Tekirdağ Plajları

Trakya bütün olarak düşünüldüğünde, deniz açısından zengin bir bölgedir. Her ne kadar akılda Marmara Denizi kıyıları kalmış olsa da, Ege ve Karadeniz’e kıyıları olan ilçeleri ile bu bölge, deniz tatili yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bölgelerden biridir.

Tekirdağ ise, Trakya bölgesi içerisinde turizm potansiyeli yüksek şehirler arasında yer almaktadır. Türkiye içerisinde sahil uzunluğu en fazla olan şehir, Mavi Bayraklı halk plajları sayesinde tatil severlerin beklentilerini fazlası ile karşılamaktadır. 

Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Altınova Halk Plajı, Şarköy Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan halk plajı, Şarköy ilçesinde bulunan Mürefte Halk Plajı ve yine Şarköy’de bulunan 2 ayrı halk plajı ile Mavi Bayraklı plajların sayısı 5’e yükselmiştir. Halk plajlarının yanı sıra bölgede bulunan otellerin özel plajları ve özel işletmelere ait beachler bulunmaktadır. 

Tekirdağ'da tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Tekirdağ'daki oteller sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Kastro Koyu ve Plajlar

Kastro Koyu Kastro Koyu

Kıyıköy’e 18 km mesafede bulunmakta olan Kıyıköy, Tekirdağ ve Kırklareli sınırında yer almaktadır. Denize dökülen dere ağzıyla başlayan kumsalın uzunluğu 500 metredir.

Kumsal boyunca denize girmenin yanı sıra, yeme içme mekanları, salaş işletmeler ve çay bahçeleri bulunmaktadır.

Tekirdağ tatili sırasında günübirlik geziler ve denize girmek için tercih edilebildiği gibi, kumsalda bulunan kamp alanından da faydalanılabilmektedir.

Hem Kırklareli hem de Tekirdağ’a sınırının bulunmasından dolayı, her iki şehir tarafından da sahiplenilmektedir. Ancak idari olarak Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlıdır.

Bu bölgede profesyonel bir işletme bulunmamaktadır. Uzun bir kumsalı bulunmasına rağmen, denizi kötü bir üne sahiptir. Temiz ve berrak denizi her ne kadar güvenli olarak görülse de, taban kumunda dalgalanmaların sık görüldüğü bir bölgedir. Dip çökmeleri nedeniyle, boğulma vakalarının en sık rastlandığı alandır. 

Tekirdağ'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Tekirdağ'ın gezilecek yerleri yazısına göz atabilirsiniz.


Şarköy Halk Plajı

Şarköy Halk Plajı Şarköy Halk Plajı

Şarköy ilçe merkezinde ve Şarköy’e bağlı mahallelerde bulunan 4 tane halk plajı vardır.

Mavi Bayrak’a sahip halk plajlarında giriş ücretsizdir. Çevre ilçelerden gelmek isteyenler için minibüs ve otobüs seçenekleri sunulmaktadır.

İlçe merkezinde bulunan Şarköy Halk Plajı’nın uzunluğu 700 metre, genişliği ise 15 metredir. Denizinde çakıl veya kaya bulunmuyor olması açısından tercih edilmektedir.

Giriş ücreti olmasa da plajda şezlong ve şemsiye ücreti alınmaktadır. Bu hizmetlerin yanı sıra plaj içerisinde duş, WC, kafe, cankurtaran hizmeti sunulmaktadır. Her sezon hizmet bedelleri değişmekle birlikte, özel işletmelerle kıyaslandığında oldukça uygundur. 


Motolife Beach Club

Motolife Beach Club Motolife Beach Club

Hem gündüz hem de gece hizmet veren Motolife Beach Club, Şarköy merkeze 11 dakika uzaklıktadır. Gündüz beach, akşam kafe-restoran, gece ise bar hizmeti vermektedir.

Akşam canlı müzik bulunan işletmede gün boyu alkollü içecek servisi de bulunmaktadır. Gündüz denizin, müziğin ve güneşin tadını çıkartırken, akşam kumsalda oturabilir, kafede içecek hizmetinden yararlanabilir, bar bölümünde canlı müzik dinleyebilirsiniz.

