Selçuk Aktiviteleri

Yerli yabancı birçok turistin yoğun ilgisini gören Selçuk gerek doğal güzelliği gerekse tarihi mirasları ile turizm destinasyonlarını barındıran ilçelerdendir. 

Dünyanın her yerinden ziyaretçilerini ağırlayan Selçuk'ta Efes Antik Kenti tarihi ve kültür gezisi, serbest atlama, Pamucak’ta deniz ve kamp, at safari ve doğa yürüyüşü gibi yapılacak birçok aktivite yer almaktadır.

Selçuk'ta kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz keyifli bir tatil geçireceğiniz konaklama seçeneklerini sizin için Selçuk otelleri sayfamızda listeledik.


Kamping

Selçuk Ormanlarında Kamp Aktivitesi Selçuk Ormanlarında Kamp AktivitesiDoğal çevresi ile yazın kamp alanı olarak tercih edilen Selçuk ilçesinde ağaçlarla çevrili bir alanda şehrin gürültüsünden uzak, huzurlu, doğa ile iç içe ve tertemiz atmosfer eşliğinde konaklama fırsatı bulunmaktadır.

Pamucak Plajı çevresinde kamp için uygun alanlar bulunmaktadır. Doğa ile baş başa kalmak, sabah güneşin sıcaklığı, denizin mis kokusu ile uyanmak isteyen ziyaretçiler için vazgeçilmez noktalardan biri olmaktadır.

Tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Selçuk'ta gezilecek yerleri yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Serbest Atlayış (Skydiving)

Selçuk Semalarında Serbest Atlayış Selçuk Semalarında Serbest AtlayışMavinin her tonuna şahit olabileceğiniz bu aktivite Selçuk Efes’te yapılmakta ve yılın her anı atlayışa müsait bir konumda yapılmaktadır. Adrenalini doruklarına kadar yaşayacağınız bu aktivite ile İzmir’in manzarasında büyülenmemek elde değildir. Tek yapmanız gereken ise uçaktan atlayıp kendinizi gökyüzüne bırakmaktır.

Atlayışı yapmak için öncelikle pilotlar tarafında eğitim verilmektedir ardından eğitmenlerle birlikte pistte yer alan uçaklara bindiriliyorsunuz. Paraşüt açılana kadar geçen sürece serbest atlayış denilmektedir. 

Atlayış, 15 dakikalık brifing ardından pilotlar eşliğinde 4000 metreden yapılmaktadır. 45 saniye sonrasında paraşütlerin açılması ile gökyüzünde süzülerek Efes’in muhteşem manzarasına şahit olacaksınız. 

Atlayışın yaş sınırlaması yoktur. Minimum 45 kg, maksimum 90 kg ağırlığında ve maksimum 1.90 boyunda olma şartı bulunmaktadır.

Unutulmayacak anlar yaşayabileceğiniz bu aktivite için Selçuk’ta yer alan ofisleri arayabilir, fiyat bilgisi alabilir ve önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Selçuk'ta sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Selçuk gezi rehberi yazımızı göz gezdirebilirsiniz.


Doğa Yürüyüşü

Selçuk Ekoloji Topluluğu Doğa Yürüyüşü Selçuk Ekoloji Topluluğu Doğa Yürüyüşüİzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü’nde dar ve taşlı sokaklar içerisinden doğaya doğru yürüyüş yapabilir, hem beyninizi hem de kendinizi dinlendirmek için doğanın atmosferinden yararlanabilirsiniz. 

Huzur dolu bir doğa yürüyüşünün ardından Ege’nin leziz köy kahvaltısını yapabilir gününüze enerjik ve keyifli başlayabilirsiniz. 


Kültür ve Tarih Turları

Efes Antik Kenti Senfoni Orkestrası Konseri Efes Antik Kenti Senfoni Orkestrası Konseriİzmir’in en önemli tarihi şehri ve en önemli mimari eserleri içerisinde barındıran Selçuk geçmişten günümüze birçok kültürü bünyesinde barındırmış ve günümüzde yansıtmaya devam etmektedir. 

Dünyaca ünlü olan kalıntılar arasında Efes Antik Kenti’ni karış karış gezebilir, rehberler eşliğinde bilgilenerek tarihin sahnelerine şahit olabilirsiniz. Ardından dini özellikleri ile bilinen Meryem Ana Evi ve İsa Bey Camii’yi ziyaret edebilir, Yedi Uyurlar’ın gizemli efsanesini birde yörenin halkından dinleyerek keşfedebilirsiniz.

Selçuk'ta tarihi ve turistik mekanlara yakın her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Selçuk pansiyon sayfamızı size özel olarak hazırladık.


Plaj ve Deniz Aktiviteleri

Selçuk Plajları Deniz Aktiviteleri Selçuk Plajları Deniz AktiviteleriDenize 9 km yakın mesafesi olan ilçenin tek ve en güzel plajı olan Pamucak’ta denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, geleneksel futbol voleybol turnuvalarına katılabilir, kumlu plajında uzanıp dinlenebilirsiniz.


At Safari, Orman Turu, Pony Club, Manej Turu

Selçuk Atlı Safari Turu Selçuk Atlı Safari Turu2006’da Selçuk’ta açılmış olan Laren Safari Park, 18 dönüm arazi üzerinde at safari, pony club, manej turu ve orman turu gibi doğa içerisinde yapılabilecek tüm aktiviteleri sunmaktadır.

At safari, doğa içerisinde yapılabilecek en eğlenceli ve keyif verici aktivitelerden biridir. Binicilik deneyimi olmayanlara eğitimli atlar ve profesyonel rehber eşliğinde kısa sürede eğitim verilmektedir. 

Orman turu aktivitesinde doğal yeşilliğin içerisinde doğru atlarla keyifli bir yolculuk fırsatı sunulmaktadır. Hafta sonu ailecek veya arkadaşlarınızla birlikte doğada vakit geçirmek isterseniz 1 saatlik orman turları tam sizlere göre.

Pony Club’ta yaş sınırı olmadan minik misafirlere özel aktiviteler düzenlenmektedir. Manej turu ise ilk defa ata binenler için çiftlik içerişinde gezinti imkânı sağlayan aktivitelerdendir. 

Sizleri otelinizden alıp başlangıç noktasına getiren servis hizmetleri de bulunmaktadır.

Selçuk'ta kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller Selçuk 5 yıldızlı oteller listesinde yer almaktadır.