Konak Gezi Rehberi

Konak'ta Gezilecek Yerler

Konak'ta Gezilecek Yerler

İzmir’in merkez ilçelerinden biri olan Konak, zengin tarihi dokusu doğal güzellikleri, alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve meydanları ile gezilebilecek birçok noktayı içerisinde barındırmaktadır. 

Gezmek için bir gününüzün yetmeyeceği bir ilçe olan Konak’ta İzmir’in ruhunu hissedebilirsiniz. Kemeraltı Çarşısı, Gündoğdu Meydanı, Kordon Boyu, Konak Meydanı, Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Kültürpark ve Konak Pier gibi hem tarihi dokulara sahip hem de günümüzde hala kullanılan birçok gezilmesi gereken yerler ve İzmir denildiğinde direk akla gelen tarihi, doğal ve kültürel unsurların çoğu Konak’ta yer almaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konak Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Konak Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir ilinin 380.000 nüfuslu merkez ilçesi olan Konak, önemli sayıda turist çeken bölgelerden birini oluşturmaktadır. Kuzeyinde Bayraklı, güneyinde Karabağlar ve Buca, doğusunda Bornova, batısında ise Balçova ilçeleri yer almaktadır.

Ulaşım açısından oldukça kolay bir konumda yer alan Konak’a her ilçeden demir yolları veya kara yolları ile ulaşmak mümkündür. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konak Tarihi Yerleri

Konak Tarihi Yerleri

Geçmiş dönemdeki adı Smyrna olan İzmir (Konak) ilk olarak Bayraklı’da yer alan Tepekule Höyüğü üzerinde kurulmuştur. Geçmiş çağlardan günümüze kadar hep önemli bir konumda olmuş olan kent, Roma döneminde de ticaret hacmi ile görkemli bir dönem yaşamış ve Helenistik dönemde kentte imar faaliyetleri artmıştır. O dönemlerde ise Smyrna ‘Asya’nın birincisi, en büyük şehri’ olarak anılmaktadır. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konak'da Yapılacaklar

Konak'da Yapılacaklar

İzmir’in merkezi ilçesi olan Konak muhteşem körfez manzarasına sahip parkları, kordonu, müzeleri, tarihi çarşıları, gece mekânları ve meydanları ile mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir.

Konak’ta görülmesi gereken her yer yürüyerek ulaşabileceğiniz bir konumda yer almaktadır. İlçe içerisinde günlerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz birçok unsur bulunmaktadır.  Tarihi asansöre çıkıp denizin muhteşem manzarasına şahit olmadan, kordon boyunca yürüyüp harika atmosferi görmeden, Kemeraltı Çarşısı’nda alışveriş yapmadan, müzelerinde tarihe adım atmadan, saat kulesinde güvercinlerin arasında anı fotoğrafı çektirmeden, Agora Ören Yeri’ni görmeden, gün batımını izlemeden dönmeyiniz. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Konak Gece Hayatı

Konak Gece Hayatı

İzmir’in Konak ilçesinde güneşin batması ile birlikte gece hayatı başlamaktadır. Sabahlara kadar bitmeyen bir eğlence sunan ilçe içerisinde gece hayatı olarak cafe, pub, gece kulübü ve meyhane gibi birçok seçenek bulunmaktadır. 

Eğlence dendiğinde İzmir’de ilk sırada yer alan Konak ilçesinin Alsancak semti tatilinize renk katmak için sizleri beklemektedir. Yan yana sıralanmış olan gece kulüplerinde arkadaşlarınızla birlikte eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