Çankaya’da Gece Hayatı

Ankara’nın Türkiye’de ünlü olduğu noktalardan birisi şüphesiz gece hayatıdır. Bünyesinde birçok meyhane, pavyon, bar, kulüp ve restoran bulunmaktadır. Yılın hemen her anında doluluk oranları neredeyse yüzde yüze yakındır.

Söz konusu Ankara’nın gece hayatı olduğunda eğlencenin kalbi Çankaya’da atmaktadır. Bünyesinde zaman geçirilebilecek onlarca mekan vardır. Alkollü mekanlardan dinlence yerlerine, meyhanelerden restoranlara kadar birçok seçeneğe ev sahipliği yapar. Her bir mekan kendine özgü dekorasyona, menülere ve tercihe bağlı olarak müşteri kitlesine sahiptir.

Çankaya'da gezilecek yerler yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Çankaya otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Salaş Meyhane

Canlı müzik olmamasına rağmen, Salaş Meyhane’nin doluluk oranı bir hayli fazladır. Bunu kaliteli hizmeti, ürünlerdeki çeşitliliği, meyhane ortamına uygun atmosferiyle elde etmiştir. Alanı çok küçük olduğu için toplu grupların gitmeden önce rezervasyon yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Diğer meyhanelere nazaran isminden de anlaşılacağı üzere dekorasyonu oldukça salaştır. Burayı tercih eden yüzlerce kişi, hem sıcak hem de soğuk içecekler grubundaki ürün çeşitliliğinin vazgeçilmez derecede lezzetli olduğunu iddia etmişlerdir.

Rakı balık masalarının yanı sıra sakatat ve ciğer menüleriyle de takdire şayan bir meyhanedir. Fiyatları bakımından diğer meyhanelere göre daha uygundur.

Menü çeşitliliği bol ve ulaşımı oldukça kolaydır. Uyarı yapılması gereken tek nokta, akşam saatlerinde müziğin biraz daha ön plana çıkmasıdır. 

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Bestekar Cd 22/B, 06880 Çankaya/Ankara

Günübirlik eğlenceleriniz için uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için Ankara otel fiyatları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Havelka

Havelka’yı ön plana çıkaran özellikler şık ve modern dekorasyonu, hızı ve servis kalitesidir. İki katlı olup çok geniş olmasına rağmen yoğunluğundan dolayı boş yer bulmak zordur. Bu yüzden rezervasyon tavsiye edilmektedir. 

Mekanın hedef kitlesi öğrenciler olduğu için hamburger gibi fast food tarzı yiyeceklerde uzmanlaşmış bir kadrosu bulunmakta ve porsiyonları doyurucudur. 

Mekanda en çok tercih edilen içecek bira olup, nargile hizmeti de sunulmaktadır. Menü fiyatlandırması ise Çankaya geneline göre oldukça pahalıdır. 

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkaabat Cd. No: 45, 06490 Çankaya/Ankara

Çankaya'daki tatilinizde mutlaka gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için Çankaya'da gezilecek yerler yazısında listeledi.


Nefes Bar

Ankara’nın en popüler mekanlarından birisi olan Nefes Bar, küçük ve samimi bir ortamda hizmet sunmaktadır. Yaz aylarında açılan bahçesiyle daha ferah bir atmosfere sahip olmaktadır. Çok eskilere dayanan geçmişi sayesinde sabit bir müşteri kitlesi oluşmuştur. 

Yunan, Balkan, Rock & Roll, Blues ve Reggae gibi müzik tarzlarını bir araya getirerek her kulağa uygun seçenekleri ile her tarzdan kişiye hitap etmektedir. Haftanın belirli günlerinde canlı müzik etkinliği de düzenlenmektedir. 

Menüde yer alan yiyeceklerden Köfte, dana külbastı ve roka salatası, içeceklerden ise bira ve rakı, en çok beğenilen ve tercih edilen seçeneklerdir. Fiyatları Çankaya standartlarındadır.  

Adres: Çankaya Mahallesi, Mithatpaşa Cad. 25/A, 06420 Çankaya/Ankara

Çankaya'ya gelmeden önce tatil planı yapabilmeniz için mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Çankaya gezi rehberi sayfasında listeledik.


June Pub

Düzenlediği büyük konserlerle dikkatlerini üzerine toplayan June Pub, konserlerin olmadığı zamanlarda caz müzik severlere hitap etmektedir. Ayrıca ünlü sanatçıların konserleri dışında bazı günlerde canlı müzik etkinlikleri de düzenlenmektedir.

Hem iç hem dış mekanı olan, hafta içleri boş yer bulma şansı varken, hafta sonları yoğunluğundan dolayı rezervasyon yaptırılması gereken bir mekandır. Temizliği, güler yüzlü ve ilgili çalışanları konusunda da beğeniyi üzerine toplamıştır. 

Menüsünde lezzetli yiyeceklerin de bulunduğu June Pub’da şarap çeşitleri, en çok tercih edilen seçeneklerdir. Fiyatlandırma konusunda Çankaya’ya göre biraz pahalıdır. 

