Urla Plajları

İzmir il merkezi ve diğer ilçeler tarafından tatil amaçlı ekonomik olmasından dolayı en çok tercih edilen bölge Urla’dır. Birçok plaj seçeneği ile yazın sıcaklarından kaçanların kendini soğuk sulara bırakabileceği berrak bir denize sahiptir. 

Yaklaşık 40 km uzunluğundaki sahiliyle ilgi odağı olan Urla, aileler için de oldukça uygundur. Sığ ve soğuk denizi ile bilinen Urla’nın birbirinden güzel plajları, her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan turizm cennetine dönüşmektedir.

Urla'da plaja ve gezilecek yerlere yakın noktalarda bulunan konaklama seçenekleri için Urla oteller listesinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Altınköy

Altınköy Urla Altınköy Urlaİzmir merkeze 65 km mesafede yer alan Altınköy sahili Urla’nın güneyinde yer alan en soğuk suyu sahip plajlardandır. Sahile ulaşmak için Yağcılar Demircili tabelalarını takip edip, Altınköy Çiftlik Sitesi’ne girmeniz gerekmektedir.

Sahil içerisinde Marika Beach Club adlı özel bir işletme bulunmaktadır. Sahile indiğinizde çim alanı geçtikten sonra halk plajına ulaşabilirsiniz. Sahile giriş ücreti ise bulunmamaktadır. 

Plajı ve denizi kum olan Altınköy’de kalabalıktan uzak denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir'de günübirlik eğlenceleriniz için uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için İzmir otel sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Çeşmealtı

Çeşmealtı İskelesi Çeşmealtı İskelesiUrla ilçe merkezine oldukça yakın mesafede yer alan tatil beldesi Çeşmealtı’nda yer alan plaj uzuna kıyı şeridi ile tercih edilmektedir. Kıyı şeridinde yer alan iskeleler ise serinlemek için birebirdir. 

Plaj çevresinde Arena Beach Club adında özel bir işletme de bulunmaktadır. Güler yüzlü çalışanları ile misafirlerine hizmet veren beach club, adalara karşı olan manzaralarıyla tesise ait minderlere oturup içeceğinizi yudumlayabilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.


Yassıca Ada

Yassıca Ada Tekne Turları Yassıca Ada Tekne TurlarıUrla açıklarında yer alan Yassıca Ada İzmir’de en ekonomik tatil imkânı sunmaktadır. Sadece Konak, Karşıyaka ve Üçkuyular vapur iskelelerinden kalkan seferlerle ulaşılmaktadır. 

Yassıca Ada’nın halk plajının denizi sığ ve kumludur. Çevresi de bir o kadar el değmemiş doğası ile büyülemektedir. Sadece yazları ay açık olan tesis ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. Kafe ve restoran gibi birçok yeme içme mekânı bulunan adadaki tesise giriş ücreti çok uygundur. Şezlong ve şemsiye gibi hizmetler için ise ücret alınmamaktadır.

Urla'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Urla'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Özbek – Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kampı

Özbek Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Plajı Özbek Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Plajı

Özbek Köyü’nde yer alan plaj henüz keşfedilmemiş cennetlerden biri olan Özbey Köyü’nde yer almaktadır. 

Bir burun şeklinde olan ve her iki tarafından da denize girilebilen tesisin giriş ücreti 10 TL’dir. Şezlong için ise kiralama ücreti alınmamaktadır. Lüks olmayan tesisin yeme içme ücretleri oldukça uygundur.

Denizi sığ plajı ise kumlu olan plajın çardaklarında gölgede oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Urla gezi rehberi sayfasında listeledi.


Kum Denizi Plajı

Kum Denizi Plajı Urla Kum Denizi Plajı UrlaUrla Belediyesi’nin işlettiği tesis bulunan Kum Denizi Plajı, hafta sonları çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçilerin rağbetine uğramaktadır. 

1 kilometrelik plaja sahip Kum Denizi Plajı’nda çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, su oyunları parkı, bar ve kafeteryalar bulunmaktadır. Yeşil alanları ile halk tarafından tercih edilen plajda piknik yapabilir, dışardan getirdiğiniz içecekleri içebilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.


Kalabak

Kalabak Halk Plajı Kalabak Halk Plajı

Urla’nın kuzey kesiminde yer alan Kalabak Plajı çok sığ olmasıyla bilinmektedir. Çocuklar için uygun olan plaj genellikle aileler tarafından tercih edilir.

