Kemer Aktiviteleri

Toros Dağları'nın yemyeşil doğası, altın rengi 46 kilometrelik sahil şeridi ve modern yat limanı ile Akdeniz'in Kemer ilçesi muhteşem bir tatil için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Doğal güzelliklerin bu denli çeşitli olması, aktiviteler için de elverişli bir ortam oluşturmuştur. Bu yüzden Kemer'de denenmesi gereken çok farklı aktivite seçenekleri mevcuttur.


Olympos Teleferik 

Olympos Teleferik Manzarası Olympos Teleferik ManzarasıTekirova Mahallesi'ne bağlı Antalya Kumluca Anayolu Caddesi üzerinden hareket eden teleferikler ile 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'na çıkılır. Teleferikle yolculuk esnasında birçok tarihi ve doğal güzellik kolaylıkla gözlemlenebilir. Tahtalı Dağı'na çıkış süresi ortalama 15 dakikadır. Ayrıca zirvede vakit geçirmek için ya da doğa sporlarına katılım sağlamak için çok çeşitli seçenekler mevcuttur. 

Bilet fiyatları yetişkinler ve çocuklar için değişiklik gösterir. Yetişkinler için çift yön olan biletler ortalama 20 - 30 € arasında, tek yön için ise ortalama 15 - 20 € ödenmesi gereklidir. Çocuklar için ise çift yön ortalama 10 - 15 € olup tek yön 5 – 10 € arasındadır.

Ayrıca gün doğumu ve gün batımı zamanlarına denk getirilen teleferik macerasındaki fiyatlar değişkenlik gösterir. Gün doğumu zamanında yetişkinler için 40 - 50 €  arası olan ücretlendirme çocuklar için 20 - 30 €'dur. Gün batımı esnasında yolculuk yapmak isteyenler için yetişkinlerin bilet fiyatları 50 - 60 € arası iken çocuklar için 20 - 30 € arası bir ücret ödenmesi gerekmektedir.

İçerisinde bir çok aktiviteye izin veren ailenizle keyifli zamanlar geçirmenize imkan sağlayan Kemer otelleri sayfamızı incelemeyi unutmayın.


Tekne Turu

Kemer Korsan Yatı İle Tekne Turu Kemer Korsan Yatı İle Tekne TuruKemer Marina üzerindeki tekneler çeşitli güzergahlara ve farklı istekler doğrultusunda çeşitli turlar düzenlemektedir. Kemer'in en meşhur tekne turlarını düzenleyen Ginza Travel ile mavi yolculuğa çıkılabilir. 

Ginza Travel'ın düzenlediği turları arasından en sık Gerçek Korsan Tekne Turu'dur. Her gün düzenli olarak Kemer Marina'dan saat 10:00'da hareket eder. Program boyunca Phaselis Antik Kenti, Alacasu ve Kleopatra Koyu başta olmak üzere çeşitli doğal ve tarihi güzellikler ziyaret edilir. Ayrıca geziye yemek de dahildir. Saat 17:00'da mavi yolculuk son bulmaktadır. Gerçek Korsan Tekne Turu'na katılım ücreti ortalama 80 – 100 TL arasındadır.  

Antalya'daki günübirlik eğlenceleriniz için rahat konaklama hizmetleri ile uygun fiyatları sayesinde her bütçeye hitap eden Antalya otel fiyatları sayfamıza göz atmayı unutmayın.


Rafting

Kemer Rafting Turu Kemer Rafting TuruKemer'de rafting etkinliğine uygun bir alan olmadığı için rafting deneyimi yaşamak isteyen kişiler, otel önünden 07:50 ile 08:30 arası alınıp ücretsiz servis ile Manavgat'ta yer alan Köprülü Kanyon'a götürülür. 

Antalya Rafting ile iletişime geçerek kolaylıkla etkinliğe katılım sağlanabilir. Rafting'de mavi yolculuk mesafesi 14 kilometredir. Molalar eşliğinde devam eden bu parkur, 17:40 civarı sonlanır ve sonrasında ziyaretçileri otellerine bırakılır. Kişi başı ücret ortalama 80 - 100 TL civarındadır.

Birbirinden farklı tarihi mekanlar ile ufkunuzu açacak yerler için Kemer Gezilecek Yerler yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.


Jeep Safari

Kemer Jeep Safari Gezisi Kemer Jeep Safari GezisiKemer'de yaz sıcağından kaçarak serin dağlık bölgelerde doğayı keşfe çıkmak isteyenler için Jeep Safari ideal seçeneklerden birisidir. Vigo Tour'un düzenlediği jeep safari turlarına Yeni Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan şubeden katılım sağlanabilir. İsteğe bağlı olarak otel önünden alma hizmeti de sunulur. 

08:30'da başlayan jeep safari turu Nisan ve Kasım ayları arasında hizmet verir. Öğle yemeği, otelden alma, otele bırakma ve rehber, ödenilen ücrete dahildir. Yolculuk esnasında çamurlu arazilerden de geçileceği için ziyaretçilerin yanlarında yedek kıyafet taşımaları tavsiye edilir. Vigo Tour'un düzenlediği jeep safari turları 4 ve 9 yaş arası için 150 - 170 TL arası, yetişkinler için 200 - 250 TL arasında bir ücretle fiyatlandırılmıştır.

