yemekleri de yoğun ilgi görmektedir.

Adres: Ulupınar Koyu, Merkez Mah, Kemer, / Antalya

İnancı gereği hassasiyetleri olan misafirlerin beklentilerini karşılayabilecek konaklama hizmetleri sunan oteller için Kemer İslami Oteller sayfasını incelemeyi unutmayın.