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Azerbaycan Cd. No: 115, 06490 Çankaya/Ankara

Tarihi mekanlardan Çankaya dışında Ankara'nın tüm turistik yerleri için Ankara gezi rehberi sayfasını inceleyebilirsiniz.


Küplü Şehir Meyhanesi

Günümüzde, Osmanlı Dönemi meyhane kültürünü yaşatmak isteyen bu mekan, hem eskileri hem de günümüzün modern etkilerini iyi bir şekilde harmanlamıştır. 

Her akşam farklı bir sanatçının canlı müzik etkinlikleri düzenlenmektedir. Daima yoğun bir mekan olduğu için rezervasyon yaptırılarak gidilmesi tavsiye edilmektedir. Hem arkadaşlar hem aile ile hem de tek başınıza gidip hoş vakit geçirme fırsatı sunmaktadır. 

Antrikot, dana lokum ve somon şiş, menüsünde en beğenilen lezzetlerdir. Mezeleri de birçok meyhaneye göre daha çok çeşitlilik göstermektedir. Menü fiyatları ise Çankaya meyhanelerine göre değerlendirildiğinde oldukça uygundur.  

Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi, Kız Kulesi Sk. 22/A, 06810 Çankaya/Ankara


Afitap Meyhane Tunus

İç mekanı, ön ve arka bahçeleriyle, büyük ilgi toplayan bir meyhanedir. Mekan içerisi rahat ve ferahtır. Arkadaşlar ya da aile ile gidip rahatça sohbet edebilmek için masaları birbirine yakın olmayacak şekilde dekore edilmiştir. 

Mekanda güveç kaplarda ara sıcaklar servis edilmekte olup, en çok tercih edilen ise ince dilim bonfile et ve tereyağı ile pişirilen keşkekli güveçtir. Ayrıca taze deniz ürünleri de servis edilmektedir. Tombik köfte ve levrek sarma, deniz ürünlerinden en çok beğenilenlerdir. 

Yemek menüsünün yanı sıra kaliteli ve zengin bir içecek menüsüne sahiptir. 

Menü fiyatlarına değinilecek olursa Çankaya genelinin biraz üzerindedir. 

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunus Cd. 63/B, 06680 

Çankaya'daki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Çankaya lüks oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


EskiYeni

Salaş ve samimi bir atmosferi olan bar, dış bahçesinde rengarenk sandalyeleri ile asma altı görünümü sunmaktadır.  İçeriside bir o kadar samimi atmosferle gelen ziyaretçilerini karşılamaktadır. Etnik havası sayesinde her kesimden insana hitap eden mekanda farklı ırktan insanlarla karşılaşmak olasıdır. 

Hemen hemen her akşam 80’lerin meşhur rock şarkıları canlı müzik ile sunulmaktadır. Özellikle akşamın ilerleyen saatlerinde çok kalabalık olmakta ve tercih eden kesim genellikle Ankara’daki üniversite öğrencileridir. 

Bira ve shotlar, mekanın en çok beğenilen içecekleridir. Fiyatları ise Çankaya geneline göre standarttır. 

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, İnkılap Sk. 6/A, 06410 Çankaya/Ankara


Zula Bar

Küçük bir mekan olup, birbirine yakın masaları ile, yeni insanlarla tanışarak hoş vakit geçirmek isteyenler için oldukça uygundur. Mekanın temizliği dikkat çekmektedir. Arka bahçesi, gürültüden uzak olduğu için arkadaşlar ya da aile ile oturup sohbet ederek içecekleri yudumlamak için idealdir. 

Mekanda çalınan müziklere değinilecek olursa belirli bir tarzı yoktur. Klasik bir şarkıdan sonra pop ya da rock müziğe geçiş yapmaları olasıdır. 

İçeceğin yanında bir şeyler yemek isteyenler için hoş ve lezzetli bir mutfağa sahiptir. 

Sex on the Beach kokteyli ve bira çeşitleri, en çok beğenilen seçeneklerdir. Fiyatlandırması ise Çankaya geneline göre biraz pahalıdır. 

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cd. No: 15, 06680 Çankaya/Ankara

Çankaya'da lüks mekanları ile açık büfe imkanları sağlayan ve bir çok aktivitelere imkan veren Çankaya 5 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


London Pub Çankaya

Girildiğinde Londra’nın barlarından birisinde vakit geçiriyormuş hissiyatı veren bar, sakinlik ve samimi bir ortam arayanlar için idealdir. 

Servisi hızlı olup çalışanları ilgili ve güler yüzlüdür. Müzikler konusuna değinilecek olursa, bazı günlerde slow şarkılar ile karşılaşılırken bazı günlerde rock müzikler duymak olasıdır. 

Dizaynında olduğu gibi bira çeşitliliği ile de ön plana çıkan bir bardır. İstenilen her çeşit birayı burada bulmak mümkündür. Ayrıca biralarının yanı sıra kokteylleri de çok tercih edilen içecekler arasındadır. Menü fiyatlarına bakıldığı Çankaya geneline göre ne ucuz ne de pahalıdır. 

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunus Cd., 06680 Çankaya/Ankara