Karaburun Gezi Rehberi

Karaburun'da Gezilecek Yerler

Karaburun'da Gezilecek Yerler

Bilinen en eski adı Mimas olan Karaburun’un tarihi Kalkolitik Çağ’dan günümüze kadar olduğu bilinmektedir. Karaburun Yarımadası’nda yapılmış olan arkeolojik kazı çalışmalarında ise Tunç Devrine ait buluntular ortaya çıkarılmıştır.

Ege’nin en ücra köşelerinde gizli kalmış bir cennet olan Karaburun İzmir’e 1,5 saat uzaklıktadır. Doğası, göz kamaştıran koyları ve sahilleri ile yaz tatilini sakin ve sessiz geçirmek isteyenlere hitap etmektedir. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Karaburun Plajları

Karaburun Plajları

İzmir’in tatil açısından en çok tercih edilen sessiz ve sakin ilçelerden biri olan Karaburun çevresinde güneşin ve denizin tadını çıkarılabilecek, yaz ayları sıcaklarında kendinizi soğuk sulara bırakabileceğiniz birçok koy ve plaj bulunmaktadır. 

Mavi bayraklı berrak ve tertemiz plajları ile bilinen Karaburun’da en çok tercih edilen Ayıbalığı Koyu’dur. Fakat henüz keşfedilmemiş olan birçok turizm cenneti de bulunmaktadır. Boyabağı Koyu, İncirlikoy, Mimoza Koyu, Kaynarpınar Koyu, Bodrum Plajı, Ardıç Plajı, Dolungaz Koyu ve Manal Koyu Karaburun çevresinde denize girilebilecek bölgelerdir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Karaburun Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Karaburun Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ege bölgesinin batı kıyılarında yer alan İzmir’e bağlı Karaburun ilçesi, şehir merkezine 104 km uzaklıktadır. 

Karaburun’un doğusunda Urla, batısında Yunanistan’ın Sakız Adası, güneyinde Çeşme kuzeyinde ise Midilli Adası yer almaktadır. Karaburun’un ilçe merkezi Karaburun Yarımadası’nın kuzeyinde bulunmaktadır. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Karaburun'da Yapılacaklar

Karaburun'da Yapılacaklar

İzmir’in uzak tatil ilçelerinden biri olan Karaburun genellikle sakin bir tatil isteyenlerin uğrak noktası olmaktadır. 

Karaburun birçok koyu, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri turist çeken ilçelerden biri olmuştur. İlçeye geldiğinizde ise gezilmesi, görülmesi ve keşfedilmesi gereken birçok tarihi unsur, doğal cennet ve altın kumlu plajlar bulunmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