Side Plajları

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side, deniz turizmi bakımından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Birçok tarihi güzelliğe ev sahipliği yapmasının yanı sıra bünyesinde doğal güzellik olarak değerlendirilebilecek mavi bayraklı plajları da bulunur.

Genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında su sıcaklığı artan Akdeniz’de, en fazla turist akınına uğrayan bölgeler arasında yer alır. Mayıs ayından itibaren her geçen gün daha fazla yerli yabancı birçok turisti ağırlamaktadır.

Mayıs ayından itibaren turist akınına uğrayan Side'de tüm dönemlerde otel bulmak için Side otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Side Halk Plajı

Side Halk Plajı İskelesi Side Halk Plajı İskelesi

Side beldesinin Çolaklı Mahallesi'nde bulunan ve sığ sulara ev sahipliği yapan bir plajdır. Daha çok aileler arasında tercih edilmektedir. Kumsalının çok temiz ve sığ olmasından dolayı çocuklar için elverişli bir ortam olarak değerlendirilir.

Geniş kumsalının yanında hemen derinleşmeyen suyu, yüzme bilmeyenler için ideal bir ortam oluşturmuştur. Tesis olarak kişisel ihtiyaçların görülebildiği, belediye tarafından karşılanan şezlong ve duş yerleri vardır.

Daha çok yerli halk tarafından tercih edilen plajın etrafında ihtiyaçları karşılamak için bol miktarda market büfe tarzı küçük işletmeler bulunmaktadır.

Side Halk Plajı’na girişler ücretsizdir.

Side'de tatilde güzel vakit geçirebileceğiniz noktaları Side'de gezilecek yerler sayfamızdan öğrenebilirsiniz.


Seaside Beach Lounge

Seaside Beach Lounge Oturma Alanı Seaside Beach Lounge Oturma AlanıSide beldesinin Büyük Plaj mevkiinde bulunan Seaside Beach Lounge, diğer tesislerin konaklama hizmetinin yerine, ücretli bir plaj olarak ön plana çıkar.

Kumsal yapı olarak öncesinde çakıllı alan bulunur. Sonrasında ise oldukça yumuşak kumlu alan başlar. Koy ucunda bulunduğu için biraz daha dalgalı bir deniz yapısına ev sahipliği yapar. Girişlerde sadece şezlonglar için belirli bir ücret ödenir.

Çok büyük bir alana yayılmasa da temiz bir deniz yapısı vardır. Küçük bir alanda olduğu için, biraz daha nezih ve sakin bir ortamdır. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak, küçük bir işletme bulunur. Buralarda temel ihtiyaçlar karşılanabilir. Restoran benzeri yerdeki ücretlerde oldukça uygundur.

Sadece şezlong kiralama ücreti ortalama 20 - 25 TL arasındadır.

Side tatili öncesi güzel bir tatil planı yapmak için gerekli olan Side gezi rehberi sayfamızı ziyaret etmenizdir.


Sorgun Plajı

Sorgun Halk Plajı Sorgun Halk PlajıSide’nin Sorgun Mahallesi'nde bulunan bir diğer önemli plaj ise Sorgun Plajı’dır. Doğal çevrenin daha az tahrip edildiği ve daha çok doğal görünümün ön planda olduğu bir alandır. Berrak denilebilecek kadar temiz bir suya sahiptir. Çok temiz bir yapıya ev sahipliği yaptığı için mavi bayrak ödüllüdür.

Diğer plajların aksine Sorgun Plajı’nın kumsalı kum ve çakıl ile kaplıdır. Temiz olarak değerlendirilse de gelen kişilerce yalın ayak gezilmemesi gerekmektedir. Plajda standart olarak kişisel ihtiyaçların karşılandığı küçük bir alan da hizmet vermektedir.  

Sorgun Plajı’na giriş ücretsizdir.

Side plajları bölgesinde denize rahat edebileceğiniz tüm otel seçeneklerini Side denize sıfır oteller sayfasında bir arada verdik.


Kumköy Plajı

Kumköy Halk Plajı Kumköy Halk PlajıSide beldesinin Kumköy Mahallesi'nde bulunur. Plajın en önemli noktası, denizin en sığ noktalarından birisi olarak ön plana çıkmayı başaran bir sahil olmasıdır. Kumsalının çok temiz olması, dalgalı günde bile sularının berrak olması, derinliğinin birden artmaması ve yüzülebilir alan olarak en güvenli yerlerin başında gelmesinden dolayı, Side içerisinde en çok tercih edilen plajlardan birisidir. Ayrıca plaj tamamen ince kumdan oluşmaktadır.

Yüzme bilmeyen kişiler, çocuklar ve yüzmeyi yeni öğrenenler için güvenlidir. Derinlik yaklaşık olarak 100 metreden sonra başlar. Diğer plajlar ve sahiller ile karşılaştırıldığında en geniş kumsal alanına sahip bölgedir.

Kumköy Sahili’ne girişler ücretsizdir.


Çolaklı Plajı

Çolaklı Halk Plajı Çolaklı Halk PlajıSide beldesinin Çolaklı Mahallesi'nde yer alan Çolaklı Plajı, sığ sulara ev sahipliği yapan bir diğer plajdır. Side merkeze ise ortalama 9 km uzaklıktadır.

Yaklaşık olarak 30 metreye kadar derinliği 1.80 metreyi geçmez. Yüzme için daha çok tercih edilen plaj, yaz aylarında biraz daha dalgalı denizde yüzmek isteyenler tarafından akına uğrar. Diğer aylarda ise biraz daha sakin olduğu için sessiz ortamı sevenler tarafından tercih edilebilir.

Kumsala sıfır konumda bulunan otel, apart otel, restoran ve kafe tarzı mekânlar ile kişisel ihtiyaçlar karşılanabilir. Kumsal kesimi diğer plajlara göre hafif bir engebeye sahiptir.

Çolaklı Plajı’na giriş ücretsizdir.

İnancı gereği hassasiyetleri olan misafirlerin beklentilerini karşılayabilecek oteller için Side İslami oteller sayfamızı incelemeyi unutmayın.


Titreyen Göl Plajı

Titreyen Göl Plajı Manzarası Titreyen Göl Plajı ManzarasıSide Sorgun Mahallesi'nin sahil kesiminde yaklaşık olarak 3000 m2’lik bir alana yapılmış bir yapay oluşumdur. Toplam 22 turizm tesisine ve birçok canlı türüne ev sahipliği yapar. İçerisinde Karabataktan Pekin ördeğine kadar çok farklı kuş türleri vardır.

İsmini ufak bir rüzgârla bile titreyen sudan alır. Normal günlerde bile insanların akın ettiği alan, yaz aylarında turizm için Antalya’yı seçen insanlarca en çok rağbet gören yerdir. 2017 yılında mavi bayrak ödülünü almış ve Antalya sınırları içerisinde yer alan ilk yapay göl olma özelliği ile ön plana çıkmıştır. Çevresinde bulunan kumsal ile güneşlenmek için ya da kamp yapmak için elverişli bir alana sahiptir.

Titreyen Göl Plajı’na girişler ücretsizdir.