Urla Gezi Rehberi

Urla'da Gezilecek Yerler

Urla'da Gezilecek Yerler

İzmir’in sessiz, sakin ve huzurlu ilçelerinden biri olan Urla, yazları yerli ve yabancı turistler tarafından tatil amaçlı tercih edilen ilçelerden biridir. İzmir’e 40 dakikalık uzaklıkta yer alan ilçe, mavi bayraklı plajları, tertemiz denizi, tarihi antik kenti, her biri birbirinden güzel ve el değmemiş doğası ve atmosferi ile büyüleyen köyleriyle gezilmesi gereken birçok destinasyonu içerisinde barındırmaktadır.

Ege’nin tüm geleneksel özelliklerini hala yaşayan ve yansıtan Urla, birçok sanatseverin de memleketi olmakta ve sanatları hala Sanat Sokağı’nda yaşatılmaktadır. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Urla Plajları

Urla Plajları

İzmir il merkezi ve diğer ilçeler tarafından tatil amaçlı ekonomik olmasından dolayı en çok tercih edilen bölge Urla’dır. Birçok plaj seçeneği ile yazın sıcaklarından kaçanların kendini soğuk sulara bırakabileceği berrak bir denize sahiptir. 

Yaklaşık 40 km uzunluğundaki sahiliyle ilgi odağı olan Urla, aileler için de oldukça uygundur. Sığ ve soğuk denizi ile bilinen Urla’nın birbirinden güzel plajları, her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan turizm cennetine dönüşmektedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Urla Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Urla Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Eski İyon uygarlıklarından Klazomenai’nin kalıntılarını barındıran İzmir’in ilçelerinden biri olan Urla, şehir merkezine 35 km uzaklıkta ve doğusunda Güzelbahçe ile Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeyinde ve güneyinde ise Ege denizi olan şirin tatil ilçelerindendir. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Urla’da Yapılacaklar

Urla’da Yapılacaklar

Eşsiz doğası, tarihi mirasları ve masmavi denizi ile şirin tatil merkezlerinden biri olan Urla’da gezilip görülmesi gereken birçok yer, tadılması gereken birçok lezzet ve kendinizi doğa ile baş başa bırakabileceğiniz birçok güzellik yer almaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