Çankaya pansiyon Otelleri

Çankaya bölgesinde 5 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Deeps Hostel Ankara Ankara

Deeps Hostel Ankara

Şehir Ankara Sadece Oda
2 Çocuk Ücretsiz
  • Uygun
  • Aile
İNCELE
Siyav Otel Ankara

Siyav Otel

Şehir Ankara Sadece Oda
  • Aile
İNCELE
Amar Hotel Cinnah Ankara

Amar Hotel Cinnah

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
  • Aile
  • 3 YIldızlı
İNCELE
Keykan Hotel Ankara

Keykan Hotel

Şehir Ankara Oda Kahvaltı
  • Aile
  • 3 YIldızlı
İNCELE
Park 12 Ankara

Park 12

Pansiyon Ankara Sadece Oda
  • Aile
  • 3 YIldızlı
İNCELE

Çankaya Tatili Hakkında

Ankara’nın en popüler ilçesi olan Çankaya, her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen gelişmiş bir ilçedir. Doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra çoğu alanda gelişmiş olan Çankaya, gece hayatı açısından da tercih edilmektedir. Öğrencilerin yoğun olduğu Çankaya ilçesinde yaşam pahalılığı da ortalama olmasıyla bilinmektedir.

Doğal güzellikler açısından avantajlı olan Çankaya, doğa ile iç içe olabileceğiniz yerlerden biridir. Bu bölgelerde kamp, piknik ve doğa yürüyüşü gibi pek çok aktiviteyi gerçekleştirmeniz mümkündür. İlçede yer alan başlıca doğal güzellikler arasında Soğuksu Milli Parkı, Kızılcahamam Kaplıcaları ve Eğriova Tabiat Parkı bulunmaktadır. Doğal yapılara en yakın bölgelerde bulunan tesislere Ankara’nın otelleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tarihi yapılarıyla da ön plana çıkan Çankaya ilçesi, yüzlerce yıllık geçmişiyle bilinmektedir. Günümüze kadar restorasyon çalışmalarıyla ulaşan tarihi yapılar, her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. İlçede yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Anıtkabir, Pembe Köşkü ve Kocatepe Camii bulunmaktadır.

Gece hayatı açısından da tercih edilen Çankaya, pek çok eğlence mekanına ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yer alan mekanlar, gece boyunca özgürce eğlenebileceğiniz yerlerdir. Çankaya’da yer alan başlıca eğlence mekanları arasında London Pub Çankaya, Eskiyeni ve Pool Pub bulunmaktadır.

Çankaya gibi turistik bir bölgede konaklama tesisleri de gelişmiş olmasıyla bilinmektedir. Her bütçeye uygun konaklama tesislerini Çankaya otel listesi sayfasından incelemeniz mümkündür. Ziyaretçiler tarafından beğeni kazanan oteller, yılın 12 ayı konaklama hizmeti sağlamaktadır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!