Gece hayatı ile eğlenceyi kıyasıya yaşamak için Kemer Gezi Rehberi yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Dalış

Kemer Tüplü Dalış Kemer Tüplü DalışDalış, Kemer'de sıklıkla tercih edilen su sporudur. Dalış turları düzenlenen yerler Kemer Körfezi ve koylardır. Bu sayede Kemer'in en güzel ve berrak noktalarında su altını keşfe çıkılabilir. 

Dalış için seçeneklerden birisi Aqua Age Diving Center'dır. Ofisi Merkez Mahallesi, Yalı Caddesi üzerinde yer alır. Farklı dalış seçenekleri sunan dalış merkezinde Tanıtım Dalışı seçeneği sıklıkla tercih edilir. 25'er dakikalık 2 dalış ücreti 60 - 70 € civarındadır. Ayrıca sertifikalı dalış eğitimi de verilmektedir. Kursların ücretleri istenilen seçeneğe göre artmakta ve 120 €'dan başlamaktadır.

Antalya'daki turistlerin gözdesi olan yerler için Antalya Gezi Rehberi sayfasına göz gezdirebilirsiniz.


Yamaç Paraşütü  

Kemer Yamaç Paraşutu Manzarası Kemer Yamaç Paraşutu ManzarasıAdrenalin tutkunları için Olympos, Türkiye'nin en ideal noktasıdır. Kemer'de yamaç paraşütü, uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenir. Tahtalı mevkiinden başlanan etkinliğe katılanlar Bey Dağları ve Tahtalı'da yaşayan çoğu yabani canlıyı tepeden görmekle kalmayacak ayrıca Kaş'tan Alanya'ya kadar olan manzarayı seyredebilmektedirler.

Escape 2 Olympos firması dünyanın en yüksek yamaç paraşütü merkezinde hizmet verir. Toros Dağları'nın en yüksek noktası olan Tahtalı Dağı'nın yüksekliği 2365 metre olup ulaşım Olympos Teleferik ile sağlanmaktadır. Teleferikle ortalama 15 dakika sonrası yamaç paraşütü alanı olan Tahtalı Dağı'na ulaşılır. Buradan başlayan uçuşların süresi ortalama 45 dakikadır.  Escape 2 Olympos'da uçuş ücretleri uçuş türüne göre ortalama 1500 - 2000 TL arasındadır. 

Uygun fiyatları ile rahat bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz pansiyonlar için Kemer Pansiyon sayfasını kontrol etmeyi unutmayın.


Dağ Bisikleti

Kemer Dağ Yolu Bisiklet Turu Kemer Dağ Yolu Bisiklet TuruBatı Toros Dağları üzerinde çeşitli dağ bisikleti rotalarında yolculuğa çıkmak isteyenler için parkurlar mevcuttur. Günübirlik turlara ek olarak haftalık konaklama dahil tur seçenekleri de vardır. 

Kemer Enduro Tours Yeni Mahallesi, Akdeniz Caddesi üzerinde yer alan ofisinde dağ bisikleti hizmeti vermektedir. Günübirlik dağ bisikleti turları saat 09:30'da başlar. Sahil kenarı üzerinden başlayan yolculuk dağlara doğru ilerleyerek devam eder. Saat 13:00 civarı yöresel yemeklerin yenilebileceği köylerde mola verilir. Sonrasında doğa keşfine devam ederek 18:00'da tur sonlanır. 

Evinizdeki rahatlığı hissedebileceğiniz ve bir çok ativiteye izin veren tatil köyleri için Kemer tatil köyleri listemizi kontrol edebilirsiniz.


Enduro Bisikleti ve ATV Turları

Kemer Atv Turları Kemer Atv TurlarıKemer'in doğal güzellikler ve tarihi patikaları Enduro motosikletler için uygun güzergahlar sunmaktadır. Enduro Motosiklet turlarının ortalama 80 kilometrelik yolculuk mesafesi vardır. Gezi 1800 metre rakıma kadar çıkan köy ve dağlar arasında gerçekleşir. 

Yeni Mahalle, Akdeniz Caddesi üzerinde yer alan Kemer Enduro Tours ofisi Enduro motosikletleri ile yolculuk için özel turlar düzenler. Saat 09:30'da başlayan yolculuklar 18:00'a kadar mola vererek ve 80 kilometre sürüş deneyimi yaşayarak devam eder. 

ATV turu düzenleyen Kemer Tour'un başlangıç noktası Beldibi Mahallesi'dir. 10:30'da başlayan turları 13:30'da sonlanırken, 16:30'dan başlayan turları 19:30'a kadar devam eder. Ödenen fiyata dahil hizmetler arasında tur boyunca rehber otelden alma ve otele bırakma yer alır. 7 ile 12 yaş arası çocuklar için 80 - 100 TL arası, yetişkinler için 150 – 200 TL arası ücreti bulunmaktadır.