Bütün bir günün geçirilebileceği bir işletme olan Motolife Beach Club Şarköy’ün en popüler mekanlarından birisidir. 

Tekirdağ'da görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Tekirdağ gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Çorlu Plajı

Çorlu Plajı Çorlu Plajı

Bu plaj Şerefli mevkiinde yer almaktadır. İnce kumlu ve yer yer taşlı kumsalı 600 metre uzunluğundadır. Ancak yaz aylarında artan nüfus ve alt yapı sorunlarından kaynaklı olarak, istenen temizlik her zaman sağlanamamaktadır.

Zaman zaman zehirli denizanalarına da rastlanmakla birlikte son yıllarda bu sorun ortadan kaldırılmıştır.


Kumbağ Mutlukent Halk Plajı

Kumbağ Mutlukent Halk Plajı Kumbağ Mutlukent Halk Plajı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açılan Kumbağ Mutlukent Halk Plajı, özel işletmelerin kalitesini yakalar nitelikte hizmet sunmaktadır.

Sezon boyunca hizmet veren halk plajında, giriş ücretsiz olurken, istenen ekstraların ücretleri her sezon değişmektedir.

Şemsiye, şezlong, gölgelik, duş, WC, plaj masası ve cankurtaran hizmeti bulunmaktadır. Güvenlik önlemi olarak cankurtaran haricinde ayrıca dubalama çalışması da yapılmaktadır.

Hem günübirlik tatilcilerin hem de yazlıkçıların sıklıkla tercih ettiği Mutlukent Halk Plajı haftanın her günü kalabalık olmaktadır.  

Tekirdağ'da her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Tekirdağ apart oteller sayfamıza uğramayı unutmayın.


Uçmakdere- Mürefte Plajları

Uçmakdere Plajları Uçmakdere Plajları

Uçmakdere’den Mürefte’ye kadar olan kıyı, aynı zamanda fay hattı olmasından dolayı, Ganos Dağı’ndan kayan kayalarla kaplıdır. Bu nedenle, denizi her ne kadar berrak ve temiz olsa da aniden derinleşmektedir.

Ancak bu bölgede yerleşimin olduğu kesimlerde, konaklama imkanı sunan işletmeler konum itibariyle denize yakınsa, müşterilerine plaj hizmeti de sunmaktadır. 

Bu bölge genel anlamda düşünüldüğünde, denize girmekten ziyade, fotoğraf çekmek, deniz manzarası izlemek ve doğa yürüyüşleri açısından daha çok tercih edilmektedir. 


Kuum Bistro Beach

Kuum Bistro Beach Kuum Bistro Beach

Şarköy ilçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunmaktadır.

İşletmede şezlong, minder, şemsiye, kafe, restoran ve gün boyu müzik hizmeti sunulmaktadır. Gündüz güneşlenmek, denize girmek ya da kafede yeme-içme hizmeti almak için tercih edilmekle birlikte, akşamları restoran, canlı müzik ve kafe hizmeti de sunmaktadır.

Plaj giriş ücretine ilk içecek dahil edilmektedir. Giriş ücreti her yıl güncellenmektedir. 

Tekirdağ'da kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki butik oteller için Tekirdağ butik oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Buket Beach Club

Buket Beach Club Buket Beach Club

Bu işletme denize girmek ve güneşlenmek isteyenlerin yanı sıra denize sıfır kafesinden faydalanmak isteyenlerin de sıklıkla tercih ettiği bir işletmedir. Diğer özel işletmelerle karşılaştırıldığında Buket Beach Club daha uygun fiyatlarla müşterilerini ağırlamaktadır.

Beach hizmeti içerisinde, şezlong, minder, yiyecek-içecek hizmeti, şemsiye, tuvalet ve duş vardır. Kafesinde sunulan menüsünün müdavimleri bulunmaktadır. Daha sakin ve sessiz bir hizmet talep edenlerin tercihidir.