Tekirdağ Tatil Yerleri

Tekirdağ, sanayi bölgesi olmasının yanı sıra, İstanbul’a yakın olması ve ilçelerinde yaz tatiline olanak sağlayan imkanları nedeniyle tatil severler tarafından da tercih edilmekte olan bir şehirdir.

Şehir merkezi ve çevre ilçeler, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra temiz denizi, uzun kıyı şeridi ve zengin konaklama seçenekleri ile yaz tatili boyunca konuklarına keyif dolu anlar sunmaktadır. 

Hafta sonu tatilinizi ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için Tekirdağ bölgesi otelleri sayfasında listeledi.


Şarköy

Şarköy Şarköy

Tekirdağ iline bağlı bir ilçe olan Şarköy, yaz tatili denince, Trakya’da ilk akla gelen ilçelerden biridir. Marmara Denizi kıyısında yer almaktadır. Dünyanın en uzun 12. kumsalına sahip olması, her yıl yerli yabancı turistler tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biridir. 

Şarköy ilçe merkezinde sezonluk yazlık kiralama, otel, motel ve pansiyonlarda konaklama şansınız bulunmaktadır. 

Mavi bayraklı plajlar bulunan Şarköy’de denize girmek için belediye plajları ve özel işletmeler tercih edilebilmektedir.  

İlçe merkezinde bulunan çarşı boyunca, alışveriş yapacak dükkanlar, kafe ve restoranlar hizmet vermektedir. Gündüzleri kadar geceleri de oldukça hareketli olan Şarköy ilçe merkezinde yaz tatilinin tamamını geçirmeyi tercih edenlerin yanı sıra günübirlik tatilciler de umduklarını bulacaklardır. 

İlçe merkezindeki tatil olanaklarının yanı sıra ilçeye bağlı 26 köyde, tarih ve kültür tatili, doğa tatili, kamp alanları yer almaktadır. 

Şarköy’de alışılmış yaz tatillerinin üçlüsü olan deniz, kum ve güneşin haricinde rüzgar sörfü ve yamaç paraşütü yapmak için tesisler dikkat çekmektedir.  

Tekirdağ'da tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlası için Tekirdağ'da gezilecek yerler yazısına uğramayı unutmayın.


Marmara Ereğlisi

Marmara Ereğlisi Marmara Ereğlisi

Tekirdağ’ın bir ilçesi olan Marmara Ereğlisi, il merkezine 38 km, İstanbul’a ise 90 km uzaklıktadır. 32 km uzunluğunda sahil şeridi bulunmaktadır. Bu nedenle yaz tatillerinde özellikle İstanbul’dan gelen tatil severlerin sayısı oldukça fazladır. 

Hem ulaşımının kolay olması hem de doğal güzellikleri ile tatil severlere dolu dolu bir konaklama deneyimi yaşama imkanı sunmaktadır. 

Balık türleri bakımından oldukça zengin olan ilçede, sahil şeridinde bulunan balık restoranları en çok tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır. 

Restoranların yanı sıra sahil şeridi boyunca, turistlerin konaklaması için otel, motel ve pansiyon seçenekleri mevcuttur. Ayrıca kamp alanı da bulunmaktadır. 

Marmara Ereğlisi’nde özel işletmelerin haricinde halk plajı da hizmet vermektedir. Gündüz deniz, güneş ve kumun tadını çıkartmak için birçok alternatif bulunurken, gece hayatı da yine sahil şeridinde bulunan disko ve barlar ile oldukça hareketli geçmektedir. 

Kıyı şeridi uzun olmasına rağmen, yapılaşmanın fazla olmasından dolayı denize girilecek alanların kısıtlı olduğu bir ilçedir. Kıyıda ilk göze çarpan tesis ise Marmara Ereğlisi Askeri Kamp Alanı’dır. Ancak buraya da ordu mensupları ve yakınlarının haricinde giriş yasaktır. Seçenekler az olsa da, tatile gelmek isteyenler, masmavi denizin tadını mümkün olan her alanda çıkartmaktadır. 

Yaz tatilinin yanı sıra, bölgede bulunan Perinthos Antik Kenti ve sahilde bulunan Açık Hava Müzesi gezilecek yerler arasında yer almaktadır. 

Tekirdağ'da sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Tekirdağ gezi rehberi sayfamıza göz gezdirmeyi unutmayın.


Uçmakdere

Uçmakdere Uçmakdere

Şarköy’e bağlı olan Uçmakdere’ye merkezden, özel aracınızla ya da kalkan minibüslerle ulaşılabilmektedir. 

Bölgeye ulaştığınız zaman sizi eşsiz bir doğal güzellik karşılamaktadır. Asırlık çınarları, vadi boyunca uzanan deresi, ıhlamur ağaçlarının kokusu, sarı kantaron otlarının çiçeklerinin oluşturduğu görsel şölen eşliğinde tatil yapma imkanı sunmaktadır. 

Tüm bunların yanı sıra Uçmakdere’ye tatil severlerin büyük bir bölümünün geliş amacı ise yamaç paraşütü yapmaktır. Buradaki tesisin hocalarıyla yamaç paraşütü yapabilir ya da bu alanda profesyonelleşmek isterseniz, 5 gün süren eğitimden faydalanabilirsiniz. 

Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi dokusunu da korumayı başaran Uçmakdere, ziyaretçilerine hem doğa, hem tarih gezisi imkanı sunarken, bir yandan da alternatif spor imkanları ile ziyaretçilerinin hoşça vakit geçirmelerini sağlamaktadır. 

Tekirdağ'da yeni evlenen çiftlere özel olarak balayınız için en iyi otelleri sizin yerinize Tekirdağ balayı otelleri adresinde tüm detayları ile listeledik.


Kumbağ, Süleymanpaşa

Kumbağ Kumbağ

Tekirdağ merkeze ve İstanbul’a yakın olması nedeni ile yaz aylarında sıklıkla tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Kumbağ, eski bir Rum yerleşimidir.

Son 10 yıldır turizme açılan ve hızla gelişim gösteren ilçede, yaz tatili olanaklarının yanı sıra çam ormanları dikkat çekmektedir. Ganos Dağları sırtlarında yapılan yürüyüş turları, trekking severlerin yanı sıra fotoğraf sanatçılarının da dikkatini çekmektedir.

İstanbul’a 2.5 saat uzaklıkta olmasından dolayı, kısa tatil zamanlarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Tekirdağ halkı içinse 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kumbağ, günübirlik tatillerde bile tercih edilebilecek niteliktedir. 

Yaz kış ziyaretçilere açık olan apart oteller ve pansiyonlarda konaklama imkanı bulunmaktadır. 

Tekirdağ'da denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Tekirdağ denize sıfır oteller sayfamıza göz atmayı unutmayın.


Eriklice Köyü

Eriklice Eriklice

Yaz tatillerinde en çok tercih edilen bölgelerden biri de Eriklice Köyü’dür. 

Temiz havası ve berrak denizi, el değmemiş doğal güzellikleri ile şehrin stresinden uzaklaşmak için ideal ilçelerden biridir. İstanbul’a yakın olması nedeniyle özellikle hafta sonu tatillerinde tercih edilmektedir. 

Şarköy ilçe merkezine 7 km mesafede yer alan Eriklice Köyü’ne hem özel araç ve taksi hem de toplu taşıma ile ulaşım mümkündür.