Selçuk Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İzmir’in ilçelerinden biri olan Selçuk, Ege Bölgesi’nin batısında İzmir’in güneyinde yer alan tarih kokan şehirlerden biridir.

Selçuk ilçe sınırlarına göre kuzeyinde Torbalı, güneyinde Germencik, doğusunda Tire, güneybatısında ise Aydın’ın Kuşadası ilçesi bulunmaktadır. İlçenin kuzeybatısında ise Küçük Menderes Nehri bulunmaktadır. Denize uzaklığı 8 kilometre olan ilçenin denizden yüksekliği ise sadece 16 metredir.

İzmir'in tarihi ve turistik ilçelerinden Selçuk'ta keyifli bir tatil için Selçuk oteller sayfasındaki konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.


Selçuk’a Özel Araç ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Selçuk’a Ulaşım

İstanbul ile Selçuk, İzmir arası toplam mesafe 539 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 6 saat 14 dakika kadar sürecektir. İstanbul’dan Selçuk’a gitmek için aracınızla takip etmeniz gereken güzergah ise İstanbul - Bandırma – Balıkesir – Akhisar – Manisa -  Kemalpaşa – Torbalı – Selçuk şeklindedir.

Selçuk'ta manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Selçuk'ta gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Ankara’dan Selçuk’a Ulaşım

Ankara ile Selçuk, İzmir arası toplam mesafe 625 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 7 saat 34 dakika sürecektir. Aracınızla giderken takip edilmesi gereken güzergah ise Ankara - Afyon  - Uşak – Salihli – Turgutlu – Kemalpaşa – Torbalı – Selçuk şeklinde olmalıdır.


İzmir’den Selçuk’a Ulaşım

İzmir’den Selçuk’a özel araç ile İzmir-Aydın Otoyolu’nu takip ederek ardından Selçuk kavşağından dönülerek kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

Otoyolu kullanmak istemeyenler ise İzmir-Aydın arasındaki yer alan eski yola girdikten ve Torbalı’yı geçtikten sonra Selçuk tabelasını takip etmek ilçeye ulaşmak için yeterli.

Selçuk'ta birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak bir tatil planı için Selçuk gezi rehberi sayfamızda inceleyebilirsiniz.


Havayolu ile Selçuk’a Nasıl Gidilir?

Selçuk ilçesine en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Birçok firmanın sürekli sefer yaptığı havalimanlarından biri olan Adnan Menderes Havalimanı’na ulaştıktan sonra İzmir İZBAN’a binip Gaziemir Semt Garajında inmeniz gerekmektedir. 

Gaziemir Semt Garajı’nda bulunan ve 40 dakikada bir Selçuk’a sefer yapan dolmuşlar ile ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dolmuş ücretleri ise 10 TL’dir.

Dileyen misafirler havalimanında yer alan araç kiralama servislerinden veya özel taksilerden de faydalanabilirler.

Selçuk'taki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Selçuk 5 Yıldızlı oteller sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Otobüs ile Selçuk’a Nasıl Gidilir?

Bulunduğunuz şehirden İzmir Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra otogarın üst katında bulunan minibüslere binerek ilçeye direk ulaşabilirsiniz. 40 dakikada bir sefer yapan dolmuşların ücreti 9 TL’dir ve en erken 07:00 da en geç de 21:00 da servis yapmaktadır. 

İzmir şehir merkezinden otobüs ile gitmek için ise İZBAN’ı kullanıp Selçuk’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Basmane Tren İstasyonu’ndan kalkan Denizli trenine binip Selçuk’ta inebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat süren tren yolculuğu 2 saatte bir sefer yapmaktadır. 

İstanbul’dan İzmir Otogarı’na ortalama 7 saatte 80 - 90 TL, Ankara’dan İzmir’e ise ortalama 8 saatte 90 – 100 TL karşılığında kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Selçuk balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.