Side Doğal Güzellikleri

Türkiye’de yer alan tatil merkezi Antalya’nın en çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Side, tarihle doğal güzelliklerin harmanlandığı birçok destinasyona ev sahipliği yapmaktadır.

Akdeniz sahilinin kenarı boyunca kıvrılmış olan bir yarımada üzerinde yer alan Side, Anadolu’nun en eski yerleşimlerinden biridir. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir mahalle olan Side yaz dönemlerinde konaklama olarak tercihlerin ilk sırasında yer almaktadır.

Tarihi güzelliklerinin yanısıra doğal güzellikleri ile ilgi odağı olan Side, her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin akınına uğramaktadır.

Yer yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Side'de konaklamak için Side oteller kategorisini inceleyebilirsiniz.


Manavgat Şelalesi

Eşsiz Manavgat Şelalesi Eşsiz Manavgat Şelalesi Manavgat Şelalesi Side’ye 8 km uzaklıkta bulunan Antalya ilinin Manavgat ilçesinde Manavgat Çayı üzerinde yer alan ülkemizin en ünlü şelalelerinden biridir. Yılda yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Manavgat Şelalesi ile Side arası yaklaşık 7 km uzaklıktadır.

İlçe merkezinin kuzeyine konumlanmış olan Manavgat Şelalesi’nin ziyaret yeri Manavgat Belediyesi tarafından yeni çevre düzenlemesi yapılan ücretli girişe sahip park alanıdır. Çınar ağaçlarıyla kaplı parkta şelaleyi çok iyi görebileceğiniz seyir terasları, restoran, büfe, hediyelik eşya satış yerleri ve tuvaletler bulunmaktadır. Bu park alanına giderken Manavgat Çayı’nın sol tarafından yukarı çıkmanız gerekir. 

Berrak suyu ve el değmemiş doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen şelale, Side’ye gelindiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Manavgat Şelalesi’ne özel araç, taksi ve Manavgat şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Manavgat Çayı'nın bu bölgelerinde piknik de yapılmaktadır.

Manavgat Şelalesi gezisi sonrası Side'de farklı yerleri keşfetmek isteyenler Side'de gezilecek yerler sayfasını ziyaret edebilirler..


Titreyen Göl

Titreyen Göl Sahili

Titreyen Göl Sahili3000 dönümlük bir arazi üzerine yayılmış olan Titreyen Göl adını Manavgat Çayı'nın bir kolunun denize dökülmeden önce genişleyerek, akıntısının yavaşlaması ve üzerinde rüzgara bağlı hafif titremelerden almıştır.

Birçok kuş türüne de ev sahipliği yapan göl, tatlısu balıkçılığını sevenlerin de dikkatini çeken doğal güzelliklerden biridir. Titreyengöl'de hem göl kenarında hem de denize kıyısı olan beş ya da dört yıldızlı, büyük oteller sıralanmış şekilde bulunmaktadır. Alanda yürüyüş yapabilir, restoranlarda manzara eşliğinde birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakabilir, fotoğraf kareleri yakalayabilir ve denize yakın olması sebebi ile sahilde keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Side'ye gelmeden önce tatil planı oluşturmak isterseniz Side gezi rehberi sayfası tam size göre.

Ziyaretçilerine birçok aktivite sunan Titreyengöl, Side ve Manavgat’a olan yakınlığıyla birçok tatil çekiciliğine de yakın mesafededir.

Side Merkez’e 7 kilometre mesafede bulunan Titreyengöl’e aracınızla ulaşabileceğiniz gibi minibüsleri de tercih edebilirsiniz.

Manavgat, Titreyengöl ve Side'ye yakın bir bölgede yer alan konforlu otellerin listesi Side 5 yıldızlı oteller sayfasında yer almaktadır.


Oymapınar Gölü

Oymapınar Gölü Manzarası Oymapınar Gölü ManzarasıManavgat Çayı üzerine kurulmuş olan Oymapınar Barajı ülkemizin en büyük 3.barajıdır. Oymapınar Bölgesi 2004 yılında Oymapınar Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilmiştir. Bu bölgede golf turizmi, sportif amaçlı turizm, doğa turizmi, gençlik turizmi, ekoturizm ve hobi bahçeleri gibi alternatif turizm türlerinin yapılması amaçlanmıştır.

Side'de daha uygun fiyat seçeneklerinde konaklama seçenekleri için Side apart oteller sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bugün Oymapınar Gölü bölgesinde jeomorfoloji, botanik, ornito (kuş gözlemi turizmi), dağ bisikleti, jeep safari, agro, eko ve su sporları turizmi olmak üzere 19 farklı alanda turizm yapılmaktadır.

Barajda tur tekneleri ile düzenlenen doğayı tanıma, tanıtma turları büyük ilgi görmektedir. Oymapınar Barajı Side’ye 22 kilometre mesafede yer almaktadır.