Selçuk’ta Yapılacaklar

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan İzmir’in Selçuk ilçesinde doğal, tarihi ve kültürel gezilip görülmesi gereken birçok turizm cazibesi bulunmaktadır. 

Pamucak Plajı, Şirince gibi doğal güzellikleri Efes Antik Kenti, Yedi Uyurlar Mağazası, İsa Bey Camii gibi tarihi yapıları görmeden dönmeyiniz.

Selçuk'ta birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Selçuk otelleri listesine göz atabilirsiniz.


Karış Karış Gezilmesi Gereken Tarihi Noktalar: Efes Antik Kenti

Efes Antik Kent Kalıntıları Efes Antik Kent KalıntılarıAnadolu’da antik çağın başkenti olan ve Artemis Tapınağı, St. John Kilisesi, antik tiyatro, Liman ve Kuretler Caddesi ve Celsus Kütüphanesi gibi birçok tarihi mimari yapıyı içinde barındıran Efes Antik Kenti Selçuk’ta ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.


Milyonların Ziyaret Ettiği Dini Merkez: Meryem Ana Evi

Selçuk Meryem Ana Evi Selçuk Meryem Ana EviEfes Antik Kenti’ne 3 km mesafede Bülbül Dağı’nda yer alan Papa IV. Tarafından Hristiyanlığın hac merkezi olarak ilan edilmiş olan Meryem Ana Evi, dünyaca ünlü ve manevi değeri çok yüksek olan alanlardan biridir. Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği düşünülen bu evi ve tabiat parkını ziyaret etmeden dönmeyiniz.

Selçuk'ta manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Selçuk'ta gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Gizemli Efsanelere Ev Sahipliği Yapan: Yedi Uyurlar

Gizem Dolu Efsanesi İle Yedi Uyurlar Mağaraları Gizem Dolu Efsanesi İle Yedi Uyurlar Mağaraları

Selçuk’un Panayır Dağı eteklerinde yer alan Roma İmparatorluğu’nun putperest inanç zorlamalarından kaçan 7 Hristiyan gencin kaçarak sığındığı mağara olarak bilinen Yedi Uyurlar, Bizans döneminde mezar kilise haline getirilmiştir. Ashab-ı Kehf mağarasının bu gizemli dünyasını keşfetmeden dönmeyiniz.

Selçuk'ta aileniz ile birlikte tatilde mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Selçuk gezi rehberi sayfasında listeledik.


İzmir’in En Uzun Plajlarından: Pamucak Plajı

Selçuk Doğa Harikası Pamucak Plajı Selçuk Doğa Harikası Pamucak PlajıMavi Bayraklı denizi ve 11 km kumlu sahili ile yazın sıcaklarında kaçamak noktası olan Pamucak Plajı, Selçuk’a gelen turistlerin vazgeçilmez noktalarından biri olmaktadır. Halka açık olan Pamucak Plajı’nda denizin ve güneşin tadını çıkarmadan dönmeyiniz.


Tadı Damağınızda Kalacak Lezzetler ve Fotoğraflarınıza Manzara Olacak Sokaklar: Şirince’nin Sokakları ve Şarapları

Şirince Eşsiz Manzarası ve Şarapları Şirince Eşsiz Manzarası ve ŞaraplarıSelçuk’a 8 km mesafede yer alan adı gibi şirin bir Rum köyü olan Şirince, mimari dokusu ve tarihsel yapısı bozulmadan günümüze kadar korunmuştur. Sokakları, taş ve ahşap evleri, otantik havası, köy kahvaltıları ve leziz şarapları ile bilinen köyde konaklamak için de huzur dolu mekanlar bulunmaktadır. Tatilinizin bir gününü Şirince’ye ayırıp bu doğal ve huzurlu ortamda vakit geçirmeden dönmeyiniz.

Selçuk'ta yapabileceklerinizin sınırı olmayan büyük tesislerde tatil yapmak için Selçuk tatil köyleri sayfamızı size özel olarak sunuyoruz.


Selçuk Lezzetleri: Meşhur Çöp Şiş

Selçuk Meşhur Çöp Şiş Selçuk Meşhur Çöp Şiş

İlçede birçok Ege ilçesi gibi ot ve balık ürünleri meşhur olmasının yanı sıra Selçuk, Çöp Şişi ile bilinmektedir. İlçenin her yerinde kolaylıkla bulabileceğiniz leziz yöresel bir şekilde yapılan ve sunulan Çöp Şişi tatmadan dönmeyiniz.


Dini ve Tarihi Sembol: İsa Bey Camii

Selçuk Tarihi İsa Bey Camii Selçuk Tarihi İsa Bey CamiiAydınoğulları dönemi 1374 yıllarında inşa edilmiş olan İsa Bey Camii Anadolu’da İslamiyet’in ilk mimari eserlerindendir. Artemis Tapınağı’nın kesme blokları ile yapılan ve mermerlerle çevrilmiş olan İsa Bey Camii’nin süslü motiflerini ve eşsiz mimarisini görmeden dönmeyiniz.

Selçuk'ta dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Selçuk tatil otelleri listesinden tercih yapabilirsiniz.