Tekirdağ Aktiviteleri

Tekirdağ, hem spor aktiviteleri hem yaz tatili, hem kültür turları hem de tarih gezileri için oldukça uygun bir şehirdir.

Her yıl yerli yabancı binlerce turisti ağırlamakta olan Tekirdağ’da, özellikle son dönemde dikkat çeken ve gelişmekte olan alternatif spor aktiviteleri, turist sayısının artmasını pozitif yönde etkilemektedir.

Bunun yanı sıra düzenlenen kültür turları da rağbet görmektedir. 

Tekirdağ'da gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Tekirdağ otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Tekirdağ Yamaç Paraşütü

Tekirdağ tatili sırasında Uçmakdere’ye uzanacak olursanız, yamaç paraşütü yapma şansınız bulunmaktadır.

Bu aktiviteyi deneyimlemek isteyenler için bir kulüp kurulmuş ve Uçmakdere’de tesisleri bulunmaktadır. Buraya geldikten sonra kısa bir eğitimle, yamaç paraşütü hocaları ile birlikte uçuş gerçekleştirilebilmektedir.

Uçuş sonrası inilen plajda ayrıca vakit geçirme şansı da bulunmaktadır. Rüzgarın durumuna göre kaç metreden uçuş yapılacağı belirlenmektedir. 

Bir diğer detay ise yağmurlu günlerde atlayış yapılmamasıdır. Bunun nedeni hocalar tarafından, yağmurlu günlerde rüzgar olmaması olarak belirtilmektedir. Bu nedenle yamaç paraşütü yapmak isteyen kişilerin en azından bir gün önce merkezi arayarak hava durumu bilgisi alması gerekmektedir. 

Uçuş fiyatları ise diğer bölgelere göre oldukça uygundur. 250 metreden gerçekleştirilecek olan atlayışların fiyatı 70 - 80 TL iken, 650 metreden yapılan atlayışlarda fiyat 100 - 120 TL olarak belirtilmektedir. Atlayış sırasında video çekim hizmeti de bulunmakta ancak bu hizmet fiyata dahil değildir. Bu hizmeti almak isteyenlerin 50 - 60 TL ek hizmet bedeli ödemesi gerekmektedir. 

Tekirdağ'a uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Tekirdağ'ın gezilecek yerleri yazısına göz atabilirsiniz.


Bağ Bozumu Festivali 

Bağ Bozumu Festivali Bağ Bozumu Festivali

Tüm Trakya’da 12 adet bağ evi bulunmakta ve bunların büyük bir bölümü Tekirdağ’dadır. Özellikle Eylül ayında Tekirdağ’a gidecek tatil severler için Bağ Bozumu Festivali ve bağ evleri gezileri, farklı bir deneyim olmaktadır.

Bağlar arasında bir gezi rotası düzenlemek isteyenlerin bağ evi sahipleri ile iletişime geçmeleri oldukça faydalıdır. Ne yazık ki bu evlere yolculuk esnasında sürücüye yardımcı olacak tabelalar bulunmamaktadır.

Bu gezilerin en popüler rotası Şato Nuzun’dur. İstanbul’a 1 saat 45 dakika uzaklıkta olan bu özel gezi noktasını ziyaret etmek istiyorsanız, işletmeyi arayarak ulaşabilirsiniz.

Hem otel hem de şarap üretim tesisi kurmak amacı ile çıktıkları yolda, işletmeciler vakit bulamadıkları için otel bölümünü hayata geçirememiştir. Bu nedenle konaklama yerine günübirlik ziyarete uygun bir mekandır. Üzüm bağlarında, türüne nadir rastlanan üzümler yetişmekte ve özel şarap üretimi gerçekleştirilmektedir.

Şarap üretimi ile ünlü Tekirdağ gezisi sırasında, bağ evleri ziyaretleri yapılacak farklı aktiviteler arasında yer almaktadır. 

Tekirdağ il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için Tekirdağ gezi rehberini incelemenizi tavsiye ederiz.


Tekirdağ Rüzgar Sörfü

Tekirdağ Rüzgar Sörfü Tekirdağ Rüzgar Sörfü

2007 yılında hizmet vermeye başlayan Şarköy Wind Sörf Merkezi ile hem profesyoneller hem de bu spora yeni başlayacak olanlar rüzgar sörfü yapma imkanı bulmaktadır.

Eğitim almadan board kiralama hizmetinden de faydalanılabilmektedir. Bu hizmetin bedeli 60 - 70 TL olarak belirtilmektedir.

Bir diğer yandan sunulan eğitimlerin süresi ve fiyatı yaşa göre değişim göstermektedir. Erişkinler günde 6 saat eğitim alarak toplamda 2 günün sonunda rüzgar sörfü yapmaya başlayabilmektedir.

Çocuklar için de eğitimlerin bulunduğu merkezden özellikle haftalık ve daha uzun süre tatil yapmak için Tekirdağ’a gelenler faydalanmayı tercih etmektedir. 

Tekirdağ'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Tekirdağ pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Tekirdağ Şehir Turu

Tekirdağ Şehir Turu Tekirdağ Şehir Turu

Dünyanın en uzun taş köprüsünün ve en iyi dalış bölgelerinden birinin de sınırları içerisinde olduğu Trakya’da, Tekirdağ şehir turu yapmak hem doğal güzelliklere tanık olmak hem de tarihi alanda bilgi sahibi olmak anlamına gelmektedir. 

Tekirdağ tatili sırasında Rakoczi Müzesi, Namık Kemal Evi, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi başta olmak üzere, tarihi kalıntılar ve camileri kapsayan bir gezi planı düzenlemeniz önerilmektedir.

Şehir ve çevresinde gezi düzenlerken uğranması gereken yerlerden biri de Karacakılavuz Köyü’dür. Tarihi güzellikleri ve doğası bozulmadan günümüze kadar ulaşan bu noktayı diğerlerinden ayıran özellik ise ev dokuması seccadeleridir. Köy kadınlarının yaptığı el dokuması ürünleri satın alabilirsiniz. 

Tekirdağ'da bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Tekirdağ tatil otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Tekirdağ Yaz Tatili

Tekirdağ Tekirdağ'da Yaz Tatili

Tekirdağ’da özellikle Şarköy ilçesi yaz boyunca ziyaretçi akınına uğramaktadır. Uzun bir plajı bulunan ilçede gün boyunca temiz denizin tadını, belediye plajları ya özel işletmelerde çıkartmanız mümkündür.  

Hem günübirlik hem de uzun dönem tatillerde talebi karşılamaya yönelik imkanların bulunduğu Şarköy’de gün boyu yüzme, güneşlenme aktivitelerini gerçekleştirirken, ilçe merkezinde bulunan kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

Oldukça hareketli bir gece hayatı olan Tekirdağ’ın özellikle Şarköy ilçesinde bir yaz tatilinden beklediğiniz her imkan sizlere sunulmaktadır.