Sahile sıfır konumda olan birçok evin önünden denize girilmektedir. Burada tercih edilen en gözde tesis ise Allesta Plus Beach Club’tır. Oldukça uygun fiyatlara sahip tesise giriş ücreti bulunmamaktadır. Restoranında yemek yiyebilir, çimlik bölümünde ise içeceğinizi alıp nargile keyfi yapabilirsiniz.

İzmir'deki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak İzmir gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Melengeç Plajı

Melengeç Halk Plajı Melengeç Halk PlajıUrla’ya bağlı Demircili Köyü sınırlarında yer alan Melengeç Plajı, aile tarafından işletilmektedir. İşletmeye araç başına giriş ücreti alınarak girilebilmektedir.

Denizden çıkıp kuma bulanmak istemeyenler için çim alan da bulunmaktadır. Suyu oldukça soğuk olan plajda duş ve tuvalet imkânı da sunulmaktadır. Yiyecek ve içecek fiyatları açısından oldukça uygun olan tesiste kredi kartı geçmemektedir. 

Hafta sonları oldukça kalabalık olduğu için plaja erken gitmeniz önerilmektedir.


Demircili Plajı

Demircili Halk Plajı Demircili Halk PlajıUrla ilçe merkezine 24 km mesafede Demircili Köyü’nde yer alan plaja ulaşmak için, Urla’nın güneyindeki Kuşçular Köyü’nü takip etmeniz gerekmektedir.  Ağaçların arasından gidilen plaj bölgenin en gözde yerlerinden biridir.

İzmir’den günübirlik gelenlerin ve birçok turistin akın ettiği plaj tertemiz suyu ve kumlu plajı ile ilgi odağı olmaktadır. Çok fazla kabalalık olmayan plajda yüksek derecede rüzgâr olduğu için sörf yapmaya uygundur. 

Plajdaki tek tesis olan Ada Camping, restoran, kamp hizmeti ve kahvaltı hizmetlerini uygun fiyata sunmaktadır. Dilerseniz tesise ait şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz.

Urla'da daha büyük oteller yerine, kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki oteller Urla butik oteller sayfamızda yer almaktadır.


Gelinkaya

Gelinlikaya Günbatımı Manzarası Gelinlikaya Günbatımı Manzarası

Urla’nın denize girilebilecek en güzel yerlerinden biri olan Gelinkaya’nın ismi bölgede yer alan taşın gelin ve damada benzediğinden gelmektedir.

Deniz içerisinde ördekler ve kazların da olduğu doğal bir ortama sahip Gelinkaya’da birçok kafe de yer almaktadır. Kafelerden havuza girer gibi denize girilmektedir. Deniz temizliği ile tercih edilmektedir.


Özbek -  Aydilek Koyu

Aydilek Koyu Yüzme Alanı Aydilek Koyu Yüzme AlanıÖzbek Köyü’nde yer alan ve Urla’nın diğer denizlerine göre daha ılık olan Aydilek Koyu’na havuza girer gibi merdivenle girilmektedir. 

Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığından dolayı sandalyenizi, şemsiyenizi, içecek ve yiyeceklerinizi yanınızda getirmeniz önerilir. 

Aydilek Koyu’na gelirseniz eğer deniz ayakkabılarınızı getirmeyi unutmayınız. Çok temiz olmasına rağmen denizde birçok kestane bulunmaktadır.

Urla'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Urla apart oteller kategorimize göz atabilirsiniz.


Balıklıova Koyu

Balıklıova Koyu Yukarıdan Bakış Balıklıova Koyu Yukarıdan BakışBalıklıova Koyu’na ulaşmak için Çeşme yolu istikametinde ilerleyip, Güzelbahçe Karapınar’ı geçmeniz gerekmektedir. Bir dağın eteklerinde yer aldığından dolayı koy, rüzgarlı ve serindir.

Urla merkeze yarım saat mesafede yer alan Balıklıova, küçük bir sahil kasabası olması nedeniyle sessiz ve sakindir. Kıyılarda yer alan balık restoranlı ile bilinen Balıklıova’nın denizi ise serin ve temizdir.

Plajına giriş ücreti bulunmamaktadır.