1. Otelleri.net
  2. Tekirdağ Otelleri
  3. .....
  4. Tekirdağ Otelleri
Arama Yapınız

Tekirdağ Otelleri

Tekirdağ Bölgesinde 17 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
2
2
6
1
6
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
14
5
1
Otel Tipi
1
7
2
9
5
Otel Teması
1
1
1
2
5
Alt Bölgeler
5
4
4
2
Otel Zinciri
1
1
1

Tekirdağ Otelleri

Tekirdağ Bölgesinde 17 otel bulunmaktadır.

Ramada Tekirdağ By Wyndham
Şehir
Tekirdağ
Sadece Oda
Havuzlu
Aile
Spa
Toplantı
Kapalı Havuz
İNCELE
Şeker Kamp Apart Otel
Tatil
Tekirdağ
Sadece Oda
1 Çocuk Ücretsiz
Balayı
Denize Sıfır
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
Havuzlu
İNCELE
Şehir
Tekirdağ
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
4 yıldızlı
Spa
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Kongre
İNCELE
Şehir
Tekirdağ
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
3 YIldızlı
Toplantı
İNCELE
Tatil
Tekirdağ
Yarım Pansiyon
İslami
Denize Sıfır
3 YIldızlı
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
İNCELE
Şehir
Tekirdağ
Oda Kahvaltı
4 yıldızlı
Aile
Toplantı
Kongre
İNCELE
Şehir
Tekirdağ
Oda Kahvaltı
5 Yıldızlı
Jakuzili
Aile
Kapalı Havuz
Kongre
Toplantı
İNCELE
Şehir
Tekirdağ
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
3 YIldızlı
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Toplantı
İNCELE
Butik
Tekirdağ
Oda Kahvaltı
Denize Sıfır
Aile
İNCELE
Pansiyon
Tekirdağ
Sadece Oda
Aile
İNCELE

Tekirdağ Tatili

Tekirdağ’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Tekirdağ OtelleriPlajlar ve Koylar: Marmara Denizi’ne 133 kilometre ve Karadeniz’e 2,5 kilometre uzunluğunda sahil şeridi olan Tekirdağ’da yazın yüzebileceğiniz plajlar yer almaktadır. Altınova Halk Plajı, Atatürk Parkı Halk Plajı, Marmara Evleri Halk Plajı, Mürefte Halk Plajı, Süleyman Altınok Halk Plajı ve Şarköy Sosyal Tesisler Önü Halk Plajı, Tekirdağ’da tercih edebileceğiniz plajlardır. 

Antik Kentler: Tekirdağ ziyaretiniz esnasında Antik Çağ’da kurulan kentleri ziyaret edebilirsiniz. Heraion Teikhos Antik Kenti, Bisanthe Antik Kenti ve Apri, gezilip görülmesi gereken baçlıca antik kentleridir. 

Müzeler: Tekirdağ’da arkeolojik kazılar sonucunda çıkarılan eserlerin sergilendiği çeşitli müzeler yer almaktadır. Ziyaret edilmesi gereken bu müzeleri, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Namık Kemal Evi ve Rakoczi Müzesi’dir. 

Tarihi Yerler: Tekirdağ, Paleolitik Çağ’a uzanan köklü geçmişi sayesinde çeşitli tarihi yapılara ev sahipliği yapar. Rüstem Paşa Külliyesi, Orta (Merkez) Camii, Çorlu Süleymaniye Camii, Ayas Paşa Camii, Hora Feneri, Çorlu Kalesi, Zahire Nazırı Ahmet Ağa Camii ( Eski Cami ) şehrin başlıca tarihi yerleridir. 

Doğal Güzellikler: Tekirdağ’da yer alan Tekir Dağları dışında düzlük bir araziye sahip il, ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır.  Uçmakdere, Şarköy, Kumbağ, Kastro Marmara Ereğlisi, Gaziköy, Ganos Dağı, Saray ve Malkara, şehrin birbirinden güzel doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan bölgeleridir. 

