Evrenseki Otelleri

Evrenseki Bölgesinde 28 adet otel bulunmaktadır.

Side Crown Palace Side
İNCELE
Side Royal Palace Side
İNCELE
Sultan Of Side Hotel Side
İNCELE
Royal Taj Mahal Manavgat
İNCELE
Trendy Verbena Beach Hotel Side
İNCELE
Royal Dragon Hotel Side
İNCELE
Serra Garden Side

Serra Garden

2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Sensimar Side Resort & Spa Side
İNCELE
Commodore Elite Suites & Spa Side
İNCELE
Barut B Suites Side

Barut B Suites

Tatil Side Sadece Oda
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Evrenseki Tatili

Evrenseki Gezilecek ve Görülecek Yerler 

Evrenseki OtelleriEvrenseki OtelleriPlajlar ve Koylar: Side’nin gözde turizm duraklarından Evrenseki’de denize girebileceğiniz en popüler noktalardan biri Evrenseki Halk Plajı’dır. 

Evrenseki’de Yapılacak Aktiviteler 

  • Evrenseki’de yapılacak en popüler aktivitelerin başında bölgenin masmavi denizini doyasıya yaşamak ve plajlarda gün boyu yüzme ve güneşlenme yer almaktadır. 
  • Evrenseki plajlarında yüzme ve güneşlenmenin yanı sıra su sporları ile ilgilenebilirsiniz.
  • Evrenseki’de keyifli bir yaz tatili sırasında ortalama 15 dakikalık bir yolculuğun ardından Side’ye geçebilir Side Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, Köprülü Kanyon’da doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz. 

Evrenseki’de Neler Yenilir?

Evrenseki tatiliniz sırasında Side’ye ve Antalya’ya has özel lezzetler tatmanız mümkündür. Bu lezzetlerin başında Balkabağı Çorbası, Yoğurtlu Yörük Kavurma, İlibada Sarması, Girit Köftesi, Balkabaklı Bükme Börek, Okka Kabağı, Portakallı Girit Kurabiyesi, Manavgat Şelale Çorbası ve Manavgat usulü Kabak Çiçekli Bulgur Pilavı yer almaktadır. 

Evrenseki Gece Hayatı

Evrenseki’de konaklayan tatilciler gece hayatı için genellikle Side ilçe merkezini tercih etmektedir. Bununla beraber beldede tercih edebileceğiniz eğlence mekanları arasında Harmony Restaurant Cafe Bar ve Q Kitchen Restaurant & Bar yer almaktadır. 

Evrenseki’ye Nasıl Gidilir?

Evrenseki’ye karayolu ve havayolu ile ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Havayolu ile ulaşımı seçen yolcular için en yakın havalimanı Antalya Havalimanı olup, beldeye uzaklığı yaklaşık olarak 58 km’dir. Şehirlerarası otobüslerle ulaşımı seçen yolcular ise Antalya otobüsleri ya da Manavgat - Side otobüslerini tercih etmelidir. Side Otogar – Evrenseki arası mesafe ortalama 13 km’dir. Buradan minibüslerle ve taksi ile beldeye ulaşım sağlanmaktadır. Özel aracı ile Evrenseki’ye ulaşımı tercih eden yolcular için İstanbul Evrenseki arası yolculuk ortalama 8 saat 40 dakika, Ankara Evrenseki arası yolculuk ortalama 6 saat, İzmir Evrenseki arası yolculuk ise yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir. Antalya şehir merkezi Evrenseki arası mesafe ise ortalama 68 km’dir.