Tekirdağ’da Yapılacak Aktiviteler

  • Tekirdağ tatili sırasında yamaç paraşütü yaparak adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere mevkii, çeşitli olanaklar sunmaktadır.  
  • Yılın çoğu zamanı rüzgarlı olan Tekirdağ’ın sahil şeridi, rüzgar sörfü için oldukça elverişlidir. Su sporlarından hoşlanıyorsanız, Tekirdağ’da mutlaka rüzgar sörfünü denemelisiniz. 
  • Şarköy ilçesi yaz boyunca ziyaretçi akınına uğramaktadır. Uzun bir sahil şeridine sahip Şarköy’de gün boyunca temiz denizin tadını plajlarda çıkartabilirsiniz.
  • Uçmakdere mevkiinin yemyeşil doğası, doğa yürüyüşü için uygun ortam sunmaktadır. Burada gün batımını izleyerek huzurlu bir şekilde yürüyüş yapabilirsiniz. 
  • Şarköy’den hareket eden tekne turları ile günübirlik Avşa, Marmara ve Çınarlı bölgelerini ziyaret edebilirsiniz. Gün boyu adaları gezerek, Tekirdağ tatili sırasında farklı yerler görme şansı elde edilebilmektedir.
  • Rakı üretiminde Türkiye’nin önde gelen illerinden birisi olan Tekirdağ’da mutlaka rakı balık yapın. 

Tekirdağ’da Yapılan Festivaller

Tekirdağ’ı ziyaret etmeden önce tatilinizi yöresel festivallere denk getirerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz festivaller arasında Haziran ayının başlarına doğru düzenlenen Tekirdağ Kiraz Festivali, Ağustos ayının sonlarına doğru gerçekleştirilen Hayrabolu Ayçiçeği Festivali, Bağbozumu ve Ekoloji Festivali, Eylül ayının ikinci haftası düzenlenen Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali ve Ağustos ayının sonlarına doğru düzenlenen Çorlu Fest yer almaktadır.

Tekirdağ’da Ne Yenir?

Tekirdağ denince akla gelen ilk lezzet Tekirdağ köftesidir. Bu lezzetin yanı sıra denemeniz gereken yöresel lezzetler arasında Çeneçarpan çorbası, Tekirdağ çılbırı, ciğer sarma, damat paçası, gaziler helvası, kaçamak, kandilli mantı, peynir helvası, Hayrabolu tatlısı ve burma sucuk yer almaktadır.  

Tekirdağ’dan Ne Alınır?

Tekirdağ’da alabileceğiniz birbirinden güzel el yapımı hediyelik eşyalar bulunmaktadır.  Karacakılavuz dokuması ile yapılan yastık kılıfı, seccade, heybe, masa örtüsü gibi ürünleri şehir merkezindeki dükkanlarda bulabilirsiniz. Şarköy ve çevresinde hem kaliteli hem de uygun fiyatlı şaraplar satılmaktadır. Uçmakdere ve Mürefte bölgeleri de butik şarap satın alabileceğiniz bölgeler arasında yer almaktadır. Tekirdağ, şarabın yanı sıra rakı üretiminin de merkezidir. Bu nedenle, Tekirdağ gezisi sırasında ünlü Tekirdağ rakısının tadına bakabilir, kendinize ya da sevdiklerinize hediye olarak alabilirsiniz.

Tekirdağ’da Eğlence Yerleri

Şarabı ve rakısı ile ünlü Tekirdağ’ın hem il merkezinde hem de ilçelerinde bar, pub, meyhane ve gece kulübü sayısı oldukça fazladır. Yazlık mekanlarda ise özellikle sahil kenarında canlı müzik hizmeti sunan kafe ve barlar bulunmaktadır. Şehrin başlıca eğlence yerleri, Cities Bar, Hopsack Cafe & Bistro, Pilsen Pub, Umurbey Winehouse, Garaj Pub ve Romantica Club’dır.

Tekirdağ’a Nasıl Gidilir?

Ulaşım olanakları oldukça fazla olan Tekirdağ, İstanbul’a 144 kilometre, Ankara’ya 595 kilometre, Edirne’ye 142 kilometre ve İzmir’e 708 kilometre uzaklıktadır. Özel araçla ve şehirlerarası otobüslerle Tekirdağ’a karayolundan ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan gelecek kişiler için tren ile ulaşım imkanı da bulunmaktadır. İstanbul Halkalı Tren İstasyonu’ndan hareket etmekte olan tren Çerkezköy ilçesinde durmaktadır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Tekirdağ merkeze 38 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından sonra araçla şehir merkezine 40 dakikada ulaşılabilmektedir.